Haber ve ToplumÇevre

Kazan alanları. Kirov ve Moskova bölgeler: konumu, özellikle

Kazan - Tataristan'ın başkenti. Bu makale gelişiminin, harika ve müreffeh şehrin eşsiz tarihinin zengin bölgelerde kısa bir özetini yapacak.

Kazan: parçaya koşullu bölünmesi

yerleşim - diğer birçok büyük antik şehirleri gibi Kazan da uzun şartlı "alanları" kabul edilmiştir. Kendilerini organize ve Kazan ilçelerinde modern dönemde.

Sloboda Rus uzaklardan geldi her zaman yaşamış ve insanları (Rus ustaları) çalıştı gerçeği ile çarpıyordu.

Tatar yerleşim, tam tersine, Rus konuşmasını duymak imkansızdı. Her zaman kendi dili, ayinler ve zanaat ile Tatarlar'ı Orada yaşadı.

Yerli kültürü (yerleşim) Bu alanlar bugün Kazan var. Kazan Eski defterleri hissetmeye birçok turist için memnun Ama nerede şimdi yerdir.

Sloboda Tartar beşik Tatar zekadır. Burada, güneybatı merkezinin bulunduğu tüccarlar, sanayiciler ve duhovenstva.Tatarskaya Tatar Sloboda birçok (yaklaşık 20) konak vardır. Şimdi bu alanda Vakhitovsky bölgesinin bir parçasıdır.

keçi ve Bahriye bez, balıkçılık, dut, Kizichesky: kasaba diğer şarta Kazan gelişmesi ile oluşan alanlar (yerleşim yerleri) sahiptir. Bunların her biri kendi ilginç bir geçmişi vardır.

Modern Kazan: Kazan ilçelerinde

Şimdi şehir, bütün Rus şehirleri gibi, idari bölgelere ayrılmıştır: eski - Vahitovskij, Uçak, Kirov ve Moskova; Daha modern - Volga, Sovyet ve Novo-Savinovskij r-us. aynı zamanda modern evler ile tanınmış banliyö alanları bulunmaktadır.

yedi ilçeye her gelişme, kültürel ve tarihi mekanlarına onun aşaması vardır.

Kirov ve uçak parçaları

Kazan Kirovsky ilçesinde - - en büyüklerinden biri şehir merkezinin batı kesiminde yer. En geniş alana yerleşim yakınında bulunan orman parkı ve sanayi bölgesi, büyük bir yerleşim köy Yudin ve başkaları tarafından işgal edilmiş. Güzel park "Kyrlay" iyi dinlenmesi için herkes alır. Burada yer alan ve güzel "Göl Kuğu Gölü" dır.

Uçak merkezinin alan kuzey. Perifere üzerinde bulunan birçok kentsel yerleşim mahalleleri ve köyleri kapsamaktadır. uçak ve motor-yapı, bir helikopter: adı kendisi toprakları bitkiler yer aldığını söylüyor. şehrin en büyük parkı, "Sovyetlerin kanatları" Stadı (futbol sahası ve bir buz pateni pisti) şehrin bu alanda yer almaktadır.

Vahitovskij alanı

Kazan her alanda dikkat çekici. Ancak, boyut olarak değil çok büyük olsa da, en ilginç, Vahitovskij ilçesinde, şehrin en eski bölümü kaplar. Bu kültürel ve tarihsel bir olan Kazan merkezini kapsamaktadır. Devletin eserler arasında şehir merkezinde bulunan 469 bina ve yapılar bulunmaktadır.

Eski malikane,: büyüleyici tarihi ve modern turistik görmek mümkündür Kazan Kremlin, Peter ve Paul Katedrali, ev-müze ak.Arbuzovyh. Güzel nehir Bulak ilçe ve Tiyatro G. Kamal, Bauman sokak ve park "Kara Göl" yakın muhteşem çeşme - bölgenin en çok ziyaret edilen turistik yerleri.

şehrin en eski - Kazan yukarıdaki alanların tümü.

Moskova ve Volga bölgeleri

En büyük alan merkezinin güney tarafında bulunan Volga bölgenin toprakları vardır. İşte büyük bir yerleşim alanı uzanır, "Hills", yeni kompleks "Sun City" ve "Orman Şehir" ve çevredeki köylerde çağırdı. Ayrıca, bölgenin önemli bir kısmı, termal güç istasyonu-1 de dahil olmak üzere, büyük endüstriyel işletmeler tarafından işgal.

Moskova bölgenin Kuzey-batı yer almaktadır. Kazan burada tarihsel Kizichesky Keçi ve yerleşim uzanır ve endüstriyel tesis alanı "Kazanorgsintez" in mahalle "Zhilploschadka" kadar uzanır. İlçe üç banliyö köy bulunmaktadır.

yeşil alanlar, köprüler ve narin çocuklar, spor alanları ile bir göl ile Uritskogo parkı - güzel bir oturma alanı da bulunmaktadır.

Daha modern semt

Kazan Novo Savinovskij en kalabalık ülkesi. Başkentin kuzey-doğu kısmını işgal eder. Burada, büyük uyku kompleksi bulunduğu - "Yeni Savinovo". nehir kıyısında toprakları güney kısmında. Modern "Zilant Millennium City" - Kazanka güzel yeni iş bölgesi inşa etti.

Bu alanda, dünyanın en büyük spor etkinlikleri olan ünlü stadyum "Kazan-Arena", inşa.

Sovyet ve Novo-Savinovskij - Kazan nispeten genç ilçe.

Kentin doğu ve kuzey-doğu kısmı 1934 yılında oluşturmaya başladı Sovyet alanı kaplar. Bu 100.000'den fazla kişi vardır ki en büyük konut kompleksi "Azino" içerir. Konut alanları Sibirya yollarında ve Mamadysh parçası boyunca uzanan (vb "Parlak Vadisi" ve.), Arsk alanına günü, Alan A. Kuta, Tankodrom, Kazan-XXI yüzyıl ( "Kalkış"), Adelya Kutuya ( "Adelka") cinsinden çevre bölgelerindeki Derbyshki büyük yerleşim. alanında büyük alışveriş ve eğlence merkezleri, spor kompleksleri çok sayıda vardır.

Kazan Suburban parçası

Çok Kazan çam ormanlarıyla çevrili ekolojik olarak temiz alanlarda bulunan inanılmaz güzel köyler, kent etrafında. şehrin farklı parçaların banliyö yazlık yerleşim genişletme: Konstantinovka (yakın "Azino"), Kuğu Gölü (2 arasında büyük göller), Zalesny, Yudin (Kazan Kirovsky bölge) Mirniy.

"Borovoe Matyushino" ( "Ruble" bir tür) bulunduğu sağlık alanında sermayeden 25 kilometre anda. Uzakta değil ondan Volga sandy banks uzanır.

Genişleyen ve güzel Kazan. Metro istasyonu kolayca ve hızlı bir şekilde doğru yerlere almak için izin neredeyse orada bu alanların her birinde olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.