Sanat ve EğlenceSanat

Rus mimar A. D. Zaharov: biyografi ve eserleri

Andreyan Dmitriyeviç Zaharov, St. Petersburg görüntünün oluşmasına hayatının yıl, yazar olarak dünya çapında bilinir Amirallik binasının. Rus mimarisi için onun önemi küçümsenemez, uzun bir süre için ulusal mimari gelişim yönünü belirledi.

çocukluk

AD Zakharov, mimar, Admiralty yetkilileri, şeflik ailesinde St. Petersburg Ağustos 8, 1761 doğdu. Babası - Dmitry Ivanovich Zakharov -To çok mütevazı bir maaş almak, ama vatan gururunu teşkil iki oğlu, yükseltmek başardı. büyük oğlu - Yakov Dmitriyeviç Zaharov - kimya ve mekanik bir akademisyen, profesör oldu. Genç - Andreyan Dmitriyeviç Zaharov - olağanüstü bir mimar haline geldi. Küçük yaşlardan itibaren babam çalışkanlık ve merakı oğulları kadar getirildi. O dikkatle çocuk yeteneğini gözlenen ve yeteneklerini görmek mümkün oldu. Andreyan kadar erken 6 olarak yaş o Güzel Sanatlar Akademisi'nde okula gönderildi. sınıfında, yakında iyi öğrencilerinden biri haline gelir. oğlan iki yıl içinde akademik başarı için yaptığı ilk ödülünü alır - kitap.

meslekleri bulma

Kolejden mezun olduktan sonra, A. D. Zaharov Sanatlar Akademisi mimari sınıfına başlar. Onu çabucak ders ilerlemeyi ulaşmaya yardımcı olmak için genç adamın yeteneği öğretmenleri onun mekansal vizyon kaydetti. O büyük ustalarla çalıştı: AF Kokorinov, YM Felten IE Starova. Andreyan Dmitriyeviç Zaharov mimari zanaat mükemmel sonuçlar elde eder ve 1782 yılında zekice Okulu'ndan mezun olmuştur. Onun üretmek "sınıfının 14 sanatçı" ve layık madalya.

Parlak öğrenci

Üniversite yıllarında Andreyan Zakharov Akademisi madalya tam bir set toplanmıştır. proje "Ev" - - Geleceğin mimarı ilk eserlerden biri küçük aldığında gümüş madalya Akademisi. Bu lisans öğrencileri için en yüksek ödül. 1780 yılında, zaten büyük bir gümüş madalya kazandı ve eğitim sonunda - "Fokzala" projesi için bir altın madalya ( "ev eğlence") ve Paris gezisi "mimaride ileri başarının edinimi için" Şu anda, klasisizminin düşüncelerinden etkilenerek A. D. Zaharov, malzemedeki yeni ideallere somutlaştırmak istiyor.

1782 yılında Andreyan üç diğer öğrenciler ile birlikte Paris'e geldi. İşte onlar sınıflara tam ölçekli çizim katılmak başlar. Zakharov lider Fransız mimar JF öğrenmek Chalgrin'in ve ayrıca Paris, Rusya'dan öğrenci büyülüyor basit projeler için anıtsal ve güçlü idealin K. LeDoux en ilerici mimar tarafından etkilenir. Chalgrin'in, Paris'teki ünlü Arc de Triomphe yazarı, Fransız klasikçiliğin, yenilikçi ve en iyi mimarı en parlak temsilcisi, onun fikirleri organik görünümler A. Zakharov Akademisi hazırlanan topraklarında kurdu. Şu anda, onun estetik kavramını kurdu ve bitkiler çevirmek için henüz yazarın yöntemini olgunlaşır.

meslekte ilk adımlar

1786 yılında A. D. Zaharov planlarının tam Rusya'ya döner ve gelecek için umut ediyor. Birkaç yıl binanın onarımı, değiştirilmesi ve tamamlanmasına yönetmek için o dokunuş bina tamamlama Sanat Akademisi emanet edildi projede yeteneklerinizi sergileyin bunlar gereklidir, bu uncreative ve zahmetli iş yorucu mimardır. Sadece 1790 yılında o başka mimarın Akademisi iyileştirmek için davalar başardı. Zakharov böyle okul Lyubuchi köy projesi olarak küçük siparişleri gerçekleştirir. mimarın dikkati çeken ilk çalışması, 1791 yılında Türkiye ile barış sonuca vesilesiyle bu büyük dekorasyon görünür. Bu projede, Zakharov bir yüksek sınıf uzman olarak, ama bir vatansever olarak değil sadece kendini kanıtladı. eserinde o Rusya'nın büyüklüğünü ve en Suvorov feat övünçlerine fikrini somutlaşan İsmail'in yakalama.

Eğitim faaliyeti

kimin biyografisi yakından hemen Yurda dönüşünde, St. Petersburg ile bağlı iş arayan ev Akademisi geliyor Andreyan Dmitriyeviç Zaharov. 1787 yılında 1792 yılında projeyi savundu ve Akademisinde profesör oldu Doçent konumunda kaydolmak. Onun öğretmenlik mesleğine Zakharov ömrünün sonuna kadar bırakmadı. O yıllar boyunca, o iyi bir kariyer yapmak ve hak öğrencilere bir sürü serbest başardı, yetenekli bir öğretmendi. Özellikle, emrindeki AN çalıştı Voronikhin müridi olağanüstü Rus mimar A. oldu Melnikov.

mimar Gatchina

1799 Andreyan Dmitriyeviç Zaharov olarak, çalışır ve ülkenin en üst düzey yönetimini görüldü projeleri. Paul Akademide profesörü görevini koruyarak ona Gatchina baş mimarı atandı. İşte o bina ve yapıların çeşitli projeler yaratır. O ilk manastırın proje üzerinde çalışmaya başladı, ancak Paul'un ölümü projeye koymak için izin verilmez. Bu tapınak mimarisinin Zakharov Novgorod ve Pskov geleneği getirmek istedim. Gatchina Lutheran Church dikilen onun liderliği altında, bu güne kadar korunmuş edilmemiştir. Kambur ve Aslan, iki pavyonlar bitirebiliriz: O da iki köprü tasarımları "Çiftliği" "Birdman" ve İlk inşa edilmiş, ve Paul ikinci ölüm inşaat durdu.

