SeyahatYol tarifi

Nikandrova Pustyn (Pskov Bölgesi): Tarih, Görüşler

Nikandrov Çölleri (Pskov Bölgesi), Rusya'nın kuzeybatısındaki en eski manastırlardan biridir. Demyanka köyünün yakınında, Porkhov şehrine 40 km uzaklıkta yer almaktadır.

Pskov bölge haritasının ulaşmasına yardımcı olan çöl ve manastırın zengin tarihi vardır. Bu yerlerin manzaraları da doğal nesneler - kutsal taşlar, meşe ve şifalı yaylar.

öykü

Pskov topraklarından olan Nikandr, 50 yıldan fazla bir süredir çölde oturan bir kişi, tapınağın sunağından bir ibadete uyarak namaz kıldıklarında insanların yaşamadığı bir bölgede hermitik bir yaşam biçimine götürdü. Daha sonra burası birçok hasta insanı iyileştiren aziz adına çağrıldı. Ölümünden önce Nikandr, emanet çölündeki sakinleri korumak için söz verdi ve 1584 yılında orada bir manastır kuruldu. Tapınak, bir azize namazında iyileşme gören bir adam tarafından yaptırılmıştır.

Çölünün cennetiyle dolu açıklaması

Manastır topluluğu aşağıdakilerden oluşuyordu:

  • Annunciation'in beş kubbeli katedralinden;
  • Kutsal Kapılar'ın üzerinde bulunan savaş saati olan taş çan kulesi;
  • Rectory iki katlı hücreler;
  • Taş oval kilise, St. Gennady adına kutsandılar.

Manastır avlusu altıgen biçimli bir karedir ve çit hücrelerden oluşur ve üzerinde dört kule yapılmıştır.

Manastır duvarlarında ortak insanlar için bir otel ve fuar alanındaki tahta tezgahların yakınında vardı. Buna ek olarak, Lyubovets Nehri üzerinde bir manastır fabrikası ve bir ahır işletiliyordu.

imha

Nikandrov'un çölleri (Pskov bölgesi) Bolşevikler tarafından harap edildi. Tapınağı üç asırdan fazla bir süre önce tahrip ettiler. Manastır uzun süredir varlığını bıraktı. Savaş sonrası yıllarda manastıra yeniden can atma girişimleri, daha sonra yetkililer tarafından bastırılmıştı. Zamanla, eski Nikandr çölünün toprağı ormanla tamamen büyümüştür. Çitler, kutsal kuyular, tapınakların kalıntıları ve temelleri ile manastır mezarlığı sadece sokaklar, kısmen korunmuştur.

yeniden doğuş

Nikandrov'un çölleri (Pskov bölgesi) sadece yeni binyılın başlangıcında yeniden canlanmaya başladı. Unutulmaz yerlerde yerleşen rahipler dualarla dua etmeye başladı. Askeri birime yerleştirilen yerel sakinler ve paraşütçülerle birlikte ormancılara ve Kazaklar da yardım edildi. Beş yıllık çabalar başarı ile taçlandırıldı ve hacılar bir kez daha tapınaklara ulaştı.

Bugün yeni doğmuş manastır gelişmeye devam ediyor. İki kutsalı kilise, Annunciation Katedrali'ne konut ve yardımcı binalar eklenmiştir. Bitişik bölge, tapınağa giden yol inşa ediliyor.

Manastırda günlük ibadet yapılır; En ciddiyetle, kolera salgınının sona erdirilmesini anmak ve Kraliyet Şehitleri belleğini kutlamak için Aziz'in anı geçirdiği günü geçer.

tapınaklar

Pskov bölgesinin manzaralı manzaralı bir haritası varsa Nikandrovu çöllerini mutlaka bulacaksınız. Tanrı mücadelelerinin yıllarında yıkılan eski kiliselerin kopyaları olan birkaç tapınak vardır:

  • 2010 yılında kutsanmış olan Annunciation Katedrali;
  • Ahşap kilise simgeleri "Ölüm için arama";
  • Kraliyet Şehitleri Tapınağı .

