SeyahatYol tarifi

Yemen, San'a sermaye: tarih ve şehrin turistik

Yemen'in başkenti - Sana'a. O ilk yüzyıldan beri bilinmektedir. şehrin içinden Orta Çağ'da Akdeniz ülkelerine güney Arabistan ticaret yolları vardı. IX yüzyıldan VII itibaren Arap halifeleri ikamet, ve sonra devlet Yafuridov başkenti oldu. Daha sonra, XV yüzyıla XI, Yemen mevcut sermaye dönüşümlü çeşitli Arap ülkeleri tarafından yönetiliyordu. Ardından 1628 için şehir Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçası idi ve daha sonra Zeydi imamların karargâhı olmuştur. 1918 yılında Sanaa Yemen krallığının başkenti oldu ve 1962 yılından bu yana - Yemen Arap Cumhuriyeti devlet.

Yemen Ortadoğu'da en genç ülkelerinden biri. Bugünün devlet formu Güney ve Kuzey Yemen birleşmesinden sonra 1990 yılında kuruldu. Bundan önce iki ülke birbiriyle kanlı iç Başkan ve darbeler suikasttan bu yana huzursuzluğu, hem de periyodik savaşı farklıydı. siyasi hayatının bu telaş ülke yararına gitmedi. Yemen ekonomik başkenti - Aden. Daha önce, Güney eyaletlerinin baş şehriydi.

Bu Ortaçağ'da Yemen başkenti beri görünüşü önemli ölçüde değişmiş değildir dikkati çekiyor. şehir, dünya kültür eserlerinin listesine dahil edilmiştir. Sanaa eski günlerde denirdi kendisi için çeşitli boyutlarda 50 cami vardır "kümesinin kulelerin şehir." Başkentte, saray Gumdun kalıntıları eski yüksek katlı bina olarak kabul edilir, korunmuş. Bu 20 katlı oluşuyordu.

Yemen mevcut sermaye kuzey eyaletleri ana kent olması için kullanılır. En ilgi çekici burada dikkat çekicidir: Ortaçağ banyoları, el-Câmi cami el-Kebir (Mekke dışında tek, Müslüman kalıntı - kutsal taş), mükemmel bahçeleri ile kale, kervansaray ve evler. (I yüzyıldan bilinir) eski üniversite, ulusal, askeri, sanat ve zanaat: müzeler bulunmaktadır. Çok ilginç bir yer Old Town yer almaktadır VII yüzyılda, Büyük Camii'dir.

Pazar Es orospular - bu sermayenin ünlüdür en dikkat çekici yerlerden biri. Yemen, genel olarak, devlet zayıftır, bu nedenle ticari bütçesinin ikmal için bir önceliktir. Piyasadaki değerli metallerin, bıçak çeşitleri ile altın ve gümüş dokuma kumaş konuları, takı, güzelce dekore edilmiş ve kakma satıyoruz. ürünlerinin, özellikle baharat ve kahve için bilinen eski çağlardan Es-suk. Bu pazar burada zaman durmuş gibi görünüyor, bu nedenle eski ve özgün. Geçmişte, devletin refahını sağlayan kervan yolu geçti.

Yemen'in başkenti bir plato üzerinde ülkenin merkezinde yer almaktadır. Bu yarım milyon nüfuslu bir nüfusa sahiptir. Bu şehir bir devlet, ticari, kültürel, endüstriyel ve idari merkezidir. en gelişmiş silah, halı ve kumaş üretimi yanı sıra bakır, altın ve gümüş takı el sanatları üretimi. Şehir uluslararası bir havaalanı vardır. Yemen'in başkenti Hodeida önemli bir bağlantı noktası ile bir otoyol bağlanır. Yerel para birimi riyali seyri, hem de ABD Doları cinsinden. Burada ve Avrupa para, ama daha az olasıdır atın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.