FormasyonÖykü

Rus ikonografi Alimpiy Papaz ve onun parlak takipçilerinin kurucusu

vaftiz olmak Kiev Rus Allah'a güvenmeyi yeniden öğrenmeye başladılar. Yeni Ahit'in ilkelerinin benimsenmesi sürecinde önemli bir kısmı Kilise'nin hayatın ritüel tarafı oldu. Dua nasıl hangi sırada hizmeti iletmek için, ne ibadet? Bütün bunlar öğrenilen ve Sürü ve rahipler gerekirdi.

Bir bütün olarak IX yüzyılın Bizans ayin kurdu ve onuncu yüzyılın sonunda sabit kilisenin görüntüde oluşan berrak bir şekil, satın alındı. Iconoclasts mağlup edildi , İznik Konseyi gibi erken 787 AD olarak toplandı. aziz Görüntüler, Meryem ve Tanrı'nın Oğlu kilisenin iç ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Rus ikonografi tarihinin ilk tapınağının inşası esnasında oluştu. Bir yüzyıl Bizans deneyimi üzerinde Birikmiş Ayasofya, 1037 yılında, Tanrı'nın da yardımıyla başlayan çalışmanın boyama ifadesini buldu. Klasik okulun Masters onlara Bizans estetik görünümleri veren ve onun sanatının inceliklerini onları ithaf, antik Rus sanatçılar yardımcı olmuştur.

Rus ikonografi Rev. Alimpiy (başka yerde Alipio) kurucusu Kiev geldi Yunanlıların öğrencisiydi. O bir tartışılmaz sanatsal yeteneği vardı düşünce saflık, sıkı çalışma, alçakgönüllülük ve dindarlık için onu gönderdi. Zühd ve kemer sıkma doğasında Alimpiy şanlı mesken duvarlarında Kutsal Ruh'un varlığının gözle görülür bir kanıt haline gelmiştir eserinde, yansıtılır. Mozaik, Kiev Dönemi duvar resimleri Hıristiyan özlü temel karakteristiğini farklıydı Bizans sanatının.

Rus ikon resminin ilk ustaların Geleneği XIII yüzyılın Moğol istilası tarafından kesildi. Birçok harika eserler saygısızlık, hasar ve yıkım tabi tutuldu. Novgorod okulun korunmuş numuneler tarafından XI-XIII yüzyıllarda oluşturulan görüntüler verdiler ama sanatsal yararları karar olabilir, aynı zamanda etrafında gelişti.

Rus ikon resim bir başka atası kilise faaliyeti XIV yüzyılda, sanatsal bir riyazet ile kombine Moskovskiy Petr, Metropolitan olarak kabul edilir. sessiz ve daha kasvetli boyama ile karakterize edilmiştir Moğol öncesi dönemde, görüntüleri aksine, neşeli parlak renkler ve basit bileşimlerin simgeleri doğasında vardır. XIX yüzyılın sonunda bu geleneği Rus ikon boyama okul Rostov Büyükşehir Theodore kurucusu devam etti.

Bu da en açık Muhterem Andrei Rublev, Bizans fikir birleştirmeyi başardı bir deha tarafından oluşturulan görüntülerin ulusal özellikleri olarak ifade edilir Rus karakteri. iman ile aydınlatılan eserinde, sonbaharında XV yüzyıl, olağanüstü sanatsal hediye güçlendirdi. Birlikte Muhterem ile Daniil Cherny sanat yarattıkları şaheserleri Rusya'nın zafer haline gelmiştir. onun halk formlarının en parlak Rus simgeler kurucusu - Birçok eleştirmenler Rublev olduğunu, sebepsiz iman değil,.

XV sonu ile XVI yüzyılın ilk on anda, ana Dionysius çalıştı birçok müteakip dönemler için kilisenin estetiği belirlendi. renkler ve şekiller Arıtma, zarif hareketler müzikal consonance Ortodoks tezahüratları izlenimi veren dinamik bir etkiye sahip renk ve renk hassasiyeti saflığı. Bir anlamda, Rus ikon resminin kurucusu da, onun eserleri Slav Hıristiyanlığa özgü olan olumlu duygusal yük taşır.

Harika sanatçıların dini resim yerli sanatının kurucusu olarak kabul edilecek dan kim olduğunu söylemek zordur. Her biri eşsiz ve mucizevi Rus ikon boyama, oluşumuna katkıda bulunmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.