ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Döner fırın: şartnameler ve yorumlar

Değil hayatında her birimiz bir döner fırın ile karşı karşıya. Bununla birlikte, yapılan gerçektir ki biz her gün kullanıyoruz. Bu tür cihazlar unlu ürünler pişirilmektedir ve bunların önemi hafife almak zor olması. Bu cihaz profesyonel aittir, bu yüzden fiyatı oldukça yüksektir. Ancak, bunun yerine bir fırsat güzel, eşit pişmiş ekmek veya almak için şekerlemeyi. en bir döner fırın ne olduğu konusunda detaylı bir şekilde daha konuşalım.

genel bakış

Sen süpermarketlerde fark etmiş olabilirsiniz ve mağazalar her zevke unlu ürünler var. en sıradışı formları kullanırken Bunlar, un farklı türde yapılır. Ancak, çok malzemeye değil, aynı zamanda nihai görünüm kazanmış hammaddedir ekipman, üzerinde sadece bağlıdır. konveksiyon, tünelin, Buhar konveksiyon ve diğerleri: Tabii ki, bugün fırınlarının çok sayıda olduğu gerçeğine dikkat etmelidir. Hepsi tasarım ve fiyat farklıdır. Biz döner fırın ne bahsedeceğiz bu yazıda bulunmaktadır. Biz böyle ekipman en karlı ve verimli olduğunu söyleyemem, ama bunu dikkate almak mantıklı yüzden, oldukça sık kullanılır.

Çalışma prensibi

Nasıl çalıştığını bahsetmek istiyorum ilk şey, bu fırın ve hangi diğer türlerden olan önemli farklılıklar olduğunu. Ürün odasında dönme ilkesine dayanmaktadır. Bu özel çok düzeyli arabası kullanılarak elde edilir. Her seviyede alan kamyon üzerine eşit bir şekilde düzenlenir boşlukları ile doldurulur. kendi ekseni Son döndüğü. Modern döner fırın odası içindeki sıcaklık ve taşıyıcı hızı ayarlanabilir olduğu kayda değerdir. Bu ekmek ve çeşitli hamur işleri için gereklidir. tam tersine - yüksek hızlarda düşük sıcaklıklarda, diğer pişmiş ürünler de uygun bir şey. Yoğun sıcak hava ile sağlanır Üniforma pişirme. ısıtma elemanları - taraftarların bu seti için, ve hava ısıtmak için. Bütün modellerde, çalışma odası paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Döner fırınlar cihaz tiplerine göre çok daha hızlı pişirmek dikkat çekicidir. Bu yoğun üfleme sıcak ön kalıplar ile elde dönme odası içine akmaktadır.

Döner konveksiyon fırını: Kameranın boyut ve tasarım özellikleri

Çalışma haznesinin farklı bir şekle sahip, şu anda ticari olarak temin edilebilir sobalarda. dörtgen bir ve sekizgen: En popüler iki sürümü vardır. Birinci tip fırın birinci ve klasik bir tür olarak kabul edilir gibi en yaygın olanıdır. Onlar kullanmak ve daha uygun fiyata sahip kolaydır. Ama sekizgen odasının kullanılması teknolojisini geliştirebilir. Özellikle bu hız ve pişirme kalitesini ilgilidir. Eğer kullanıcıya farklı hücrelerde yapılan iki somun ekmek verirsen, büyük olasılıkla, o herhangi farklılıkları bulacaksınız olası değildir. boyutu gelince, odanın boyutu daha sık sipariş üzerine yapılır. Genellikle, tüketici odasından ve araç yastığı boyutları itilir değildir. Performans büyük ölçüde genişlik üzerinde tam bağlıdır. Örneğin, bazı döner fırınlar çok arabaları anda kullanımına izin verir. şartnamede belirtilen yüklü tepsiler sayısı.

kaplama ve yalıtım Hakkında

Fırın gıda ürünleri imalatı için günlük kullanılacağını anlamak için son derece önemlidir. Paslanmaz çelik korozyonu kullanmak nedenle tercih edilir. Bu nedenle, ürün ile temas eden herhangi bir yüzeyi paslanmaz olmalıdır. Bu kaynak tepsileri ve arabaları ve çalışma odasını artırır. çok hesaba olarak yan ve arka yüzeyler genellikle, ısıya dayanıklı çelikten imal edilmiş yüksek sıcaklık. Bununla birlikte, boyalı panellere bir nem yüksek bir yüzdesi, aynı zamanda periyodik mekanik stres boya dökülmeye gerçeğine yol açar. Bu nedenle, çeliği performansını bozulmuş ve ısı kayıplarını artırır. termal yalıtımlı fırın satın almak mantıklı nedeni budur. yalıtım kalınlığı şirketi verme yöntemlerinin de bulunabilir.

bir döner fırın içinde Buharlama

bu tipteki ilk fırın bu özelliği yoktu. Bu basit bir nedenle, bazen ekmek veya hamur işi kurutulmuş üzerinde birkaç alır. Ama bugün, gevrek ve kızaran, ancak sert kabuk buhar nemlendirme kullanır. Bu işlev için özellikle ilgili kurutma kabul edilemez olduğu şekerleme ürünlerinin hazırlanmasıdır. Program otomatik çalışma odasındaki mikroklima tutacaktır.

döner fırın bütün taraflar iyi On. Fiyat - bu onun sadece büyük dezavantajı (yaklaşık 300 000 ruble ve yukarıda) 'dir. Buna ek olarak, buhar farklı mekanik içerikleri ile su kullanımını tolere etmeyeceğini, özellikle, olumsuz etkiler sert su, bu yüzden de nemlendiriciler filtreleri kullanmak gerekir. Eğer böyle bir işlevi ya da değil gerekir mi? İşte pişirme karışımı bağlı bir karar vermek gereklidir. En basit ürünler için gerekli değildir.

