Ev ve AileAksesuarlar

Diyoptri içermeyen gözlükler neden bu kadar popüler değil?

Moda çok karmakarışık! Birçoğu, görme problemleri nedeniyle sürekli gözlük takan insanlara "gözlük" ve "dört gözlü" diyerek rahatsız olduklarını hatırlıyorlar. Ve günümüzde diyoptsız camlar talep görüyor ve dünya yıldızları popüler dergilerin kapakları için moda görüntüleri ile onları takviye ediyor. Fakat modern dünyada çerçevenin tek amacı bu değil. İnsanlar neden güneş kremi modelleri değillerse, basit gözlüklü gözlük satın alıyorlar?

Marka aksesuar

Ünlü üreticilerin diopter içermeyen durum modası gözlükleri iki nedenden dolayı insanları cezbetmektedir: yüksek kalite ve harika bir görünüm. Moda trendleri göz önüne alındığında, modern tasarımcılar, yalnızca şık ve hoş bir görüntü oluşturmanın yanı sıra, kelimenin tam anlamıyla bir insanı dönüştüren ve güzellik bilenlerinin elit bir toplumda yer aldıklarını vurgulayan, sofistike ve olağandışı modeller yaratıyorlar.

Şov dünyasının yıldızları, bu süslemeyi kudret ve ana hatlarıyla kullanıyor, düzenli olarak yeni tasarım bulgularını deniyor ve günlük hayatlarında olduğu gibi yüksek profilli olaylarda da ortaya çıkıyor. Madonna, ellili tarzdaki zarif çerçevelere olan ilhakını gösterir. Ve Miley Cyrus ve Anne Hathaway, ülkemizdeki yirminci yüzyılda araştırma ekibinde görülebilecekleri gibi geniş seçenekler üzerinde çalışıyorlar. Ünlü bir Rus modacı, her zaman dioptsuz bardaklar giyiyor ve popüler moda "Şık Cümle" Evelina Khromchenko'nun lideridir.

Yeni resim

Modern teknolojiler, insanlara bardakların varlığını sonsuza kadar unutmalarını sağlar. Bu büyük aralıktaki bir lens ve lazerli görme düzeltmesidir. Bununla birlikte, sürekli ya da zaman zaman gözlük takan insanların sayısı azalmaz. Günümüzde, görme sorunları nedeniyle gözlüklere gerçekten ihtiyacı olanlar, moda aksesuarlarının hayranlarına ve görüntü için diopters olmadan gözlük satın alanlara ya da daha doğrusu kaymalarına katıldı. Bir iş kadınının imajını oluşturmak, önemli görüşmeler yapmak, romantik bir kişiye dönüşmek, randevu almak, zarif makyaj üzerine odaklanmak, özel nitelikleri vurgulamak veya kendine güven vermek - tüm bunlar doğru bir çerçeve seçerek başarılabilir.

Filmde çalışan profesyoneller, gözlük yardımıyla yeni bir görüntü yaratarak bu tekniği sürekli kullanırlar. Bir an için uygun bir çerçeve, bisikletçiyi profesör haline getirir ve sıkı bir öğretmene sağduyulu bir güzellik kazandırır. Klasik bir örnek, ünlü Sovyet komedisi The Office Romance'da, Alice Freundlich kahramanının ağır siyah bir gözlük çerçevesi kullanarak ruhsuz bir moo ile sunulduğu yerdir.

Sağ çerçeve görünüşün eksikliklerini gizleyecektir

Makyaj sanatçısının önerdiği birkaç kural izlerseniz, görünüşteki küçük kusurlar, dioptsuz gözlük kullanarak kolayca gizlenebilir:

 • Görsel olarak burnunuzu azaltmak, aksesuar büyük bir çerçeveyle yardımcı olacaktır.
 • Kenar köprüsü üzerindeki karanfiller, dikkatini burun uzunluğundan uzaklaştıracaktır.
 • Öte yandan hafif bir çerçeve, burnu görsel olarak çok kısa sürede artıracaktır.
 • Ağız kenarlarına kaldırdı ve hafifçe gerildi; yüzü hafifçe daraldı.
 • Çerçevenin ince bir metal köprüsü, yakın çekim gözleri arasındaki mesafeyi artırmaya yardımcı olur , ancak aydınlık ve geniş jumper görsel olarak onu düşürecek ve yaygın gözlerle mesafenin düzeltilmesine yardımcı olacaktır.

