SeyahatYol tarifi

Krakow, Polonya. Turistik ve turistlerin fotoğrafları

Müzeler, mimari anıtlar ve dini yapılar sadece bilişsel bilgilerdir ve eğlence işlevini yerine getirirler. Bu iki özelliklerin tandem çoğu Krakow bilir. Polonya - Son yıllarda, turizm tamamen yeni bir seviyeye gelen bir ülke.

sıradışı efsane Doğum

Yılın 966 şehir tarihleri ilk söz. Sonra Çekler egemenliği altında başarılı bir alışveriş merkezi olarak tarif point. Daha sonra bölge Polonyalı prensler öncülüğünde geldi. daha fazla gelişmeler sırasında Kazimir Veliky Krakow yaptığı sermaye taşındı.

Yerleşim aktif büyümeye ve gelişmeye başladı. Bu dönemde onun kökeni hakkında ilginç efsaneler onlarca vardı. Daha sonra Krakow kuruldu konusunda ünlü efsane doğdu. Bir mağarada yaşayan kötü bir ejderha tarafından terörize bildirildi kronik City,.

O zaman, prens Krak ait arazi (şehir adına gerçekleşti). Cetveller iki oğlu ve güzel bir kızı vardı. Bir versiyona göre, kral canavara çocuklarına gönderdi. Uzun bir süre genç adam ejderhayı yenmek zorlamaya çalıştı. Ve ancak o zaman başarı sadece bilgelik olabilir fark etti. Genç prensler dolma inek zehir doldurdu. Korkunç yılan gevşek üzerinde, oltaya ve boğuluyor. Ama adamlar zaferinden sonra kavga başladı neden zafer paylaşmak bilmiyordum. mücadelede tek hayatta kalmak için. dönen Oğul, diğer bir canavar pençeleri tarafından öldürüldüğünü yalan söyledi.

bir hikayenin üç karakter

Tüm Polonyalı şehirler birden mitlere kefen vardır. İstisna yok ve Krakow. Başka bir versiyonuna göre, ejderha genç kızların kurban verdi. prenslik hükümdarın tek kızı iken, kral vahşi hayvanı kazanacak birine evlilik onu vereceğini açıkladı. Kurnaz yılan Tüplü Dratevka adında bir ayakkabıcıyı yendi. O kükürt doldurulmuş hayvan koyun ve zehir yuttu ejderha, hissetti midede yanma hissi. Yılanlar nehre uçtu ve patlayana kadar su içti. Daha sonra çocuk derileri canavar ayakkabı diktim. Bir Krak sözünü yerine getirdi.

Bir versiyon hangi kendisi ejderha mağlup kral göre de bulunmaktadır.

Her durumda, kadar, canavar kazanır olursa olsun artık bu efsaneler yaşar. Güç halkının kültürünü korumak yardımcı olur.

höyükler prensler

Bir prensin kızı hakkında başka bir hikaye vardır. Kadın o sevmediğini biriyle evlenmek zorunda vermek istedik. yakalama önlemek için, Pannochka nehre atılan.

Krakow müzelerin Bu efsaneler söyleme. Ama kule iki yapay höyüğün eteklerinde, Kral ve kızı Wanda onuruna adlandırılmış. Eski şehirde - birinci bölge Nowa Huta, ikinci yer almaktadır. İki dağ inşaatının tarihi kesin olarak bilinmemektedir, ancak bilim adamları kralın mezarı yıl 500 yılında inşa edildiğine inanıyor. bayanlar için tümsek onlar vücudunu bulundu yerinde, daha sonra iki ya da üç asır üzerine inşa.

Wanda Höyük Kasım 4 ve 2 Şubat ziyaret edenler, inanılmaz bir görüntüyü izlemek mümkün olacak. Güneş tam Prens dağ ayarlar. Eğer Mayıs veya 10 Ağustos 2 eski bir cetvel mezarına durmak eğer, ışık kızının mezarı Höyük, kapalı aşağı gelecek.

