FormasyonÖykü

Chicago Konvansiyonu

uluslararası havacılık anahtar kuralları kurulmuş belgeyi - 1944 yılında Chicago Konvansiyonu kabul etti. üye ülkelerin kendi toprakları üzerindeki uçuşlarda antlaşma üniforma kurallarına uymayı sözü verdi. Bu büyük ölçüde uçağın yardımıyla iletişimi kolaylaştırmıştır. Belge tüm havayolu endüstrisi için temel onlarca yıldır olmuştur olmaya devam ediyor.

Genel ilkeler

İlk yazıda Şikago Konvansiyonu kendi hava sahası üzerinde her ülkenin egemenliği kurar. Belge sadece sivil uygulanır uçakların. Bu gümrük, polis ve askeri uçakların bir parçası değildi. Onlar devlet uçakları bağlanıyor.

Hiçbir uçağın izinsiz olarak başka ülkenin toprakları üzerinden uçamaz devletlerin egemenliği ilkesi. Aynı iniş için de geçerlidir. 1944 Chicago Sözleşmesi katıldı Bütün Devletler, kendi hava sahasında seyir güvenliği takip edecek emin olmak için.

Hükümetler sivil uçaklara karşı silah kullanılmaması ilkesi kabul etti. Belki şimdi çok garip geliyor ama Avrupa'da 1944 yılında, savaş halen devam edildi ve o zaman benzer bir anlaşma tamamen gereksizdi. Ülkeler yolcular ortak nakil uçuş hayatlarını tehlikeye atmamak sözü verdi.

Chicago Konvansiyonu devletlere bunun yetkisiz uçuş yapmak veya Sözleşme'nin kendisi belirtilmeyen amaçlar için kullanılır eğer, bir uçağın iniş gerektiren hakkı verdi. Anlaşma çerçevesinde önlemek için her hükümet uçağı müdahalelerde kendi kurallarını yayınlamaktadır. Bu kurallar uluslararası hukuku ihlal etmemelidir. Bunlar ulusal yasalara dahil edildi. Şikago Konvansiyonu sadece bu kuralların genel özelliklerini sıraladı. ihlalde yerel yönetmeliklere göre ağır ceza çözüldü. Sözleşmeye aykırı olarak sivil uçakların kasıtlı kullanılması.

yasak alanlar

Buna ek olarak, Şikago Konvansiyonu tarifesiz uçuş hakkını öngörmektedir. Onlar tarifeli uluslararası hava hizmetleri ile ilgili olmayan uçuşlar vardır. kongre imzalayan Devletler, böyle bir hakkın diğer ülkelerin uçakları sağlaması için üstlenmiştir onlar (hükümet) gerekirse acil iniş isteğinde mümkün olacak şartıyla.

Bu düzenleme büyük ölçüde uluslararası iletişimi kolaylaştırmak. Buna ek olarak, tarifesiz uçuş sektörüne önemli bir destek vermiştir. Onlarla birlikte çok sayıda kargo ve posta nakledildi. Yolcu akışı esas olarak düzenli uçuşlar kaldı edilir.

1944 Chicago Sözleşmesi dışlama bölgelerinin oluşturulmasını yetki verir. Her eyalet kendi hava sahasını bu alanları belirleme hakkını aldı. yasak nedeniyle askeri gereklilik veya kamu güvenliğini sağlamak için yetkililerin isteğine oluşabilir. Bu tedbirin yardımıyla düzgün bir şekilde sınırlı uçuşlar idi. Kısıtlı alanlar hava seyrüsefer diğer uçuş engel oluşturmak olmaz makul sınırlar olmalıdır.

Her eyalet tamamen toprakları üzerinden uçuş kısıtlamak istisnai durumlarda hakkını korudu. Chicago Konvansiyonu böyle bir durumda, yasak bakılmaksızın yasal kimliğinin, herhangi bir ülkede mahkemeye geçerli olması gerektiğini belirtmektedir.