Fırın döner elektrikli arabaları çalışma prensibi

dönüşümlü olarak iş parçaları ile aparat gelen arabası, bir kancadır. O, fırının üst kısmında düzenlenmiştir motor kullanmaya başlamıştır. Çoğu arabaları tekerlekleri var. Bu daha kolay yükleme ve bunları kaldırmak için yapar. alt bitişik simidi hız süre boyunca ve arabası ile birlikte döner.

Şu anda, üreticiler giderek dönen yüzeyini sunuyoruz. Bu şekilde tekerlekleri sabit bulunmaktadır. Bu solüsyon, yüksek yük kamyonları altında iş büyük miktarlar için uygundur. Bu sürekli dönen tekerlek hızla yıpranacaktır ve kıracak gerçeği kaynaklanmaktadır. Sonuçta bu, sonuç olarak bir kayıp üretim durmasına yol ve olacaktır. küçük gruplar için böyle bir platformdur pahalıya maliyeti beri gerekli değildir.

fırının işleyişi

elektro-mekanik ve elektronik: Kullanılan kontrolün iki ana türü bulunmamaktadır. Birinci tip daha birçok bilinmektedir. Böyle bir yönetim herkes için çok güvenilir, basit ve anlaşılabilir. Ancak, ince ayar olasılığı yoktur. Örneğin, modern döner fırın içinde 1 dereceye kadar aşçı izin tür özelliklere sahiptir. Bu durumda, elektromekanik kontrol tercih edilmez. Elektronik çok daha doğru ve daha popüler. Bu tip kontrol işleminin tam kontrol sağlar sensör bir çok ile donatılmıştır. Operatör nem, sıcaklık, fan hızı ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz. Bu tip kontrol sıcaklık ve nem değişiklikleri, bu nedenle set koruyucu ekipman, özel sensörler ve sinyal açıktır.

güç tüketimi

performansı göz önüne alındığında, güç olarak böyle önemli bir parametre saymıyorum. Hemen o ekipman profesyonel olarak kabul ve genellikle yüksek bir performansa sahiptir, bu yüzden güç tüketimi de büyük olduğunu belirtmek gerekir. Ama güç ürünün büyüklüğüne ve bulunmasına bağlıdır ek ekipmanların. örneğin, ekstre etme, buhar jeneratörü ve döner zeminler için önemli ölçüde bu rakamı. 60 kW'a gaz ocağı, döner güç ısıtma cihazları gibi yükleme izni gerektiren gerçeğini belirterek başka değer. Bu arada, güç tüketimi parametre bu tür fırınlar için en büyüğüdür. Ama ticari olarak mevcut güç seçeneklerini de 95 kW veya daha fazlasıdır. Bu tür fırınlar bir tabaka 800 x 1200 mm boyutlarında ve oda sıcaklığı 300 dereceye ulaşır bir arabası 2 barındırabilir.

tüketici yorumlar

sobalar uzmanları ile istişare satın almadan önce bile büyük restoranlar. Genellikle seçkin üreticiden ekipman çeşitli nedenlerle için uygun değildir olur. Örneğin, fırın bazı basitçe kapıdan geçemez. Ama bu sorun daraltılabilir elektrikli cihazlar, çok iyi de bir başka durumla çözülmüştür gaz fırınlarında. pozitif tepkiler büyük bir kısmı yeni nesil (77m) ve döner bir fırın "Musson-rotor" vardır. Özellikler, tüketicilere göre, gerçekten benzersiz. Burada ve ayar işlemi sırasında programları ve 10 adım programlarını kullanma yeteneği ve rulman montajların yüksek dayanıklılık ve daha fazlası.

Sonuç

Birçok tüketici, yerli şirket "Sunrise" bak. Belirli bir üreticinin döner fırın çok iyi. Bu arada, üretici ünlü fırın serisini "Musson-rotor" üretir. Donanım özellikleri herhangi ekmek ihtiyaçlarını karşılamak. 30 kW ila 97 kW mevcut fırın güç aralığı. odasındaki sıcaklık ayarlanabilir ve çıkış kayması ve daha yüksek başına 2.5 ton ulaşabilir. Tabii ki, belirli bir modelinin seçilmesi, sen ihtiyaçları ve üretilen ürünlerin çeşitliliğine göre yönlendirilmelidir. Bazen sınırlı işlevsellikle ortalama gücün küçük bir fırın satın almak ve oldukça pahalı yüksek performanslı daha tam için kullanabilirsiniz ve o sadece 50% kullanmak daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.