ülke gururu

Wawel kale kompleksi - Kentin mimari bir mücevher. Yılda Krakow için binlerce ziyaretçi çekiyor. Polonya hala bu muhteşem yapının gurur duymaktadır.

Bu topraklarda, insanlar XI yüzyılda inşa. 1300 yılına kadar kale bir tepe üzerinde ayarlanır ve daha sonra Korol Kazimir III yeniden inşa edildi ve onları güçlendirmek için tasarlanmıştır Gotik tarzda. Polonya devlet onuncu yüzyılda ilan edildi yana şehir kendisi gelişmiştir.

oluşturulduğunda ilerleme Durgunluk başladı Rzeczpospolita. Bu nedenle, madde büyük bir ülke kenarında oldu. Olumsuz konum sermaye Varşova'ya taşındı anlamına gelmektedir. Uzun süre rağmen kale henüz sayısız yangınları yöneticilerin konut kaldı ve barbarca saldırıları arka plana itilir.

Ama 1900 yılından bu yana, kompleks geri başladı. Bugün Krakow tüm turlar inanılmaz mimari mekanları ziyaret etmek sunuyoruz.

ulusal kahramanlar Plot

Birçok ilginç ve yararlı bilgiler Wawel söyleyebilir. milli kahraman Tadeusha Kostyushko heykelinin ziyaretçileri karşılıyor. Bu anıt bir kopyasıdır dikkati çekiyor. İkinci Dünya Savaşı Almanları tahrip orijinaldir. Kaideye 1960 yılında restore edilmiştir. orijinal bir kopyası, ama at rengi ve daha kilolu yerini - Birçok araştırmacı binici söylüyorlar. Aynı anıt Denver, ABD ayarlandığını ilginçtir. Kosciuszko Kurtuluş devletlerin Savaşı'nda savaşmış gerçeği.

Daha önce belirtildiği gibi, Krakow merkezi olarak değil, aynı zamanda olarak sadece bilinen Wawel uzun 500 yıl, Polonya'nın başkenti. Bu şehir turist dikkate değer nesnelerin konsantre kütlesi olmasının nedeni budur.

Yüzyıllar boyunca kale hükümdarlarının konut kaldı. Bu Cetvelleri yaşamış, ama aynı zamanda ölen sadece. İşte ülkenin ünlü rakamlar gömülüdür. Aralarında Başkan olan Leh Kachinsky 10 Nisan 2010 tarihinde Smolensk yakınında meydana gelen uçak kazasında yaşamını kaybeden ve eşi Maria,. yer Dinlenme uzak olmayan Yuzefa Pilsudskogo, Polonya devlet adamı mezardan olan Krakow Kalesi, katedral oldu. Onların lahit başkan ve eşi isimlerinin yanı sıra çapraz oyulmuş edildiği 400 kilogram ağırlığındaki bir taş levha ile kapatıldı. Ve Yakın bir özel sahiptir plaket.

ejderha gelenek

Krakow sakinleri hala efsaneleri tutun. Bu nedenle, tapınak kemik asılı girmeden önce. Bilindiği Bugün - bir mamut iskeleti olduğunu. Ama uzun bir süre için, insanlar bir ejderha kalıntıları olduğunu düşünüyorum. Aslında, bu dünyada eski zamanlarda bu muska barış ve refah getireceğine inanıyoruz. Böyle sembolik tılsımlar Polonya'da diğer yerler var.

Kötü yılan hakkında efsaneler döngüsü ayrıca Wawel Kalesi topraklarında yer alan mağaranın, devam ediyor. korkunç bir canavar yaşamış içinde inancıyla öyle söyledi. Bir süredir mağarada büyük bir salon zenginler için bir lokali olarak biliniyordu. Daha sonra buna tüm girişler immured bulundu. görenleri hayran - Ama bağımsızlık sonrası bu bölge, birincil rolünü yerine tekrar haline gelmiştir.

