OtomobilArabalar

VAZ-2112 başlamaz: Nedenler ve Çözümler

araba VAZ-2112 Her sahibi, ne yapacağını merak ediyor araba çalışmıyor? Başarılı tamir anahtarı sakin ve aklı olduğunu. panik ve sorunun gerçek nedenini belirlemek vermeyin. VAZ-2112 başlamaz ise, konsantrasyon ve kendini kontrol gerekir.

Eğer tanı hakkında bilmeniz gerekenler

Bir tavsiye basit bir parça: tarayıcıyı kontrol etmek arabasını almaya gerek yoktur. Nedeniyle dizüstü bilgisayarlar neredeyse her evde artık olmasından, böyle bir testinden geçmesi vicdansız işyerlerinin, bir sürü oldu. Program hatası fark etmez, onlar senin arabanla önemli değil, size diyorum. Ve büyük, tanı basit pompalama para çağrılabilir.

aşağıdaki gibi iyi tanı gerçekleştirilmelidir:

• Öncelikle hataları okuyun.

• enjektörüne sensörlerden gelen sinyalleri kontrol eder.

• ölçüm basıncı yakıt oluşturur, üretilir.

Sonunda doğru olanları cevabı, ve ne gelecekte araba ile yapacağız almak zorunda. Bir motosiklet mühendislik damarı varsa, o VAZ-2112 başlamaz nedenini bulmak için deneyebilirsiniz. Bu durumda, hizmetlerden tasarruf, kendi elleriyle sorunu çözebilirsiniz.

cihazları kontrol

o VAZ-2112 başlamaz fark edildiğinde, kontağı açın ve pano yakından bakmak gerekir. ampuller dahil gibi alarm görüntülenir:

• Düşük yağ basıncı.

• Normal pil şarj pili dokunun.

• Sinyal "Engin edin."

tepki değildir ve gösterge paneli yanmıyorsa güç değil, neden nedenlerle bakmak gerekir. Bunu yapmak için, batarya montaj terminallerini kontrol edin. Ayrıca sigortaları not edin. Gösterge paneli çalışırken, VAZ-2112 tamir şu şekilde devam edilmelidir. Lambanın çevirdi "Engin edin." Bu alarm lambası yanar ve motor bilgisayar iyi durumda olduğunu bilgilendirir çalışmadığı ve kendisine geçirilen ve güç geçer. uyarı "Engin Kontrol Et" yer almıyorsa, bu ECU sigorta doğrulanması yapılması gerekir. Onlar ön yolcu koltuğuna yakın (torpido gözünün altına), sürücünün sağında yer almaktadır. üç röle ve güvenlik ünitesinin bulunduğu, burada bu noktada ve merkezi bir ECU (elektronik kontrol ünitesi) ve onlarla birlikte ve sözde kayış, en. İlk röle bilgisayara sorumludur. Cihaz numarası 2 - Fan çalıştırmak. Üçüncü dizi de bir röle yakıt pompası ile birlikte çalışır. kontak anahtarı döndürüldüğünde, numarası altında bir ve üç cihazlar çevirme var - bu yakıt pompasına elektrik gücü ve kontrol ünitesinin kaynağıdır. Iyi durumda olmayacak "Engin Kontrol Et" lamba gibi zamana kadar VAZ-2112 onarımını devam etmek gerekli değildir.

fikirler bitkin onarmak, hizmete bir bilgisayarı denemek ve böylece kontrol yapmak. Bu sorunu belirlemek, ya da ondan değil edecektir. Alarm lambası "Engin Kontrol" Eğer hala büyük olasılıkla hatalı ECU çalışmaz. Onsuz, araba başlamaz. ECU fiyatının açılmışken, bu ucuz bir şey olmadığını belirtmekte fayda vardır. Yaklaşık 100 $ maliyeti. VAZ-2112 için bazı yedek parçalar oldukça pahalıdır. Kontrol ünitesi - bunlardan biri. VAZ-2112 araba kendisi yedek üniteyi satın 150 bin ruble fiyat olduğunu karşılaştırırsanız o kimse olacak olası değildir.

