Yiyecek ve içecekSalata

Salata "Mum": tarif

"Noel Mumları" salatası, mutlaka şenlikli masanızı süsleyecek olan inanılmaz derecede güzel bir atıştırmalıktır. Bu çanağı farklı şekillerde yapabilirsiniz. Size çok fazla para ve zaman gerektirmeyen çeşitli seçenekleri sunmaya karar verdik.

"Noel Mumları" salatası: Adım adım pişirme reçetesi

Farklı bileşenleri kullanarak böyle bir atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. Önemli olan onu doğru bir şekilde oluşturmaktır. Her şeyden önce, yalnızca hayal gücünüzü sergilerseniz, davet edilen konuklarınızın kesinlikle takdir edecekleri alışılmadık bir yemek bulacaksınız.

Yani, "Candle Christmas" salatası aşağıdakilerin kullanılmasını gerektirir:

 • Patates orta - 3 adet;
 • Büyük tavuk yumurtaları - 3 adet;
 • Soğan orta - 1 cc;
 • Biberli Bulgar kırmızı rengi - 1 parça;
 • Taze domatesler - 2 adet;
 • Sirke elması - yaklaşık 60 ml;
 • Sardalya konservesi (yağ içinde) - 1 kutu;
 • Yüksek kalorili tadı mayonez;
 • Dereotu taze (dekorasyon için) - büyük bir demet;
 • Erime peyniri (tabak şeklinde) - 3 parça;
 • Nar taneleri - avuç içi (dekorasyon için).

İşleme malzemeleri

"Noel Mum" salatasını sadece güzel değil, aynı zamanda çok lezzetli bir hale getirmek için tüm malzemeler dikkatli bir şekilde işlenmelidir. Bunu yapmak için, orta patatesleri üniforma ve tavuk yumurtalarında kaynatmanız gerekir. Gelecekte, her iki ürün serinletilmeli, temizlenmeli ve büyük bir ızgarada ovulmalıdır.

Ayrıca, kırmızı biber saplarından bırakmak ve alevler olarak görev yapacak 3 güzel dilim kesmek için gereklidir. Sebzenin geri kalan kısmının ince doğranması önerilir. Aynı şekilde öğütmek ve taze domatesleri de gerekir.

Soğanlarda olduğu gibi temizlenmeli ve küp haline getirilmelidir. İsteğe bağlı olarak, bu ürün elma sirkesinde marine edilebilir. Bu salata daha baharatlı ve lezzetli hale getirecektir.

Diğer şeylerin yanı sıra, konserve sardalya hazırlamak gereklidir. Kavanozdan alınmalı ve yağ ile birlikte düz çatalla yoğrulmalıdır. Daha az kalorili bir yemek elde etmek isterseniz, tüm sıvı önceden boşaltılabilir.

Bu arada, bazı ev hanımları salata "Noel Mum" sardalye değil, ama közlü, pembe somon, yağ sprats, uskumru vb. Kullanarak.

Mum yapma

Fotoğrafı bu makalede sunulan "Noel Mumları" salatası adım adım oluşturulmalıdır. Önce ana dekorasyonunu yapmanız gerekir - mumlar. Bunun için eritilmiş peynir tabakları alıp, bol miktarda mayonez ile yağlayıp rendelenmiş yumurtayla serpiştirmesi gerekiyor. Daha sonra ürün bir tüpe konulmalı ve üst kısmına alevle, yani kırmızı biber dilimleriyle sıkıştırılmalıdır.

Şişirilmiş bir tabak oluştur

Peynir mumları hazır olduktan sonra bütün bir salata hazırlamanız gerekir. Bunu yapmak için, çatalla püre haline getirilmiş sardalya, dikdörtgen ve düz olmayan bir tabakanın yüzeyi üzerine eşit olarak dağıtılmalı ve daha sonra soğan ve rendelenmiş patateslerle kaplanmalıdır. Sonra aşağıdaki katmanları düzenlemek gerekir: Bulgar biber, taze domates ve rendelenmiş yumurta. Bu durumda, ikincisi de dahil olmak üzere tüm malzemeler bol miktarda yüksek kalorili mayonezle yağlanmalıdır.

Şenlikli bir yemek süslüyoruz

Salata "Noel Mumu" oluştuktan sonra, süslemeye başlamalı. Bunu yapmak için, önceden yapılmış peynir mumlarının sürekli olarak bir tabakta sıkışıp kalması gerekir. Daha sonra, mezelticinin tüm yüzeyi önceden yıkanmalı ve çalkalanmalı taze dereotu ile kaplanmalıdır. Sonunda, az miktarda nar tozu serpmek için lezzetli bir festival salatası önerilir.

