KanunDevlet ve hukuk

Rusya'da çalışan emeklilere emeklilik Sınırlaması

Birçok çalışma emeklilere emeklilik kısıtlama Rusya'da faaliyet inanıyoruz. Ve bu düşünceler sadece değildi. Aslında bir kriz Rusya Federasyonu sürekli emeklilik sistemini gözden olmasıdır. fikir ve nüfusu korumak için nasıl önerileri çeşitli ileri koyun, ancak önemli miktarda para kaybetmez. Ve istihdam edilenler aylıkların sınırlama haber, onlar emeklilik yaşına sonra bile çok sık geliyor. Ama var? Rusya'da emekliler korku değer bir şey var mı? Ne reformlar bu hususta önerilmiş ve edilmiş emeklilik faydaları tahakkukuna koşulları Rusya'da bu güne kadar olduğu? Tüm bunlarda tam olarak anlamak gerekir.

Gerçek veya mit

Emeklilik sınırlandırılması emekliler çalışmaya - gerçek bu ya bir efsane? Sonuçta bu sorun genellikle halk arasında tartışılan, yüzden Rusya ya da değil emeklilik ödemelerini sınırlamak için önerilen olsun veya olmasın açık değildir.

Aslında, benzer önerileri gerçekleştirilmiştir. Ama şimdiye kadar, 2016 yılında, onlara mitleri çağırabilir. Böyle bir hareket, bütün ülkenin emeklilik sistemini yeniden neden olur. Hatta emeklilik yaşı Vatandaşlar, paralarını geri almak için daha sonra Emekli Sandığına katkıda bulunmaya ve. Ve bu durumda ödemelerin kısıtlanması - tehlikeli ve pervasız bir adım. Bu nedenle, her zamanki konuşma ötesine gitmiş değildir.

Tam iptal

Ama Rusya'da çalışan emeklilere emeklilik sınırlama kötü haber olmaktan uzaktır. Öneri, söylendiği gibi, henüz geçersiz değil. Ama başka bir yasa yoktur. Hatta haklı dinlenme sırasında herhangi bir endişeniz dışarı çalışmaya devam, vatandaşlara bütün emeklilik ödemelerini iptal eder.

Neyse ki, tasarı herkesi dokunmamaya hazırlanmıştır. Ve ancak yılda 1 milyondan fazla ruble alır olanlar. Bu ayda 83.000 olduğunu. istihdam döneminde kişi fonların Böyle kategoriler ödenmez. Sadece işten sonra oldu ve randevu emeklilik ödemelerinin yeniden hesaplama oluşur.

Neyse ki, Rusya'da emekliler çalışma aylıkların kısıtlama, ne de devletten böyle bir desteğin tam kaldırılması ne yer almaz. Bütün bunlar sadece spekülasyon. Rus emeklilik sistemi gibi bir karar için hazır değil. Bu nedenle, 2016 hiçbir şey korku. Tüm ödenen Emeklilik - Rusya'da çalışmak ve işsizlere.

indeksleme

Ama başka bir noktaya dikkat etmelidir. bir dereceye kadar, emekliler çalışma aylıkların Sınırlaması ancak böyle bir yorumlanmasında, gerçekleşir. şey Rusya'da belirlenecek kurallara uygun bir sözde endeksleme ödemeleri üretmek için her yıl gerekli olduğudur. Yani emekli hafif artıştır. tarih için nedir? herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Hükümet sadece yılda iki kez emekli maaşlarına zam vardır.

Ve 2016 yılında çalışan emeklilerin emekli sınırlamaları endeksleme kaldırılması olarak yorumlanabilir. emeklilik yaşından sonra çalışmaya devam İnsanlar, 2016 yılında ödemeler endekslemenin ortadan kaldırarak önerdi. Şu anda, yukarıdaki durum geçerli mevzuat tam içindedir. Emeklilik ödenen ancak endeksli değildir.

Bununla birlikte, durum yine popülasyonları destekler. Bir kişinin emeklilik yaşına geldiğinde, bütün emek ilişkileri eriyecektir, ödemeler yeniden hesaplar. Yana ödemelerin endeksleme gerçekleşecek.

azaltacaktır

Birçok çalışma emeklilerin emekli maaşlarının endişe azalma vardır. Zaten işçiler için mali destek kaldırılması için değil, aynı zamanda ödenen paranın azaltılması için değil, fikir önerdi.