Aynı zamanda Zakharov ona ayrıntılı olarak ulusal geleneklerin özelliklerini dikkate almak ve ülke çapında seyahat için fırsat verir bilimsel çalışma "Rus mimarlık" rol üstlenir. Rus mimarisinin temelleri içine derinden nüfuz etmiş Bu süre boyunca, Rus manzara özgünlüğünü ve gücünü fark etti ve büyük ölçekli projelerin oluşturulması için hazırdı.

Vasilyevsky Adası'nın görünümünü üzerinde çalışın

A. D. Zaharov o yetenekli mimar ve mükemmel bir uygulama-oluşturucu birleştirir, becerilerini geliştirdi. O St. Petersburg yürütülen büyük projelerin hepsi bir uzman davet edildi. Bu yüzden Exchange projenin oluşturulmasına önemli bir katkı yapar. 1804 yılında mimar Sanatlar Akademisi yeniden yapılandırılması ile Seddi'ni Vasilevsky Island bina projesini oluşturur. Bu kemerler ve colonnades ile Fransız mimarisinin en iyi geleneklerini somutlaştırmak için mimara istedi. Proje son derece uzman ve meslektaşları tarafından takdir ama planı, belgeler yürütmek mümkün değildi ve devreler korunmuş edilmemiştir edildi. D. Andreyan Nizhny Novgorod Fuarı'nın binanın bir plan üzerinde çalışıyor Aynı zamanda, Sanatlar Akademisi için bir proje dökümhane oluşturur.

hayatın meselesi - Admiralty

Admiralty - Saint Petersburg en önemli binalardan birinin yaratıcısı olarak tarihe geçti A. D. Zaharov, Rus mimar. 1805 yılında o zaman muazzam ve binalar çok gerekli Admiralty departmanı, baş mimarı atandı. Zakharov hepsi uygulanmıştır, bazı binaların korunmuş edilmemiştir sayıda proje değil yarattı, ama işin kapsamı etkileyiciydi. Çok çalışırdı Kronshtadt, Saint-Petersburg, Kherson, Revel, Arkhangelsk,: O, Rusya'nın birçok şehirler tasarladık. Zakharov Arkhangelsk ve Astrahan Bahriye ana binaya küçük ofis binalardan değil, tek bina, bazen çok önemli, her projeye çok nazik ve herhangi bir değişiklik yapmadan ayrıldı olduğunu. Zakharov-şehir planlayıcısı Bu projeler yetenekleri, pek çok Rus şehirlerin Bentleri imgedir. En önemli projeler Kherson, Nikolaev Cadet Kolordu, Arkhangelsk kablo fabrikası projesinde Karadeniz Hastanesi binaları vardı.

Ama yine de hayat Zakharov ana iş Petersburg Bahriye ana binasının projeydi. O muhteşem, büyük ölçekli inşaat yarattı, onun cephe uzunluğu 400 metredir. ritim ve heykeller ile süslü cephenin simetri ve büyük geçit arar. bir sivri ve altın gemi ile bir kule kentsel peyzaj baskın özelliği haline gelen dikey olarak ayarlar. Bina hepsi mükemmel yapımında, yaratıcılık Zakharova doruk oldu: görkemli düşünülmüş işlevlerinden kadar ve uyumlu görünüm.

mimar iş

Andreyan Dmitriyeviç Zaharov, Rus mimarisinin tüm ders kitapları süslüyor binaların fotoğrafları, ülkenin birçok şehirlerde her ölçekteki projelerin bir sürü yarattı. en önemli eserleri şunlardır:

  • Kronştad'taki Andreya Pervozvannogo Katedrali;
  • imar planı Admiralty St. Petersburg "adanın Karşılığı";
  • Ekaterinoslav'dan Aziz Catherine Katedrali;
  • St. Petersburg Vyborg ilçesinde Deniz Hastanesi;
  • Izhevsk Aleksandra Nevskogo Katedrali;
  • Petersburg limanından ana sırtın yeniden düzenlenmesi.

Birçok yapılar Zakharova hayatta değil, ancak mirası torunları tarafından takdir edilmektedir.

gizlilik

Mimar Andreyan Dmitriyeviç Zaharov sevdiği işe adadı. O, öğretilen proje üzerinde çalıştı ve kişisel mutluluk düzenlemek için zamanım olmadı etti. Boş sefer mekaniği, sanat, teknoloji, marangozluk ilgi kitaplara çalışmaya adamış. Zakharov kalp krizi geçirdi, ama bu hiç önem vermedi. 1811 yazında ağır hasta düştü ve 8 Eylül'de öldü. Sanat Akademisi onun zamansız gidiş üzerinde derin keder dile getirdi. Ne yazık ki, büyük bir mimar ve vaktinden eserlerinin çok ve uygulanmadığını belirtiyor onun büyük projelerin herhangi tamamlanmasını, görmek için hiçbir zaman vardı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.