Gümrük ve salgın hastalıklara karşı mücadele

Anlaşma gereği, her ülke kendi gümrük havaalanlarında hakkında rapor etmek zorundadır. 1944 Şikago Sözleşmesine göre, iniş gereklerini yerine getirmek, diğer devletlerin iniş için gereklidir. Bu havaalanları içinde gümrük denetim ve kontrol yöntemi gerçekleştirdi. Onlar hakkında bilgileri yayınlanan ve aynı Sözleşmenin imzalanmasından sonra oluşturulan Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), iletilir.

Uçaklar küresel hale dünyayı yardımcı olmuştur. Bugün, sadece birkaç saat bütün gezegen üzerinde kendi yolunu yapabilirsiniz. Ancak, kabartma ve ilişkilerin genişlemesi olumlu etkileri sadece sahiptir. diğer yeryüzünün bir ucundan diğerine insanların hareketi kereden fazla salgın hastalıkların yayılmasına neden oldu. Birçok hastalık büyüklükte bir düzen kez çok farklı bir ortamda, daha tehlikelidir, gezegenin belli bir bölgeye özgüdür. Yani, imza sahibi ülkeler havada hastalığın bulaşmasını önlemek zorundadır niçin 1944 Şikago Sözleşmesi'ne göre yapılır. Bu öncelikle böylece kolera, tifüs, çiçek, veba, sarı humma ve ilgiliydi. D.

Havaalanları ve uçaklar

anlaşması imzaladı Tüm havaalanları genel halk ülkeler, kendi gemileri için değil, aynı zamanda mahkemelerde diğer ülkeler için de açık olmalıdır. Hava trafiğinde tüm katılımcılar için Koşullar eşit ve tek tip ayarlanır. Chicago Konvansiyonu, bu ilke meteorolojik ve radioobespecheniya amacıyla kullanılan ürünler de dahil olmak üzere herhangi uçaklara uzanır.

Ayrıca, anlaşma havaalanlarındaki kullanımı için ücretleri ülke arasındaki ilişkilerin öngörmektedir. Böyle vergileri - yaygın bir uygulama. onun birleşmesi ve uluslararası toplumun genelleme için para toplanması temel ilkelerinden bir dizi girişimde bulunmuştur. Örneğin, yabancı gemileri için ücretleri "aile" mahkemeler ücretlerini geçmeyecektir. Bu durumda, her hükümet yabancı uçakların denetleme çalışmalarına hakkına sahiptir. Çekler yersiz gecikmeler yapılmamalıdır.

Uluslararası Sivil Havacılık Şikago Konvansiyonu 1944 uçak sadece bir "milliyet" olabilen göre ilkelerini tanımlar. Onun kaydı olmayan iki kerede tek bir devlete ait olmalıdır. Bu aksesuar değiştirmeye izin zaman. Örneğin, uçak Meksika dan Kanadalı olabilir, ancak her iki Kanadalı ve Meksikalı olamaz. Bir geminin Kayıt eski ülkede benimsenen mevzuata göre değişir.

uluslararası hava taşımacılığı yapan uçak, milli kimlik not almak. Onların gemilerde Diğer bilgiler devletin isteği üzerine başka bir ülke sağlamalıdır. Bu veriler Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü tarafından koordine edilmektedir.

kolaylaştırma

Söylemekle Şikago Konvansiyonu 1944 Buna göre kural ve ilkelerin kaynağı olan uluslararası hava taşımacılığı sektörünün yaşıyor. Bu standartların biri ülke hava trafiğini hızlandırmak yardımcı olmak için kabul edilir.

Bu durumda etkili bir yöntem yaygın sadeleştirme gereksiz formaliteler olduğunu. onları daha kolay zamanlarda başka bir noktadan hareket hızı son derece önemlidir ekipleri, yolcu ve yük, taşıma olmadan. Bu aynı zamanda göç gümrük işlemleri için de geçerlidir. Bazı eyaletler ayrıca iki ülke arasındaki hava yolculuğu kolaylaştıran önemli ortaklarından ve bireysel anlaşmalar komşuları ile imzaladı.

1944 Şikago Sözleşmesi yabancı uçakların yağlar, yakıt, yedek parça ve ekipman gümrük vergisine tabi olamaz ilkesini getirdi. Bu vergiler yere boşaltılan mallar için geçerlidir.

