TeknolojininCep telefonları

Cep telefonu kullanımının sağlık üzerindeki etkisi nedir

Modern insan arkadaşları ile görülen bile daha fazla cep telefonu kullanıyor. Bu akıllı ve çok yönlü uzun olmadı sadece bir zorunluluk, ama hayatlarında merkezi şey. Bu en iyi anları, bilmediğiniz yerleri bir rehber ve hatta bir kütüphane saklar. O bütün, basit dahil, ancak bu gerekli işlevlere sahiptir. Ama bir cep telefonu sağlığınızı nasıl etkilediğini biliyor musunuz?

bağışıklık yok

Bu zoraki görünebilir, ancak mobil cihazların sık kullanımı gerçekten virüs ve enfeksiyonlara karşı vücudun direncini zedelemekte olduğunu. bağışıklık sistemi aracın yüzeyi üzerine konsantre edildi çok sayıda bakteri uğrar. Hijyen London School uzmanları tarafından yapılan bir çalışmada, klozetin kenarına yoğunlaşır değil gibi cep telefonu gibi birçok bakteri vardır bulundu.

elektromanyetik radyasyon

Eğer mükemmel ellerinizi temiz tutmak bile, bilim diğer potansiyel tehlikeler konusunda kullanılır. Cihazınızı uzanır Elektromanyetik dalgalar, DNA'daki kansere ve değişikliklere neden olabilir. Kablosuz teknoloji değişiyor ve kaçınılmaz olarak kan hastalıklara yol açar, kırmızı ve beyaz kan hücrelerini, deforme edilir. Birçok uzman bu tür kanserojen, pestisitler ve egzoz etkisi gibi olumsuz faktörlere cep telefonlarının sık kullanımının eşit.

Onlar asosyal olmaya zorlar

insan ruhu üzerindeki cep telefonunun etkisi okuyan yönelik araştırma, başka ilginç bir eğilim ortaya çıkardı. Bu gadgets insanlar antisosyal yapar ve antisosyal davranışları tetikleyebilir çıkıyor. Öncelikle bunu öğrendiği, Maryland Üniversitesinden araştırmacılar. Yani, telefon konuşmalarının fanlar hayır kurumları yardımcı olmak ihtimali daha düşüktür. Bu mobil cihaz sosyal bağlantıları için insan ihtiyacı değiştirir gerçeğiyle açıklanabilir. Buna ek olarak, kısa mesajların bir dizi kişisel toplantı ihtiyacını devre dışı bırakır.

Omurgaya yük

Bu bilgiler SMS ve internet sörf meraklıları için yararlı olacaktır. Doğal olmayan duruş hangi kafa vücudun çeşitli yerlerinde rahatsızlık neden eğilmiş ve boyun kasları gergin olduğu. Özellikle etkilenen boyun ve sırt kaslarının bulunmaktadır.

New York kliniği Omurga Cerrahisi rehabilitasyon tıp departmanı Uzmanlar ortalama bir yetişkin insan başı 4.5 kilogram ağırlığında olduğu konusunda uyardı. Omurganın aşağı düzenli sapma boyun 27 kilogram eşdeğer basınç altında olduğunda. Bu su ile dolu olduğu encircle boynunu birkaç testiler gibi. Ayrıca alt sırt, omuzlar genellikle deneyim baş ağrısı, rahatsızlık manifatura fanlar ve artritin erken belirtileri. durumu kurtaracak tek doğru duruş ve sınırlayıcı kullanım süresi cihazı.

Beyin tümörü

Üç kez cep telefonu ile başa çıkmak için günde 8 saatten içinde çalışacakları çalışmaları kabul etmeden önce düşünün. Bir İtalyan adam şirket işverenden dava kazandı bir vaka, gündüzleri telefona cevap çalışanlarına zorlayarak. savcılık temel argümanı cep telefonu kullanıcıları 5 kat daha fazla beyin kanserine yakalanma olasılığının düşük olduğu sonucuna İsveçli profesör Lenartta Hardellya bir araştırmaya referans oldu.

Bu işitme kaybına yol açabilir

Amerikan Otolaringoloji Akademisi uzmanları tarafından yapılan bir araştırma, günde bir saat telefonda konuşmak insanlar, 4 yıl sonra kısmi işitme kaybı vardı ve bazen iç kulak fonksiyonları zarar gördük. Bu kulaklık müzik dinlemek için fanlar için de geçerlidir.

bulanık görme

Hepimiz güneşe bakarak gözler için tehlikeli olduğunu biliyoruz. Aynı gözler etkisi ve cep telefonlarının ekranları parlak bir parlaklık vardır. Aslında, Amerikalıların yüzde 65'i kuru göz sendromu ve bulanık görme muzdarip.

Depresyon ve stres

Depresyona kadar sıklıkla muzdarip musunuz? Ne olduğunu bilmiyorum, muhtemelen internette linklere amaçsızca yürüyen sevmiyorum. Aslında, daha büyük olasılıkla aktif cep telefonu kullanıcıları anksiyete, anksiyete yaşamaya ve mutsuz hissetmeye.

alerjik reaksiyonlar

Cep telefonu yapıldığı malzemeler, aynı zamanda sağlığınız zarar verebilir. akıllı telefonların popülaritesinin artmasıyla, doktorlar alerji, döküntü ve kontakt dermatit şikayeti bir dalgalanma gözlemlemekteyiz. bilinen bir alerjen olan nikel bütün noktası.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.