Spor ve SağlıkVücut geliştirme

Geçmişte efsanesi. Jabotinsky Leonid öldü

O büyük sporcusu Leonid Zhabotinsky öldü. Sovyet döneminde - Şimdi bir şekilde daha önce neden kitle söz konusu önemli halter nedenlerini, ortaya çıktı. Ve belki de bunun nedeni ... kitle fiziksel kültürü. Şimdi vücut geliştiriciler işitme ve birçok aslında sağlıklı bir yaşam tarzının bir parçası gelen CrossFit diğer fads gitmeyi tercih ederim. Ama dünya şampiyonası bir anlaşmazlık halterci ve Olimpiyatlar kez nefesini tutarak izliyor. Ve putlarına Sovyet halterci sayısında Arnold Schwarzenegger.

Sadece çubuk

Değil 78 yıl (1938, 28 Ocak - 14 Ocak 2016) sadece birkaç gün yaşamış, çift Olimpiyat şampiyonu Jabotinsky'nin yaşlardan itibaren sporla ilgilenmeye başladı. O atletizm yapan ve boks ve güreş gibi sert sporlar böyle oldu. Bitmiş bir yedinci sınıf ve şimdi ünlü Kharkov Traktör Fabrikası için çalışmaya başladı, Leonid halter ilgilenmeye başladı.

adım adım

Başlangıçta Ukrayna SSC dışında Jabotinsky'nin spor başarıları ile sınırlı. Çeşitli yarışmalarda ödüller kazandı ve yavaş yavaş becerilerini geliştirmek. 1963 yılında Jabotinsky'nin "Ben Shot". Bu onun ilk dünya rekoru ve Sovyetler Birliği'nin milli takımının bayrağı altında denirdi o yıl içinde oldu. Aynı zamanda, Stockholm, Leonid Dünya Kupası'nda sonunda üçüncü oldu.

"Tarihin annesi daha değerlidir ... Kim"

Sovyet Sport sonra gürledi. sporseverler Sovyet Sporcu deli milyonlarca Başarılar ve Birliği'nde değil, aynı zamanda çok kendi sınırları dışında sadece. 1964 yılında, örneğin, Japon gazeteleri rekabet Jabotinsky'nin ve Vlasov görmedim olanlar, o sadece Olimpiyatları cevapsız olduğunu gözlemlemekteyiz. Bu, elbette, Tokyo Olimpiyat Oyunları hakkında. Sonra sadece iki yılında Leonid, önde adam triatlon şampiyonu oldu ve bir buçuk kilogram ve turnuvaya üç (!) Dünya kayıtları seyrini ayarı.

İkinci Olimpiyat ...

Şimdi boşta Wags böyle bir şey, diyorlar, işçilik içki harcamak değil, Jabotinsky'nin her sene arttığını beceri doğru sadece olacağını söyleyebilirim. Mexico City, iki olimpiyat rekorları kırmaktadır 572 buçuk kilogram Eventing ağırlığını alma zaten on yedi buçuk kilogram Leonid önde gümüş prizewinner sonraki Olimpiyatları'nda, At. Ancak, tüm bu Vlasov mücadelede katılımı olmadan gerçekleşti.

Ödüller, hastalık ve dönüş

Her şey saat gibi gider gibi görünüyor. Sporda Başarı haklı tanıma verildi. Jabotinsky'nin uluslararası kategorinin hâkimin başlığını ve Spor Onur Usta unvanını aldı. Ama sonra testin dönüş geliyor. Sporcu o dört yıl boyunca savaşır hangi ciddi bir hastalık için pusuya yatıyor, o operasyonu aktarır ... Bu gibi görünüyor, bir spor kariyeriyle bitti. Ama böyle Jabotinsky'nin doğası oldu. O onurlu 1973 yılında Sovyetler Birliği Kupası'nı kazanan durum geri dönüş, dışına ve yine dünya rekoru kırdı. Bir yıl sonra - yeni bir dünya rekoru. Bir sporcu için son dünya rekoru.

hayat ün sonra ise?

Leonid Zhabotinsky zamanın birçok sporcu, spor bırakarak rağmen spordan sonra yaşam var olduğuna dair bir örnek teşkil etmiştir, en iyi varlığı, açıkçası, biçimine katkı. Sadece büyük halterci da kişisel anlamda çok değerli bir adamdı. Jabotinsky'nin "Ordu" olduğu gibi, o SKA oynadı ve o spor ve askeri yola devam etti. Topçu Okulu'nda, Odessa okuduktan sonra, sonunda Sovyetler Birliği Savunma Bakanlığı spor savaş spor komitesi bölümü başkanı oldu. Sonra ... Madagaskar danışman olarak çalıştı. Ve ona başkanlığındaki ekip Afrika kıtasının en iyi halterciler oldu.

Sonraki - öğretim

Sonraki Leonid Jabotinsky'nin öğretim ve bilimde istifa etti. O, Rusya Federasyonu yüksek mesleki eğitimin Onursal işçinin ünvanı aldı Girişimcilik ve Kanun, Rusya Halter Federasyonu Onursal Başkanı Moskova Enstitüsü mütevelli heyeti üyesiydi.

Schwarzenegger Jobotinsky acı gibi

Jabotinsky'nin ünlü Arnolda Shvartseneggera bir ilâhımdı olduğu bilinmektedir. Ve o ruh adam sporcular için o 1964 Olimpiyat Oyunları sırasında ona zarar itiraf değil gibi, bir atlet ile tanışmak oldu Arnold kendisi.

Grip öldü

İnanmayacaksın ama olağanüstü bir atlet, Zaporozhye Leonid Jabotinsky'nin "fahri vatandaş" gripten öldü .... Şimdi, ölümcül komplikasyonlara neden Ukraynalılar mows edilir çok garip gribi itibaren. hastane yatak Raporlar bu ülkede artık benziyor, Donbas askeri kayıpları Ukrayna asker raporları. En azından, efsanevi atlet oğlu sözlerini gerekçe nezle, Jabotinsky Ukraynalı medya ölüm sebebini denir. Ve o çünkü kırık bir bacak hastane atlet yatıyor. Ve iddiaya göre grip orada sözleşmeli. Başka bir efsane Sovyet spor haline gelmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.