Şenlikli bir akşam yemeği için meze servis ederiz

Gördüğünüz gibi, "Mum" Noel salatası hazırlamakta zorlanacak bir şey yok. Bu atıştırmalık tarifi tüm ev hanımlarının yemek kitaplarında olmalıdır. Sonuçta, ona yardım ederek, bu şenlik masasını kolayca ve çabucak kaplayabilirsiniz.

Çerez piştikten sonra yaklaşık 90 dakika buzdolabında saklamak arzu edilir. Salatayı daha uzun süre bırakırsanız, peynir mumları havadar olur ve çok güzel olmaz.

Misafirlerine böyle güzel kokulu yemekler sunmak sıcak bir akşam yemeğinden önce bir dilim ekmekle birlikte arzu edilir.

Orijinal salata "Candle": bir fotoğraftan yapılan tarifi

Yukarıda belirtildiği gibi, bunu farklı şekillerde yapabilirsiniz. Hazırlamanın klasik versiyonu yukarıda sunulmuştur. Şimdi sana, az miktarda katkı maddesi kullanarak, porsiyon Noel yemeği nasıl hazırlayacağını anlatmak istiyorum.

Yani, bize ihtiyacımız var:

 • Dondurulmuş veya taze soğan - 4 orta boy karkas;
 • Yengeç çubukları veya et - yaklaşık 100 g;
 • Yumurtalar büyük - 4 adet;
 • Orta boy havuç - 2 adet;
 • Ham füzyon - 2 briket;
 • Sarımsak - bir çift küçük lob boşluğu;
 • Mayonez ekşi krema - tat için uygulayın;
 • Peynir sert - yaklaşık 50 g;
 • Kırmızı biber - küçük bir parça.

Deniz ürünlerinin hazırlanması

Bu olağandışı atıştırmalık hazırlamak için , 4 kalamar karkasına ihtiyacımız var. Dondurulmuş halde alınıyorsa çözülmelidirler. Daha sonra, ürün iyice yıkanmalı ve temizlenmelidir. Bundan sonra, suyu derin bir tencerede kaynatın, hafifçe tuzlayın ve daha sonra kalkan karkaslarını üç dakika indirin. Bu süreden sonra, deniz ürünleri çıkarılmalı ve soğutulmalıdır.

Kalan malzemeleri işledik

Kalamar soğutulurken, büyük yumurta ve taze havuç kaynatmaya başlamalısınız. Isıl işlemden sonra bu bileşenler temizlenmeli ve büyük bir ızgarada ovulmalıdır. Aynı zamanda erimiş ve sert peynir ile yapılması gerekiyor. Her ne kadar onlara ince öğütücüyle öğütmek daha iyi olsa da.

Diğer şeylerin yanı sıra, kırmızı biberi soyup alevlere benzer şekilde dilimler halinde kesmeniz gerekir.

Yengeç eti veya çubukları gelince, eğer donmuşlarsa çözülmelidirler ve daha sonra çok ince kıyılırlar.

Malzemelerin karıştırılması

Bir atıştırmalık hazırlamaya başlamadan önce, salata düzgün şekilde karıştırılmalıdır. Bunun için, bir kapta şu bileşenler konmalıdır: kaynatılmış peynir, tavuk yumurtası, haşlanmış havuç, yengeç çubukları veya et ve ezilmiş sarımsak şivitleri. Daha sonra, tüm malzemelerin mayonez ile tadlandırılması ve iyice karıştırılması gerekir. Sonuç olarak, çok kokulu ve lezzetli bir salata almanız gerekir.

Güzel bir Noel yemeği oluşturmak

Yengeç çubuklarıyla bir salata hazırlarken, çanağın doğrudan oluşumuna geçmelisiniz. Bunun için, zaten soğutulmuş kalamar karkaslarının ikiye bölünmesi gerekiyor, böylece iki derin halka elde edersiniz. Önceden hazırlanmış kütlelerle doldurulmalı ve düz bir tabağa konmalıdır. Tüm karkasların şekilleri yuvarlatıldıktan sonra, ince rendelenmiş sert peynir serpiştirilmelidir. Gelecekte, her mumun üst kısmında bir dilim kırmızı biber sopa etmeniz gerekiyor. Alevleri taklit eder.

Şenlikli bir akşam yemeği için sunum nasıl yapılır?

Bir aperitif hazırladıktan sonra birkaç saat buzdolabına konmalıdır. Böyle orijinal bir Noel yemeği sunmak, ortak bir plaka üzerinde ve tabakları servis etmek için mümkündür. İkinci seçeneği kullanmaya karar verirseniz, bulaşıkların kenarları taze dereotu dallarıyla süslenebilir ve bir çelenk oluşturur. Ayrıca birkaç tane olgun nar ürünü serpiştirmeniz önerilir. Bon tadı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.