SağlıkKadın sağlığı

Hamilelik sırasında yolk kesesi

Birçok kadın, söz konusu ilgilenen ultrason sonrası: "Ne hamilelik sırasında yolk kesesi, ve ne için var?". öyle ya da böyle fetüs ile ilgisi var her şeyi bir ilgi atın - bu normaldir. Yani bugünün ne olduğunu konuşalım yolk kesesi gebelik sırasında ve hangi işlevleri gerçekleştirdiği.

Yani, yolk kesesi altında insan embriyosunun geçici organ anlaşılmaktadır. Diğer bir deyişle, gebelik sırasında yolk kesesi - insan fetus dışındadır ve başlangıç kan akışı ve lokalize ilk germ hücreleri sorumlu olan primer kanser uzantı bölümüne, daha başka bir şey değildir.

Hamilelik sırasında yumurta sarısının oluşumu 15-16 günde plasenta boyunca endoblasticheskogo kabarcık dayanmaktadır oosit olgunlaşma.

Hamilelik sırasında yolk kesesi: randevu

Gelen erken hafta gebelik (birinci veya ikinci üç aylık dönem) yolk kesesi ölçülerini aştığı ölçüler içinde germinal disk ve amniyotik kavite. Nükleer odaklar eritortsity eritrosit kaynağı bir kılcal ağ oluşturan oluşan sarısı kesesinde üçüncü üç aylık yana.

Genel olarak, gelişmekte olan embriyonun alfa 2-mikroglobulin, alfa önemli proteinleri aldığı sözde "birincil karaciğer" olarak hareket eden, geçici organlar için, gebelik sırasında insan embriyosu yolk kesesi çok önemli olduğu not edilebilir fetoprotein vb

döllenmeden sonra 28-29 gün sonra, hamilelik sırasında yumurta sarısı kesesi embriyo gonad imlerine Duvarlarının alana girmesini germ hücrelerinin doğrudan kaynağı haline gelir. ilk üç aylık sona erer olarak, yumurta kesesi işlemi tamamlandıktan ve göbek kordonu tabanına yakın küçük bir kistik oluşumu dönüşür.

Hamilelik sırasında yolk kesesi azaltılması embriyo organları tamamen oluşturulduğu ana kadar, bir süre önce meydana gelmediği kişiler esastır. Aksi takdirde kaçınılmaz düşük veya cevapsız kürtaj.

sarısı kesesinde kan oluşumu nedir?

Üçüncü hafta başında çekirdek ve bazofilik sitoplazmada büyük çekirdekçik ile birincil hematopoietik hücreler dolaşım kan içeriğine ılkelennin izolasyonu ile karakterize edilir hematopoiezis süreci başlar. hematopoez işlemi dört hafta insan embriyo gelişimi sonlandırıldı ve sonra embriyonik dokuda hematopoez ilerler.

Aslında, bugün insan embriyo hematopoetik hücrelerin çıkmasının iki kavram arasındaki ayrım. Modern embriyolog ve hematolog en popüler teoriler endotel kökenli uymak ve mezenkimal kökenli vnutriembrionalnogo. Bununla birlikte, giderek daha fazla uzman öne sürülen eğimlidir ve fare embriyo ekimi ile ilgili deneyler kanıtı olarak görev yapacak cenin dokuda torba, dışarı hücre göçünün geçen yüzyılda kavramı. sarısından kısa bir aradan sonra embriyo kültürü dokularda kesesi hücrelerin tamamen yok önce hematopoez vardır. Aynı zamanda, embriyo olmaksızın yetiştirilen yolk kesesi, bir kez daha embriyo dokusunda göç bitiminde birikimlerini teyit tür hücreler açısından zengindir.

Bununla birlikte, böyle bir deney modeli içinde hematopoez kurulması ile ilgili kesin bir sonuç için temel olamaz anlaşılmalıdır insan embriyosu. Bu tür deneyler - Net bir anlayış için yeni bir fırsat embriyogenezisin erken dönemlerinde insanlarda ve daha fazla.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.