Sanat ve EğlenceSanat

Mimarlık tarzı olarak Rus klasisizm

Rokoko ve Barok dinamikleri ve plastisite tutarak farklı tarzlarda tek eser elementler kombine onsekizinci ve ondokuzuncu yüzyıllarda Rusya'da popüler oldu mimarisinin bir stil olan Rus klasisizm,,. Daha sonra başladı görünen klasik evler ve malikâne-ev, hangi sonra faaliyete giren modeller inşası çeşitli ülke Malikânelerle geliştirme Rus şehirler.

Bilinen klasik mimarları: Eski IE, Kazakov MF KI Blank, VI Bazhenov, Kokorinov AF, Rinaldi, A. ve diğerleri. Onların yarattıkları Rus mimarisi ve canlı sanatsal mirası, müze değerleri olarak var olmaya devam yanı sıra, modern şehirlerin elemanlarının tarihinin en önemli bölümlerden biridir.

Eğer binaların inşaası zorunda önce, sözde analog tasarım çizimleri oluşturmak için tasarlanmış Rus klasisizm, doğru öğrenmek mümkündür tarzı çizimleri. Gravürler kopyalanabilir ve gönderileceği ile dışarı Rus şehirler. Böylece, hepsi inşa edilir netlik farklılık kompozit Hour, ayrıntılı detay, uyum oranlarını ve kısalık miktarda. Tesisler fonksiyonel gruplar, ön bahçesinde oluşan geçitler bağlı yan kanatlar birleştirildi. inşaat kırmızı tuğla ve beyaz taş kullanıldığı zaman; saçaklığa sahip sütunlar dikilmiş yarıklı açıklıkları, büyük bir rahatlama ile cephenin, kemerler, portallar ve diğer girdiler ile pürüzsüz duvarlar inşa.

Böylece, Rus klasisizm aşağıdaki ilkelere vardı:

1. bina yapısı biçiminde inşa ve üç hikayelerimiz oldu.

2. konut tesis olmalıdır dahil bir merkezi gövde yani Bağlanan iki kanadı düz galerileri.

3. ana gövde bir sütunlu işaretlenmelidir.

cephe 4. sınırları basit açılar şeklinde sunulmuştur, boşluğu, dikdörtgen pencere içinde açıklıklar çerçevesiz olarak, inşa edilmiş olup dekore etmez.

5. yapının tek dekorasyon büyük portik garanti (yapının tüm yüksekliği) hizmet etmektir.

6. Kolonlar uzağa geçişi için duvardan taşındı.

O Rus klasisizm Bizans ve Glimpses vardır söyleyebiliriz , eski Rus kültürünün aynı zamanda Barok de. Bir örnek olarak, aşağıdaki yapı olabilir: Pashkov Evi, Tsarskoye Selo, Peterhof, Kış Sarayı, Moskova Senato ve diğerleri.

Onun zirve bu mimari tarz St. Petersburg yapımı sırasında ulaştı. Böylece, A. Le Blond hangi o yıldız şeklinde oval bir yapıya sahip göre, şehrin bir plandı. Bugüne kadar St. Petersburg ana kompozisyon vakıf bir trident şeklinde sunulmuştur.

Böylece, Rusya'da ortaya çıkan ve on sekizinci yüzyılda kendi topraklarında yayılmasına alınan yeni mimari tarz, Rus şehirlerin inşası için öncelikle kullanılmıştır. O daha detaylı tarzı GV doğuşunu anlatır Moskvicheva ( "Rus klasisizm." Öğrenciler ped. Kurumları Ders Kitabı). Kitap harika mimar ve kendilerine özgü yarattıkları açıklanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.