Tarım

Islah tavuklar: Sağlıklı gıda ve gelir

Bir yaz yazlık veya kişisel arsa olanlar hep sen hiç canlıları artırabilir. Elbette sürece, zaman ve istek var. Örneğin, üreme tavuklar herhangi kırsal alanda uygulanan. Kuşların bu türün temsilcileri köyde neredeyse tüm sahalarda görülebilir. Birçok kent sakinleri kez hoş olmayan bir koku ve tavuk gübresi ile kaplı bir avlu ile bir ilişki vardır. Eh, bunda doğruluk payı. Ama yumurtacı tavuk damızlık yumurta satışından elde çiftçi ve sağlıklı gıda ve gelir getiriyor. Avlu temiz ve derli toplu Ve, sadece kafes yapmak gerekir ve zamanında temizlenmesi yoktur. Daha sonra hiçbir koku, hiç kir yok olur.

tavuklar rağmen - kuşlar iddiasız, yetiştiriciliği bazı teknoloji hala var. Her şeyden önce, size almak istediğiniz ürün karar vermelisiniz - yumurta, et, ya da her ikisi. Eğer yetenek ve arzusu varsa, seveceksin tavukları damızlık kendileri ve aileleri için bir iş olarak. ırkı tanımladıktan sonra, bir tavuk kümesi hazırlamak için gereklidir. Bu kafaları sayısıyla orantılıdır bir oda olmalıdır. Başına 1 metrekare 4-5 bireyleri yerleştirilir. Eğer 20 tavukları olmasını planlıyorsanız, bu nedenle, o zaman yeterli oda 5 metrekare olacak. m. Biraz daha uzun bir kafesteki ihtiyaç, kuşlar yürümek için bir yere ihtiyacım var. Coop de 17 ° C'nin altındaki bir sıcaklıkta, izole edilmelidir da döşeme başlangıç kötüdür. kafesimizde kuşlar için gerekli odası ya bir kuş besleyici ve su kabını yükleyin. Ayrıca bir hücre veya tavuklar için yuva orada uçtu yüklemeniz gerekir. oda sıcak değil, aynı zamanda havalandırılmış sadece olmalıdır.

Kendileri veya başarılı olmak için satılık tavukları üreme için, yiyecek almak için, ve tüm olası hastalıkları bilmemiz gerekir. Yumurta tavuğu ana diyet beslemesini oluşturur. Onları satın almadan önce, kompozisyon tanıma gerekiyor. Bazı hayvan yemi olarak bir vitamin çeşitli yanı sıra tebeşir, kalsiyum ekleyin. Böyle katkı varsa bunları ayrı ayrı satın almak ve kendi eklemeniz gerekir. besleyici bir yemek besleyici boş kaldı sonra, böylece biraz dökmek gerekir beslenir. Ortalama olarak, bir tavuk dışarı günde yiyecek 180-200 gram. içenlere su her zaman günde birkaç kez değiştirilmesi gerektiğini bile temiz olmalıdır.

sahne stok alım geldi. Ana ürün olarak yumurta üretmek için Islahı tavuklar ilgili türler satın içerir. En yaygın leghorn cins. Onlar da alıkoyma farklı koşullara adapte gösterişsiz. Normal şartlar altında, bir yıl bırakarak yaklaşık 300 yumurta getirmek hayatın 52 inci haftasında acele başlayabilir. Fransız yetiştiricileri tarafından yetiştirilen Hiçbir az ilginç izobraun cins. İyi farklı iklim koşulları ve içeriğin yöntemlere adapte edilir. Tırıs yaş 21 hafta ile başlar, yetişkinler kadar 320 yumurta yılda üretirler. satın alma süreci bir sorudur: "satın almak daha iyi - tavuk veya 5 aylık tavukları" Eğer beslenen ve hangi şartlarda muhafaza tam olarak ne bileceksiniz çocukları satın olumlu bir nokta. Ama onlar büyümüyorsun olarak, satın alınan ve hangi sex hayvancılık var cins ne tür belirtmez. Yaşlı tavuklar, ilk bakışta, satın almak daha karlı, bunlar, görünür ırkı ve seks acele etmeye başlayacaktır. Onlar büyüdükçe Ama sizin için anonim kalacaktır.

sadece ilk bakışta Islahı tavuklar karmaşık gibi görünüyor. Orada olumsuz noktaları bir çift rağmen. tavuklara orada beslenir burada İlk olarak, sıçanlar ve fareler var olabilir. İkinci olarak, tavuk ev temizliği bir zevk değildir. Ve üçüncüsü, saklamak ya da çıkarmak için dikkate almak gerekir tavuk gübresi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.