SeyahatYol tarifi

Rusya'nın haritasında Vorkuta'daki konumu hakkında

Rusya'nın haritasında Vorkuta'daki konumu hakkında, çoğu çok az fikrim yok. Herkes bir yere kuzeyde olduğu kesindir. Ve her nasılsa biraz isteyen, zeminde, gönüllü olarak oraya gidip şehir daha aşina olmak için tipik bir örneğidir.

geçmişten

Vorkuta-, sert iklim koşulları ile karakterize edilen polar Urallar. Bu Permafrost, düşük sıcaklıklarda ve kuvvetli rüzgarlar ülkesidir. Burada şehir inşa etmek ihtiyacı gelişimini başlayacaktı Pechora kömür havzası. Modern Vorkuta seksen yıldan fazla küçük. Bu bir çalışma köyü olarak 1931 yılında harita üzerinde çıktı ve adı burada akan ırmağın adı altında aldı. yer adının anlamı Nenets dilinden çevrilmiştir alanda ayıların bolluğunu gösterir. o Vorkuta'daki sayısının adını taşıyan eğer Rusya'nın haritasında ve biraz olmasını diledim buluştuğu öğrenmek gidin. Ama Sovyetler Birliği'nde kendi arzusu otuzlu kimse sormayacak edildi. Bunlar şehir inşa ve kömür Vorkuta ağırlıklı mahkumların madenlerinde mayınlı edildi. cezai ve siyasi Hem.

Sovyet tarihinin Vorkuta

Geçen yüzyılın başlarında ellili bulunduğu Orada ana kadar büyük adalarından biri Aleksandrom Solzhenitsynym açıklanan "Gulag Archipelago'ya." Vorkutlag Norilsk, Magadan ve Karaganda'nın ile birlikte Sovyet tarihinin girdi. Onlarca binlerce esirin Rusya Vorkuta'daki haritasında nerede olduğunu bulmak zorundaydı. Erken Ellili yıllarda Vorkuta'daki onların sayısı yetmiş bin kişiyi aştı. Eve dönmek için şanslı kaç tanesinin söylemek zordur. Kömür madenlerinde çalışmak her zaman en zor ve Vorkutlag oldukça makul kamp sisteminde en ölümcül yerde biri olarak kabul edilmesi biri olmuştur. Gulag tarihi 1953 yılının Vorkuta Ayaklanması'nı girmiş, bu büyük biriydi. Vorkuta işçilerin madenlere ellili sonra ödeme ağırlıklı yüksek düzeyde içeriyordu. Ama İçişleri Bakanlığı serbest emek ıslah mahkumlar paralel olarak. Bu nedenle, şehrin itibar çok istikrarlı ve Vorkuta Rusya haritasında, hâlâ biraz nerede olduğunu öğrenmek için iyi niyetle istekli olmuştur.

Vorkuta bugün

Kentin çiçekli yetmişli olarak kabul edilebilir. nüfusu yüz bin kişiyi aştı. Bu şehrin olumsuz imajını değiştirmek onu donatmak ve halkı için kaliteli konut sağlamak için amaçlayan çalışmanın önemli miktarda yapılmıştır. Merkezde otuzlu tarzında klasik mimarisi ile kaplı bazı sokak vardı. daha etkileyici idari ve kamu binaları inşa edildi. Ama bu ve üzeri çiçekli. Kömürün tükenmesi küçük bir maliyet-etkin üretim yapma, Pechora havzası dikişleri Bu kaynaklanmaktadır. Şehrin nüfusu yarıya. Vorkuta'daki kasaba olduğunu kimse başka merak. İnsanlar kısa sürede "anakara" konulu bunun dışında almak eğilimindedir. Bu süreç derinden hızlı ve daha Vorkuta alanda müreffeh ekolojik durumdur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.