Haber ve ToplumKültür

"Her ne kadar renk teshi sayısı": değer phraseologism ve kullanım örnekleri

Eğer "en azından teshi kafasına saymak" ifadesini demeniz ne anlama geliyor? Phraseologism değeri, onun kökenli tarihi bu incelemede kaplıdır. Biz sadece anlamını öğrenmek değil, aynı zamanda uygun edebi örnek vermek değil.

değer

Şaşırtıcı bir şekilde, bazı ifadeler onlar oluştuğu çok kavram, artık yok bile yaşıyor. Örneğin, kim onlara ihtiyacı kazıklar, yapıyor? Mı kasten medeniyet olan iletişimlerini sınırlı köşelerine çekilmiş olduğunu. Ve yine canlı anlatım. ifade (biz şimdi anlıyorum phraseologism anlamında) "en azından başını teshi güvenebilir" hala ağızdan figüratif konuşmada mevcuttur. Aynı açıklamanın gerekli değildir de birçok kişi tarafından kullanılır. ifadelerin anlamı bilinçaltında yakalanan.

Antik çağlarda düşmanla karşı etkili silah yapıldığında, uzun sülük Kafasızın ayarlanır ve bir balta ile çalıştı. daha korkunç ve keskin olma sürecinde Ağaç, ancak "temel" de düştü. bir mutlu: güdük bir şey hissetmez ve o balta yol gösterecektir kaç kez Spil üzerinde ilgilenmez.

Birisi " "Hepsi iyi, ama ne olduğunu" en azından teshi kafasına saymak sorar? phraseologism Anlamı insanlara aittir? Haberleşme en direkt olduğunu. bir adam hakkında tabiri caizse, hatta kazık için bir makine olarak başını kullanırsanız, hatta bir göz kırpma olmadığı anlaşılmaktadır. Basitçe söylemek gerekirse, o umursamıyor.

Ne duygu söyleyerek ifade edebilir?

Bu sadece bir his değil, hatta dünyaya karşı ilkeli bir pozisyon olabilir. Birçok tarafından korkulan tek bir kelime sığar - "kayıtsızlık" (- ikincil ihtisas eğitim, yüksek olmayan bir Amerika'da olacağı gibi, bu durumda Koleji o açıktır) Öğrenci, örneğin, üniversitede sürgün holiganlık için 9. sınıfta ona bundan sonra, umurumda değil. Ve nasıl "en azından teshi kafasına saymak" diyerek düşünemiyorum? phraseologism Anlamı biz sadece yukarıda ele. Ama bizi yalnız öğrenciye terk edelim.

edebiyat tarihinin en ünlü kayıtsız aktör Meursault olduğunu - "Yabancı" romanının kahramanı Bu gerçekten davranışını tanımlamak için "en azından başını teshi güvenebilir" ifadesini sığacak kim gerçekten bu.

O mezarı, hiç üzüntü ve kahve, sigara içmek için tutkulu arzu hisseder ve herhangi bir şekilde bunu yapamaz çok üzgün olduğunu, annesine veda dediğinde ilişkiler o ilgilenmiyor.

Ben kız da devletin Meursault uykulu ilgisizlik görüntüler seviyorum.

Ancak, yine de bir gün uyandığında, ama ne zaman? okuyucu bir romanı Albera kamyu okuyarak öğreneceksiniz.

Ve bizim görevimiz tamamlanmış düşünülmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.