Bilgisayarlar için diopsiz gözlükler

Modern bir kişi bilgisayarda çok fazla zaman geçirir, bu nedenle negatif belirtileri azaltmaya yardımcı olması için özel gözlükler oluşturulur. Bu, örneğin, bir çalışan kişinin nadiren yanıp sönmesinin ve görmenin bozulmasının neden olduğu gözlerin aşırı kuruluğu. Koruyucu gözlük takılı çok katmanlı girişim filtresi mavi-menekşe spektrumdaki radyasyonu emer. Bu görsel yükü azaltır. Bu tür gözlükler iki tür olabilir: görme sorunu olmayanlar için optik olmayan ve bir göz doktorunun reçetesiyle sipariş verilen dioptriyeler.

Bir bilgisayarla çalışmak için alınan puanlara gelince, birkaç karara varılmıştır. Pek çok İnternet kullanıcısı, daha çok yanıp sönüyor ve periyodik olarak gözlerini bilgisayar ekranından pencereye bakmak gibi başka bir yere kaydırıyor olmasını öneriyorlar. Bununla birlikte, bu aksesuar üzerinde övgü dolu bir çok övgü bulabilirsiniz. Örneğin, kullanıcılar şunu iddia ederler:

 • Yorgun gözler almayın;
 • rahat;
 • Gözler su değil, kuruluk ve kızarıklık yoktur;
 • Radyasyon kaçırılmadı, bu vizyonun korunması anlamına geliyor.

Eğlenceli oyunlar

İnsanlara, diopter olmadan gözlük çeken insanlar hakkında yapılan inceleme sonucunda - başkalarının ruh halini yükseltmek için yaratılmış fotoğraflar ve modellerin tasvirleri. Elbette, bu şaka çünkü eğlencenin yanı sıra bu tür aksesuarların herhangi bir şey için faydası yok. Asya yaratıcı üreticisi, sahte lenslerle eğlendirici amatör esprilerle eğlendirici gözlükler sunuyor; bunların yerine, kalpler, gözlük çukurları ve diğer espriler şeklinde boyalı resimler içeren çıkartmalar sunuluyor.

Koreli üreticilerin sözde yeniliği olan Memo Eyes, popülerlik kazanıyor. Elbette görme için bir şey yoktur, ancak burnunuzda böyle olumlu bir aksesuar ile resim çekerek eğlenebilirsiniz ne kadar eğlenceli. Her zamanki selfie bıktık mı Sonra fantezi ekleyin: hala anime gözleri olan fotoğraflar var!

Seçim kuralları

Dioptsuz gözlüklerin kendilerine atanan görevi tam olarak yerine getirmeleri için (görüntüyü değiştirdiler, görünümü düzelttiler, sağlamlık verdiler ve durumunu vurgulamışlardı), birkaç basit durumu gözlemlemek zorundaydık:

 1. Jantsız gözlükler modadır ve değişmez bir şekilde etkilidir.
 2. Parlak çerçeve, ruj parlak rengi ile mükemmel uyum sağlar, ancak bu durumda gözlere odaklanmazlar.
 3. Kesinlikle eşleşen puan, başarının anahtarıdır. Çerçevenin burnundan her zaman acele, genç bir kadın bile büyür.
 4. Çerçevedeki burun destekleme yapısına özellikle dikkat edin: Gözlük bastırılır ve burun köprüsünde kırmızı işaretler bırakırsa, ne kadar iyi olursa olsun, onları tam olarak almamanız gerekir.
 5. Alçak göğüslü gözlük, göz çevresindeki çürüklerin görsel bir etkisini yaratır.
 6. Kabul edilemez çerçeve, üst kısmı kaş çizgisinin üstündedir.

Dioptriasız olarak almak istediğiniz gözlük ne olursa olsun, tüm kalite ve güvenlik standartlarını karşılamaları önemlidir. Şık bir stil, yeni bir imaj veya prestij arayışı içinde unutulmamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.