Haber ve ToplumKültür

Şans için at nalı - sakınma tarihçesi

Onu şans bırakmadı için, her şey kolay ve basit olduğunu, mutluluk hayalleri herkes. Ancak, kendi çabaları başarılı olacağı gerçeği güvenmek her zaman mümkün değildir. Ve sonra tılsımlar ve insanın kaderini etkileme yetenekleri ile ilişkili çeşitli inançlar vardır. Kapının üstündeki asılı at nalı daima korunma sembolü olarak kabul edilmiştir saf olmayan güçlerin ve evin mutluluk sahipleri söz verdi. Nerede at nalı şans ile eşanlamlı olmuştur neden bu inanç, nedir?

Uzun güçlü tılsım olarak kabul edilir iyi şans için nal olmuştur. O, popüler inanışa göre, zenginlik ve başarı evine getirdi. Bu yolda iyi şans getirmek mümkün eski at nalı bulundu inanılıyordu. Buna ek olarak, tılsım sahibi, sevgi, sağlık çekmek şans oyunlarına şanslı, ilişkide uyum ve Barış geri, daha yüksek güçlerin yardımı almıştır. Bulunan iyi şans için at nalı değerlendirildiğinde, refah sağlamak yardımcı ve büyülü rüyalar görebiliyordu. Fakat modern dünyada, hatta birkaç tüm ilgili uygulamalar nasıl dairede yerleştirmek için biliyorum, bir maskotu alma, bu yüzden şans ile bulaşmaz.

İlk defa at nalı mucizevi özellikleri olan inanç eski Mısır kökenlidir. Firavunun arabasına koşulmuş edildi atlar, için, altın at nalı dövme. Bu keşif aslında onun sahibini zenginleştirmek olabilir. Bu nedenle, iyi şans için at nalı biri alır bir inanç vardı.

Başka bir sürümü var. Bu demirci Dunstan ve Şeytan efsanesi ile ilişkilidir. Bir kez onun smithy o bir at şeklini yapılan özelliklerini ortaya çıktı ve ayakkabılı toynağında o kadar aziz Dunstan'a döndü. Kabul etti, ancak bunun yerine duvara zincirlenmiş özelliği ve sıcak at nalı dağlanmış. Hain merhamet istedi. Sonra aziz onu azat ve bir at nalı asılı eğer şimdi Şeytan, eve girmek mümkün olmayacaktır söyledi.

Yahudileri, Türkleri: O iyi şans bir yolda at nalı, sadece Rus değil, aynı zamanda diğer halkların temsilcileri bulundu getiriyor inanıyordu. Avrupa işaretleri göre, at nalı onu sihirli güçler verdi tanrılar için harika maskot haline geldi. Bu "Atın ayakkabı ardından 'formunu hilal vardır. At ekonomide en değerli kabul edildi beri mutluluk sembolü olarak at nalı bağlantılı inançları başladı.

Nasıl evde bir at nalı asmak için? çeşitli seçenekler vardır. Kapı üzerinde onu yakalayabiliriz. Avrupa, Doğu ve Latin Amerika geleneğinde olduğu gibi uçları aşağıya doğru yönlendirilmiş ise, ayakkabı hangi mutluluk döken sahiplerine fincan sembolü haline gelir. Aynı zamanda kötü güçlerin nüfuz gelen evini koruyacağını inanılıyordu. İrlandalı ve İngiliz bir at nalı evde mutluluktan sızıntıya karşı biter asmak için gerekli olduğuna inanıyoruz. onun boynuzları yukarı yönlüdür, bu sizin hayat iyi şans ve zenginlik içine çekecektir. iyi şanslar keşfedilen bir at nalı haline geldiği başka bir işaret yoktur para çekmek için bir tılsımı. Bu amaçla onun uçları evi gözetliyor böylece pencere pervazına bir dolunay koymak için gereklidir.

Slavlar iyi şans için at nalı kapı aşağı biter üzerinde asmak zorunda olduğuna inanıyordu. Feng Shui Çin öğretisi biter belirtiyor. kendi tarzında Farklı insanlar bu tılsımı süsleyin. o almak imkansızdı böylece Örneğin, azizlerin, şeritler görüntülerle süslenmiş Meksika nal içinde, yeterince yüksek yerleştirilir. Ve mutluluk İtalyan at nalı, tam tersine, evin her parçası ona zarar verebilecek kadar düşük asılıdır. Ama sizin için en önemli şey, bir at nalı bulma, onun tılsım kendilerini inanılan ve mutluluk bulmaya çalıştık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.