Benzer bir öneri de 2016 yılının ikinci yarısında uygulanmadı. Hiç kimse kasten çalışan emeklilere ödemeler azaltmak için. Ama indeksleme, söylendiği gibi, iptal edildi. Bu nedenle, azaltılmış bir dereceye kadar ödemelere söyleyebiliriz. Biraz rağmen. Aslında, 2016 yılında çalışan emeklilerin 2015 yılında aynı miktarda ödeme.

gerçek iptal

Ama bu istihdam vatandaşların emeklilik ile ilgili tüm haber değil. Aslında Rusya'da çalışan emeklilere emeklilik fiili kısıtlama olmamasıdır. Bu nasıl anlamak?

ödemelerin büyüklüğü sınır destekler. Sadece şu anda ülke sağlamaz emeklilik endeksleme istihdam edilenler için. Vatandaşlar gerekli erken olduğu kadar çok alırsınız. Ama şimdi prensipte emeklilik kaybetme riski yüksek. Tam olarak nasıl?

Tüm çünkü süregelen tartışmaların emeklilik yaşını yükseltmek. nedeniyle bu kısıtlama emekli oluşur. Ülkede Çalışan emekliler daha az olacaktır. Bazı haklı kalanı gitmiş bir kişinin durumu kaybedebilir. Ve genel olarak birisi olan ömür boyu meblağı transfer için emekli göremeyebilir.

Emeklilik yaşı

onlar tatile gitmeye ne zaman şu anda ne diyor? Eğer gerçekten emeklilik yaşını artıracak eğer çalışan emekliler Rusya'ya emeklilik Sınırlaması, gerçekleşebilir. Daha önce bahsedildiği gibi, bazı birisi onu görmedi, devlet böyle bir destek kaybedebilir. endeksleme bile yokluğunu atfetmek burada, bunun büyük kısıtlı mali destek ve ciddi sunacak.

Şu anda Rusya'da, kadınlar 55 yaşında emekli ve 60 erkekler O 5 yıldır bu çıtayı yükseltmek gerekiyordu. Buna göre, erkekler emeklilik 60 yıl sadece 65 ve kadınları konacak.

Ortalama olarak, emeklilerin çoğunluğu, erkeklerin 65 yaş için yaşamazlar. Ya çok hızlı bir şekilde ölür. Bu nedenle, olabilirlik vatandaşlar aktarılır parayı görmediğini yüksektir Emekli Sandığı ömrü boyunca Rusya. Şu anda emeklilik yaşı artıracağını biliyoruz. öyle Ama, kimse bilmiyor. Rusya'da henüz böyle bir adım için hazır değil. Nüfus o memnuniyetsizlik bir sürü neden olacaktır.

yerine indeksleme telafisi

emekliler çalışmak için emekli maaşlarının azaltılması - Ciddi bir adım. Şimdiye kadar o sadece zorunlu endeksleme kaldırılması yoluyla hayata getirdi. Bu nedenle, devletten destek tam kaybını korkmazlar.

Son haberler 2017 yılında Rusya'da indeksleme yürütmek için yeterli kaynağa sahip olmayacağını gösteriyor. Bunun yerine hükümet başka bir yol gitmek karar verdi. Ve Ocak 2017 yerine indeksleme ödeme götürü tazminat emeklilik yaşına ulaşmış tüm vatandaşlara. Şu anda bu 5000 ruble olduğunu.

Aslında, bu emekli bir sınırlamadır. emekliler Çalışma ve basitçe 2017 yılında işsiz tazminat 5000 ruble ödeyecek. Ama emekli değişmeden kalır. Hiç indeksleme rölantide bile gerçekleşmeyecek vardır. Hükümet emeklilik ödemeleri prosedürü artırmak için devletten yeterli para olmadığı kararını haklı.

emeklilik boyutu

Birçok ilgilendiren sonraki şey - Rusya'da emekliler çalışmak için emeklilik boyutudur. Ve çok herkes için. Emeklilik yaşına ulaşmış vatandaşlar alma Kaç olacak? Bu sorun son derece önemlidir. Sonuçta, emekliler beklediklerini bilmek zorunda.

Kesin rakamlar kimseyi isim olamaz. Neyse, emeklilik gelince. Orada, her şey yanı sıra dışı istihdam süresine, maaş, emeğin uzunluğuna bağlıdır. Ama atış sonrasında ortalama emekli Bu bir yaşlılık emeklilik aylığı yaklaşık 15 000. alacak.

Çalışan tüm sigorta emekli aylığı alabilirsiniz. Şu anda yaklaşık 13 132 ruble olduğunu. Daha spesifik olarak, emekli çalışan 13 500. ortalama aldığı gerçeğine pek noktası vardır sosyal emeklilik. Yaklaşık 8562 ruble olduğunu.