Nikandr Çölü Kaynakları

Manastırın topraklarında kutsal yaylar vardır. Onların suları bedeni iyileştirir ve ruhları iyileştirir.

Manastırın girişinde turba suyu kaynağı vardır. İçki almak için pek uygun değildir, ancak göz hastalıklarında iyileşmeye yardımcı olur.

Yakında, Monk Alexander Svirsky'nin kutup bahçesi, radon suları mavi renkte bir yazı tipi ile bulunur. İçine dalmak, asıl unsuru vurgulayan düşünce düzenini getirir. Su yoğundur ve dışarıdaki banyoları dışarı atmaktadır.

Efsaneye göre Aziz Nikandra'nın kaynağı, azizin kendi iç gayeleri için kullandığı bir kaynaktır.

İnsanlar yardım için manastıra gelir, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, kısırlık çeker. İyileşmek için, havarilerin Peter ve Paul'un şifa kaynağı olan suyun yürümesi önerilir.

Kutsal taşlar

Uzun süre "Vozgllavnitsa" taşı manastır kilisesinde bulunmuş ve yerel sakinler ve hacıların saygıdeğer bir nesnesi olmuştur. Haçın geçişi simgeleriyle paralellik kazandı. Gelenek, Nikandr'ın istirahat ederken yastık yerine bu taş üzerinde başını eğdiğini söylüyor. Kilisenin babaları, pagan ibadetini, izlerinin kaybolduğu Petrograd'a götürdü. Onunla ilgili sadece efsaneler kaldı ve uzun süredir ihracatı bilen insanlar kaleyi aramaya devam etti.

Bir adamın ayağının izine benzer "Tanrı'nın ayak izi" taşı, Meryem Ana kalesinin ait olduğu varsayılan kutsal sayılırdı. "Şef" in kaybından sonra saygı görmesi arttı.

Kutsal meşe

Ortaçağ'daki bu dev ağaç, Pskovilerin ibadetinin nesnesiydi. Sonuçta, bu ağaç altında Nikandr geleceği öngörmüş ve hastayı iyileştirmiş, orada ölümünden sonra gömülmüştür.

Eski meşeyi zamandan alıkoymadı ve ateşin ateşinde öldü. Bugüne kadar yalnızca efsaneler ulaştı, buradaki kilise korunmadı.

Nikandrov Deserts: nasıl ulaşılır

Manastıra araba ile ulaşmak oldukça basit, örneğin bir uydu navigatörü kullanmak. Moskova'dan, Tver, Valdai ve Luga ve St. Petersburg'dan - Lugu'yu takip eden güzergahtan gidebilirsiniz. Ayrıca, yol Ludoni, Pava, Dubrovo köylerinden Zagosok'a kadar uzanıyor. Oradan çöle 10 km kalacak. Yakınlarda otopark var. Bölgede henüz otel yok, ancak en yakın köylerde konaklama ayarlayabilir veya bir günlük bir ziyaret planlayabilirsiniz.

Nikandrov Çölleri (kapalı yerleşim yerleri ile manzaraların bir haritası aşağıda sunulmaktadır) binlerce hacı tarafından ziyaret edilmektedir. Birçoğu toplu taşımayla gelir. Bunu yapmak için Pskov'a gitmeniz ve sonra Porkhov şehrine ve Dedovichi ve Bottom yerleşim bölgelerine giden otobüslerden birine geçmeniz gerekir. Sonra ya yürüyerek gidebilir veya özel bir otomobilin servislerini kullanabilirsiniz.

Artık Nikandrov çölünün nerede olduğunu biliyorsun (Pskov bölgesi). Bu manastırı ziyaret ettiğinizde, yalnızca dinlenme ruhunuza değil, aynı zamanda güzel manzaraya da hayran kalabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.