SağlıkMüstahzarlar

Kromoglin. talimat

"Kromoglin" kılavuz mast hücreleri, membran stabilizatörlerin bir grubu ifade eder , anti-alerjik ilaçlar. nedeniyle bu şekilde degranülasyonu ve alerjik ve iltihap (histamin ve bradikina) madde (yavaş tepkimeye) ve diğer biyolojik olarak aktif bileşenlerin salınımını önleyen, mast hücrelerine kalsiyum eklenen bloke etme yeteneğini, ilacın etki mekanizması.

damlatılması ve burun spreyi için bir çözüm şeklinde Mevcut ilaç.

ilacın emilimi mukoza yaklaşık% 7 ile intranazal kullanımı ile ve emilim ölçüde azaltıldığı sayısında mukusla artış miktarına böylece bağlıdır.

kandan ilacın yutulması absorpsiyonu (% 1'den az) en az değilse. Türetilmesi eşit miktarlarda safra ve idrar içinde değişmeden gerçekleştirilir.

"Kromoglin". Talimatlar. Endikasyonları.

ilaç, kronik ve akut tabii alerjik konjunktivit doğası, yay keratokonjunktivit tedavisi için oftalmik uygulamada tatbik edilmektedir.

"Kromoglin" (burun spreyi) tedavisi ve mevsimsel ve yıl boyunca alerjik rinit profilaksisinde göstermiştir.

Oftalmolojide ilaç dört yılda yetişkinlerde ve çocuklarda belirtilir.

"Kromoglin" (göz damlası) bir damla dört kez bir gün içinde uygulanır. Gerekirse, günde altı ila sekiz kez bir damla kullanmak için izin. Terapötik etkinin sonra yüklemeler arasında aralıklar arttırılabilir.

"Kromoglin" talimat önerisi üzerine dört yaşından küçük çocuklar için izni ve doktor kontrolü altında.

Kazma gerçekleştirilir , konjunktival kese gözü dokunmadan alt kapağı çekme. eşit Eğer yanıp gereken çözümü dağıtmak için.

Bir sprey "Kromoglin" şeklinde bir her burun deliğine günde dört kez tek sprey tavsiye etti. Kural olarak, dozaj bireysel olarak uzman belirlenir. dört kez - Bazı durumlarda, bu altı kez bir veya iki gün enjekte empoze edilebilir.

İlaç "Kromoglin" talimatların yan etkileri yabancı cisim varlığı hissediyor , yanma, gözlerde konjonktiva şişmesi, kızarıklık. Hastaların burun içine enjeksiyonundan sonra boğulma nadir durumlarda, baş ağrısı, burun kanaması, öksürük, tat değişikliği, hafif geçici tahrişe, mukoza ifadesini not edebilir anjiyoödem, larinks şişmesi ses kısıklığı,.

Aşırı duyarlılık ilaç atama için kontrendikasyon oluşturur.

özellikle ilk trimesterde emzirme ve gebelik döneminde ilaç kullanımı, tavsiye ile ve doktorların gözetiminde mümkündür. Klinik ve deneysel çalışmalara göre teratojenik etkileri aktif bileşenin (kromoglisik asit , sodyum tuzu) gözlenmemiştir. aktif madde, görünüşe göre, bebekler için bir tehdit olmadığı, küçük bir hacimde anne sütü ile öne edebilmektedir.

ilacı "Kromoglin" uygularken kontakt lensler için tavsiye edilmez. Gerekirse, çözümü kullandıktan sonra en erken on beş dakikadan olarak ayarlanır sert lenslerin kullanımını sağladı.

damla tanıtım potansiyel olarak tehlikeli faaliyetleri girme uygulamadan hemen sonra tavsiye edilmez sonra hastalar geçici olarak keskinliğini kaybeder.

Klinik pratikte aşırı vakaları tarif edilmez.

İlaç dört hafta açtıktan sonra uygulanmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.