Şimdi size belirli bir durumda nelerle anlıyoruz. muayenehanede çalışan emeklilere emeklilik Sınırlaması yer almaz. Bunun dışında bu terim endeksleme süspansiyon yanı sıra emeklilik yaşının yükseltilmesi anlamına gelmektedir.

randevu terimler

dikkate alınması gereken bir sonraki yönü - bunların hepsi bir emeklilik alabilirsiniz hangi durumlardır. Değil emeklilik yaşına ulaşmış bütün vatandaşların bu tür desteğin kendisi için başvurabilirler. hiçbir koşulda onlara sadece sosyal yardım ödemesi atanabilir. Ama sigorta "hak." Gereklidir

2016 yılında çalışma emekliler Rusya aylıkların kısıtlama devlet desteğine benzer bir kural atanması yansır. Son zamanlarda, Rusya Federasyonu sözde sıralama noktası sistemine sahiptir. Bu ödemelerin büyüklüğü, hem de bir tatile zamanı bir vatandaşın hesabına "noktaları" sayısına bağlıdır anlamına gelir.

Hangi koşullar altında yapan bir olasılık (değil sosyal) bulunmaktadır emekli maaşı emekli? 2016 yılında bu iş tecrübesi 7 yıl varsa. Bu rakam 2024 yılına kadar yükselmeye gerekiyordu. Zamanla deneyimi 15 yıl vardır. çalışma emekliler ve Rusya'da hareket eden diğer kişiler için emekli maaşlarının kısıtlama Buraya. Önemli: vatandaş ona ödeyecek hak kazanma emeklilik yaşını ulaşması bekleniyor.

emekli olduktan sonra istihdam

Başka çok ilginç bir durumdur yoktur. Emeklilik ödemelerinin yeniden hesaplama emekli olduktan sonra vatandaşlara sunulacak zaten açıktır. Ama ne kişi istihdam değildi ve 2016 yılında o işe gitmeye karar olur? Bu durumda emekliler çalışmak için emekli azaltılması olacak mı?

istihdam öncesinde olduğu gibi herhangi bir ödeme tam olarak aynı olacaktır. Sadece istihdam ilişkisinin başından beri endeksli edilmeyecektir. Bu vatandaş 2016 yılında zaten 2015 yılında değil kurulmuş bir emekliliğini almak ve anlamına gelir. Düşürülmesi onun sadece sabitlemeyi olmayacak.

düşürebilirsiniz

Bazı vatandaşlar çalışma emeklilere emekli bir azalma olması olmadığını merak ediyor. Sonuçta, kriz zamanlarında ülke yolları koruma bütçesi için her türlü yolu gitmek için.

Büyük olasılıkla, korkmak gerekmez. Doğrudan indirgeme olamaz. Ama ne olursa olsun mali istihbarat birimine maaş, pozisyon ve transfer fonların tüm çalışma emeklilere sabit ödemelerin kurulması, - kolayca. Aynı zamanda endeksleme ve herhangi bir tazminat olası eksikliğidir.

Korkarım azaltma faydaları buna değer değildir. Bu önlem bile hükümette ele alınmamıştır. Çünkü o zaman o Rusya'da hayat standardı bozulma duracağız. Bu ise hiç kimse ilgileniyor.

bulgular

2016 yılında emekliler çalışmak için emeklilik artık bir sır. Üstelik şimdi istihdam vatandaşların devletten maddi destek sınırlı olup olmadığı açıktır. O Rusya'da emeklilik sistemini nasıl gelişecek bilinmemektedir. Ama emeklilik faydalarının azaltılması ve eklentinin tam bırakma beklenmemektedir.

Bu nedenle, vatandaşlar üzerinde çalışmak özgürdür. çalışma emeklilere emekli büyük ölçüde kısıtlanması dayatılan eğer Büyük olasılıkla, insanlar sadece işi terk başlar. bu tür değişikliklere karar verilecek ilk iyi bir çalışma tüm ülke emeklilik sistemi olmalıdır.

mali destek Gerçek kısıtlamaları orada istihdam emeklilik yaşı vatandaşlar. Hükümet sadece nüfusun Bu katman için indeksleme iptal etti. Ve 2017 yılında yerine tazmini için uygun fon. Şu anda fazla emeklilik ödemeleri ile ilgili hiçbir gerçek bir haber yoktur. hükümeti önerir tek şey - onların emeklilik için gelir kendi bölümünü erteleme. emekliler çalışmak için emeklilik Sınırlaması - bu en dürüst haber değil. emeklilik sistemi bir değişiklik uğrar, ama çok ciddi değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.