Turistler için hac bir favori yeri kale duvarlarının altında yatan Cherven Boulevard oldu. ejderine bir anıt vardır yüklenir. alev disgorging her beş dakikada bir Monument. Bronislav Hromy yazarı. Yangının nedeni, metin Smok ile belirli bir numaraya SMS mesajı kullanabileceği ilginçtir.

mimari harikası

Birçok şaşırtıcı şehir. Bu 25 manastır 7 sinagog ve set saatleri uygun. Ayrı bir dizi Krakow kilise koymak. yaklaşık 40. Herkes turistlerin ilgisini hak vardır. Ama damgasını uzun Kutsal Bakire Meryem Varsayım Kilisesi savunuyor.

Bu binanın birinci taş 1200'lü yıllarda atılmıştır. Birkaç kez alevler içinde tapınak, tahrip düşman birliklerinin hatta bir deprem. Ama türbe daha büyük ve daha lüks yeniden inşa edildi. Modern görünüm kilise XIV yüzyılın sonunda aldı.

Binaların karakteristik bir özelliği, çeşitli boyutlarda kuleleri. Böyle planlama ne bağlı olduğunu kurmak hala mümkün değildir. Bu mimari nüans yerel hikaye anlatıyor. Efsaneye göre, kule iki kardeş tarafından yaptırılmıştır. bir saniye daha hızlı iş yapar fark, sonra onu öldürdüm. Daha sonra vicdan acısı dayanamayarak, dushegubets yere çatıdan atladı ve düştü.

Kilisenin görünüm - Krakow sunabilir değil tek şey. kilise İç da etkileyici böylece Polonya daima manevi gelişim bakıyor. vurgulamak Gotik ve Rönesans mimarisinin sentezinden Vita Stvosha ait Altarpiece oldu.

taze fikirler

Kentin özel statü müze aldı. yirmiden fazla bu alanda. Her biri ilginç ve benzersiz. Onların büyük avantajı - sert kurallar bir kalkış.

Yahudi Müzesi olağanüstü "Galicia" dir. Orada, ziyaretçiler sadece bu insanların kültürünü öğrenmek, aynı zamanda sık sık bu duvarların içinde yürütülmektedir konserler, dinleyemem.

Sürpriz misafir eserler Modern Sanat Galerisi. Son yirmi yıldır, eğitim programları, bilimsel yayınlar, kütüphane ve kitapçı gösterir - bu Krakow sunduğu. Polonya aktif yaratma ve bu kurumun açılması katılmıştır. Bugün, en yeni trendleri iyi kopyadır.

olağanüstü noktasıdır Japon ev sanat ve teknoloji Manggha. Onun temel görevi - sadece yaşam uzak arazi hakkında konuşmak için değil aynı zamanda ana sınıfları, konferanslar düzenlemek ve sanatı derslerini organize etmek değil.

Bu şehirde Leonardo da Vinci'nin dünyaca ünlü tablosu olan "Lady bir Ermine ile." Bu Czartoryski Müzesi bir başyapıt temsil etmek onur vardır.

şehir efsaneleri

Misafirler konaklama, ucuz, lezzetli yemekler ve zengin eğlence programının fiyata göre çekilir. Bu şehirde, herkes kendi zevkine göre bir gezi bulacaksınız.

sayısız kilise ve müzelerde yanı sıra turistler, modern eğlence sunuyoruz. şehre gelen herkes, barlar, kulüpler, restoranlar ve hatta bir su parkı ziyaret edebilirsiniz. Krakow - Avrupa'nın kültür başkenti. Her yıl burada yaklaşık 2 milyon yabancı turist kalır.

Hemen hemen her anıt ilginç ve sıradışı efsane kefen. Birçok şüpheciler Tüm bu mitler çocuklar için icat olduğunu işaret etmektedir rağmen, şehrin turlar onlarla hala çok daha ilginç olmasıdır.

Ancak, bu Krakow kadar yani bazı diğer Avrupa başkentlerinde olarak turistler tarafından şımarık, bu yüzden bunu bir karakteristik enerji ve güzelliği muhafaza edilmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.