Sanat ve EğlenceSanat

Büyük Rus sanatçılar hakkında: "Bir Çam Ormanı'nda Sabah" Shishkin resminin

Rus manzara ressamlar hep yerli doğaya özel saygılı bir tutum olmuştur. Onların resimler ihale hayranlık, ince psikolojisi, ulusal renklerle özünü aktarmaya yeteneği doludur. Böyle bir beceri İyi örnek yaratıcılık II Shishkin.

Resmin Tarihçesi

"Bir Çam Ormanı'nda Sabah" Shishkin resmi 1889'da Tretyakov Galerisi'nde sergilendi. Konstantina Apollonovicha Savitskogo, tür eserlerin yazarı - O Ivan Ivanovich ortak yaratıcı çalışmanın meyvesi ve başka ünlü sanatçı oldu. Daha doğrusu, Savitsky sadece şekil taşır girdi. onlar gerçekçi, çok canlı olmasına rağmen Ve, uyumlu genel içerik sığacak, "Bir Çam Ormanı'nda Sabah" Shishkin resmi hala bu sanatçı ile ilişkilidir. Başlangıçta, her iki yazar bir sayfa açtınız, ancak onu satın Tretyakov, Savitsky resimlerini sildi. Ivan İvanoviç eli boyunca hissedilir - His aksiyon, o fikrin ve ürün ve yaratıcı bir şekilde, stil, işçilik açıkladı. Bu bağlamda, "Bir Çam Ormanı'nda Sabah" Shishkin resmi - onun mirasının ayrılmaz bir parçasıdır. eylemin kendisi bir ürünü daha sonra Tver ili ne Gölü Seliger civarında, Rusya'da derinliklerinde gerçekleşir. Gorodomlya Ada, burada duran, onun yoğun için bozulmamış doğa severler tarafından ilgi çam ormanları, gururla asırlık yükselen çam ağaçları, farklı hayvan vodilas. 90 yüzyıl gg.19 sonunda orada ve Ivan olmuştur kroki. "Gemi Grove", bu kesimden temelinde daha sonra yazılı - Shishkin "Bir Çam Ormanı'nda Sabah", hem de diğer web resmi onun kartvizit başka olmuştur.

arsa

Anlamaya çalış ve ne, aslında, biz ürün ilgilenen. Böyle büyük bir popülerlik ve onun evrensel kabul sırrı nedir? Belki Shishkin onun "Bir Çam Ormanı'nda sabah" standart manzara olarak tasarlanmış, ve mükemmel onun ruhunu, hayatını aktarmak için, doğanın durumunu ifade edebilmek olduğu gerçeği her şeyden önce. Eğer esinti hışırtı ve yavruları oynama ağırlığı altında şube çatırtı, onların neşeli memnun mırlamak duymak, bir ağacın sert kabuğu dokunun çam iğneleri kokusunu görünüyor böylece resmin üzerine Orman tasvir. Işık nemli sabah sis, ağaçların arasından filtreleme ilk ürkek sıcak ışınları, dağ geçidi derinlik moguchest çam - tüm bu canlı bir biçimde, gerçekçi, kendimizi varsa, görünmeden tanık olduğunu. Yani "Bir Çam Ormanı'nda Sabah" düşünmek zaman, ilk elden görmek sizi çevreleyen nesneler anlatan sanki sen, yapmak istediğim resmin açıklaması. Bu sanatçının yaratıcı yöntem hakkında iddiaların doğruluğunu kanıtlıyor: "O sıcak seven ve doğa duygu, sadık gerçekçi oldu."

Resmin Açıklaması

Boyama yoğun orman alanı göstermektedir. Kırık fırtına çam sporda üç yavrusu bunun merkezinde,. İki yerden çıkıntılı gövde üzerine çıktı, bir düşmüş onun yanında üçüncü standları açın. Bir ayının Bu güzel, tam dinamikleri bir grup kesinlikle aşırı delişmen çocuklar üzerinde yavrularını ve tehditkar porykivayuschaya izlemek yaklaştı. Hareketin Tam ve çevresindeki orman. bunun derinliklerinde, bir vadide, sis dönen. Güneş ışınları üstleri ve şube güçlü çam ve pembe altın kapsamaktadır. Orman sesleri, hareketlerle dolu, uyanır. Bu onun günlük yaşamını başlar. Böylece Rusya'nın sembollerinden biri haline gelmiştir web yaratıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.