Ev ve AileBayram

Rusya'da Dedesi Günü. Bir hediye dedesi vermek için ne

Genellikle dedesi torun bozan söylenir. Gibi titizlik ve eğitim için, ebeveynler var, ama eski nesil görevi sadece deneyimlerini paylaşmak değil, aynı zamanda mutlu ve neşeyle geçti çocuklarda çocukluğundan etmektir. Ve sonra bütün hayatım sevgi ve saygı ile minnettar torun dedesi hatırlıyorum.

bilmek yararlıdır

Hatta onlara birçok ülkede bir tatil var adanmıştır. Nineler ve Dedeler Günü Moldova, Polonya, İtalya ve Fransa'da kutladı. Ve tatil Dünya ile ilgisi yoktur yaşlı bir kişi, günde 1 Ekim'de Birleşmiş Milletler girişimi her yıl gerçekleşir. Ve haklı, eski nesil tüm çünkü haklı bir büyükbaba çağrılabilir. Nitekim, onlar iyi torunları veya çocukları olmayabilir.

21 ve 22 Ocak - Yani, Polonya'da Nineler ve Dedeler Günü iki tarihleri işaretlemek için. Geleneksel fonksiyonların çoğu onlar farklı olduğu için - Bu yaklaşım bireysel olarak yaşlı aile üyelerini tebrik ve bu bakımdan her ifade etmesini sağlar. hemen hemen her zaman ünlü lezzetli onların torunlarının kulinarka, zevkinin olarak Büyükanne. Bir dede sıklıkla anlatılan hikayeler, bölümünde ya da sadece bir yürüyüşe kitap, oyun torun, balıkçılık, okuyun. bazen rağmen bu görevleri çok farklı olabilir.

Hayır daha az Moldova, İtalya ve Fransa'daki büyüklerine gibi. Bu kutlama farklı günlerde gerçekleşir var. İtalya ve Toplamda bu 2005 yılında kurulmuş devletin "ilk dede" - Cumhurbaşkanı Karlo Champi. Böyle önemli bir aile için seçtiği bir Katolik tatile Koruyucu Melekler gün. Ve Türkiye'nin girişimi Sevgililer Günü öncesinde, 8 Şubat böyle bir bayram başladı. Bu seçim hayatımızın tüm olaylar bizim dedesi toplantısıyla başlar vurgulamak amaçlanmıştır.

Rusya'da Kutlama

Ve ülkemizde durum ne olacak? İster kutladı büyükanne Günü Rusya'da ve dedesi? Yakın zamana kadar yaşlı yakınları onların ayrı unutulmaz tarihten yoksun bırakıldı. Ama Hollanda'nın Çiçek Konseyi sayesinde Rusya'da Dedesi Günü kutlamak başladı.

28 Ekim tarihinde son 5 yıldır tüm şanslı sahipleri torunlarımız için festival tarihi olarak değerlendirilir. İlk 2009 yılında söz ama sadece zamanla daha popüler oldu. Rusya'da Dedesi Günü'nü kutlamak için bir tarih seçin tesadüfi değildir: Slavlar, bu gün çok önemliydi. Şimdi bir tatil ocağa ve güçlü aile ilişkileri unuttu.

Ne genellikle Rusya'da dedesi gününde sunuluyor?

Evde eski nesil konforunu vurgulayacak şey - Geleneksel hediyeler şeker, tatlı, ev eşyaları kabul edilir. Mutfakta çalışmalarını kolaylaştıracaktır büyükanne basit mutfak aletleri memnun edecek. Bugünün yaşlı insanlar oldukça ev aletleri çoğu ile oran olduğunu, ancak hediye işlemek için çok zor olmayacaktır eğer tabii daha iyi olurdu. Bu arada, onların dedesi daha yakın olması için, bir cep telefonu gibi, o böyle bir hediye yapmak mümkündür. Zor yüksek teknoloji dünyasına ayak uydurmak için bulanlar için tasarlanmış modeller işlemek için kolay - Şimdi hemen hemen tüm özel mağazalar "babushkofonov" sözde teklif var.

Ayrıca saksıda dedesi ev bitkileri vermenin moda Avrupa geleneğinde - onlar da aynı şekilde bizim, onun torunları hallettim ve zevk kadar getirdi. Bu yaklaşım çok dokunaklı ve kesinlikle yaşlı insanlara hitap edecek. herhangi bir hediye onun torunları tarafından yapılan ederken, muhtemelen kalplerinde en önemli gerçekleşir.

Diğer hediye seçenekleri

Başka bir harika büyükannelerle hediye ve Dedeler senin eklem ya da sadece tüm aile bireylerinin portrelerini çekimlerinden oluşan fotoğraf albümü olacak. O uzakta onların torunları canlı ve seyrek görür olanlar için özellikle önemliydi. Albüm takdir ve yaşlı yakınları seviyorum iyi hatırlatma olacaktır. o da iyi, güzel sözler yazılı olacaktır eğer, hediye iki kat önemli olacaktır. Onlara bir dijital fotoğraf çerçevesi vermek - kağıt ortamı düşünüyorsanız, "Son yüzyıl", yeniliklere dedesi dahil etmek mümkündür. Bu albüm fonksiyonu ve iç dekoratif bir unsuru bir araya getirir.

Rusya'da dedem gününde Presents?

Hepimiz hediye kayıp değil bizim, kendi Avrupa ve Japon emekliler zaman aksine biliyoruz ve istihdam sonrası sıklıkla ve zevk seyahat ile. Neredeyse her ülkede görülebilir: tabaklanmış, hayatının her anın tadını kameralarla insanları gülümseyerek. Ne yazık ki, bizim dedesi bu eğlence sıklıkla göze alamaz. Ama belki bu gerçeği onlar sevecen torun sahibi olmasıdır. Ona bir lüks ve unutulmaz hediye vermek istiyorsanız, tatil onlara bir bilet satın - ve evde oturan gelen dinlenme ve dünya gördü ve sağlık düzeltilmiş - sonuçta yaşlılık, kesinlikle gereksiz olacaktır. harika ve dedesi için keyifli onların torunları ile vakit geçirmek dışında ve hatta gezi bir olabilir - bir arzu ve fırsat varsa Ve, şahsen bir yolculuğa onları terk etti.

Eğer yüksek konfor seviyesi ile gezebilirsiniz birçok ilginç yerler vardır, çünkü dedesi Rusya gezisinde aşırı spor istemek için olası değildir çünkü mutlaka, egzotik ülkeye gitmek için.

Sonuç

İş oraya gelirse, yaşlılar için en önemli, gerekli ve yararlı bir hediye odaklanacağınıza ve yaşamlarının katılacak. Zaedte çay ve kek için hafta sonu ya da sadece akşam için dedesi gününde onları ziyaret etmek. Birlikte vakit kaydırarak evin etrafında tuhaf işler yapmalarına yardımcı veya ne bozuldu düzeltmek veya sadece, her konuda onlarla konuşun. , Deneyimlerini paylaşmak onların gençlik hikayelerini anlatmak değildir. Sonuçta, aşk olanlar, onların destek ve yaşam uzatmak hayatında katılım, kendi alaka güven vermek ve herhangi zorluğa dayanmak için yardımcı olur. Onların yıllık bazda dedesi de maalesef olur, daha fazla. Bu nedenle, sadece tatil, her gün onlara yardım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.