Yakıt pompası kontrol etme

Eğer açtığınızda kontak mekanizmasında anahtar arka koltuk bölgesinde ayrı bir ses duydum gerekir. Bu yakıt pompaları bir vızıltı koşu pompası oluşturur. ses yok olduğunda, yakıt pompası ve ilgili sigorta sorumludur röle kontrol edin. Sorun onlarla değil ve onlar kusursuz çalışıyorsanız, pompa terminalleri geçen voltajı ölçmek gerekir. Uygun kablolama arayan hiçbir sorun varsa.

Marş işi kontrol

marş test etmek için, kontak anahtarını açın. senin VAZ-2112 ne zaman marş dönmemekte ve o anahtarın sırayla yanıt vermedi, pil şarj edin. Yeterli pil voltajı marş motoru bağlantı terminalin kalitesinin ve durumunu kontrol etmek için gerekli olan geri çekme röle. Doğru çalışırken marş sonraki tamir geçmek gerekir.

denetleme kıvılcım

Anahtar Kontrol Motor çalışırken, hatalı yakıt pompası ve marş çalışır durumda, yanındaki onay noktası - Bir kıvılcım. Bunu kontrol etmek için, kütle ve marş için basın, bir mum sökün.
Denetleme tüm silindir, bir anda gerçekleşir. Bu tür sorunlar birçok enjeksiyon araba VAZ-2112 görülür. Yeni marş fiyatı, bu arada, yaklaşık 2-3 bin ruble olduğunu.

bakımından Senaryolar

• Kıvılcım tüm silindirlerin fişler üzerinde bulunur. Bu zaten iyi bir işarettir. Biz sonraki adıma geçin.

• Kıvılcım birinci ve dördüncü silindir çalışır ve dinlenme kayıp. Sonuç: ateşleme bobini 2112 çalışmaz.

• İkinci ve üçüncü silindir düzenlenen Kıvılcım, geri kalanı - hayır. Sonuç önceki paragrafta aynıdır. Ayrıca, yerine ateşleme modülü. Sorun kalmaması elemanın değişiminden sonra zaman, suçlu - elektronik kontrol ünitesinin ateşleme modülünde arıza çıktı anahtarları. Onarım ünitesi bu sorunu çözecektir.

• Ne zaman kıvılcımlar ve varolmayan, ekip oluşumu devam edildiği krank mili pozisyon sensörü olabilir başarısızlık büyük bir olasılıkla.

görsel muayene

bela görsel inceleme için silindirden sökülmelidir. sökülmesi sonra görsel olarak kontrol gerçekleştirilir. Onların ıslak olup olmadığının değerlendirilmesi gerekmektedir. Tüm element olduğunda, büyük olasılıkla hatalı yakıt enjektörü püskürtülür. Bu durumda, yakıt demiryolu veya oradaki doğrusu basıncını kontrol etmek gerekir. Onun kısmında, bir koltuk kontrol etmek manometre yüklendikten sarılmadan sonra, cıvata bulunabilir. elemanı yerine, bu yakıt pompalayan bir pompa içermesi gereklidir ve zaman cihazın baskı rayı kilitlenir. ölçer bulunmazsa, bir delik cıvata tarafından açık bırakılmalıdır. Pompa dışında olduğunda jet yakıtı gitmek gerekir. herhangi bir baskı yoktur durumda, yakıt filtresini kontrol edin. Ayrıca, tanktan rampa yol açar borusunu kontrol edin. Sorun filtresinde olduğu zaman değiştirin. Bu tip VAZ-2112 için yedek parçalar ucuz - 200 ruble.

Islak Eğer

Islak mum durumda bunlar geri çekilir ve kurutulmalıdır. Dahası, yerde ayarlanmalıdır. Bu işlemden sonra araba hala başlamıyorsa ve mumlar benzin, sonraki adımı dolarsa - zamanlama işaretleri kontrol ediyor. Bunu yapmak için, plastik kılıfı, eksantrik mili dişlisi bunun üzerine onay işareti kaldırın; krank mili dişlisi üzerine işaretlemek için unutma. onlar yanlış konumda ise, zamanlama ihlal olmuştur. Aynı zamanda bir çalışma DPKV ile yakın bağlantılı olarak anahtar, incelenmeye değer. mumlar dökülür edilebilir İkinci sebep - tıkanmış nozulları. Bu durumda, temizlenmesi gerekiyor.

Sonuç

Burada, aslında, motorlu koşmak etkileyen en yaygın nedenlerinden, hepsi. Gördüğünüz gibi VAZ-2112 başlamaz ise, sorunu kendiniz çözebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.