Uçak Kazasının soruşturma

Sivil Havacılık üzerinde 1944 Chicago Konvansiyonu öngören bir başka sorun, - bir uçak kazasında ait uçağın kaderidir. Bir ülkenin bir gemi diğerinin hava sahasında sıkıntı içinde ise, her iki ülke kurtarmayı yapmasına ve karşılıklı yardım ilkesine göre işlem arama yapmanız gerekir.

Uluslararası komisyon kurulması hava çöker nedenleri soruşturma kontrolünü ele bir uygulaması bulunmamaktadır. Devlet çöktü düzlem tescil edildiği, gözlemciler atama hakkına sahiptir. bir kaza oldu bir ülke, uçak sahibine bir soruşturma ayrıntılı bir rapor, hem de nihai sonuca göndermelidir. Rusya Federasyonu Şikago Sözleşmesi'ne taraf olduğu gibi bu kurallar da, Rusya için de geçerlidir. havacılık kazalarının soruşturmasında ülke arasındaki işbirliğinin bir sonucu olarak mümkün olan en iyi sonucu elde etmek mümkündür.

Sivil Havacılık Chicago Konvansiyonu tarafından imzalanan tüm Devletleri, hava navigasyon ile ilgili en modern donanımları tanıtmak ve kullanımı söz verdi. Ayrıca, ülkeler tek çizelgeleri ve haritaların sanatta birbirleriyle işbirliği. bunların üretimi için benimsenen ortak standart birleştirmek için.

yönetmelik

tüm uçakların devreye girmesinden sonra belgelerin standart kümesidir. Bu tescil belgesi, böylece on-board radyo, kargo listelerini ve kullanımı uçuş izni için kitap, fitness sertifikasını açın. D.

gazetelerin birçoğu Uçuştan hemen önce almak. Örneğin, radyo ekipmanının çalışması için gerekli çözünürlük, uçuşunuz çalışacak toprakları üzerinde ülkeyi sağladı. Sadece mürettebat bu yetkinlik için yeterli yeterlidir bu tekniği kullanabilir.

askeri malzeme ve askeri teçhizat, ilgili mallara Bazı kısıtlamalar. Böyle şeyler sadece devletin izni ile kesinlikle yapılabilir, uçak kimin hava sahası içinde uçar. Ayrıca gemide fotoğrafik ekipmanların kullanımını düzenler.

tüm uluslararası toplum için genel kurallar Zaten listelenen ek olarak, yan görevleri çeşitli etkileyecek. hava seyrüsefer tesisleri ve iletişim için işaretleme sistemleri Bu zemin, böylece iniş alanları ve havaalanlarını, uçuş kurallarını, kalifikasyon ve uçuş teknik personel ve özellikleri. D. Bireysel düzenlemeler yerleşik dergileri, çizim grafikler ve haritalar, göç ve gümrük prosedürlerinin yürütülmesi için kabul edilecektir.

Devlet, tüm kuralları tarafından paylaşılan gelecekte gerçekleştirmek için reddederse, derhal Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü kararını bildirir. Aynı ülkeler Sözleşmesine aynı değişikliğinin kabul edilmediği durumlarda geçerlidir. standartlarını değiştirmek için isteksizlik hakkında rapor 60 gün içinde yapılmalıdır.

ICAO

Chicago Konvansiyonu Madde 43 adını ve Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü yapısını belirledi. Onun kurumlar anahtar Konseyi ve Meclis haline gelmiştir. Organizasyon tüm havacılık endüstrisinin daha hızlı ve düzenli gelişimini sağlamak için tasarlandı. Önemli bir amaç beyan ve uluslararası uçuşların güvenliği.

O zamandan beri (yani 1944 yılından bu yana), ICAO sürekli huzurlu havanın yapımı ve işletilmesi desteklemiştir. O sanayinin büyümesi için gerekli havaalanları, solunum yolları ve diğer tesislerin geliştirilmesine neden oldu. Sadece birkaç yıl içinde, Sözleşmeyi imzalamış ülkelerin ortak çabaları sayesinde, bir genel havacılık sisteminin oluşturulması, düzenli, uygun maliyetli ve güvenli hava iletişimi için artan küresel talebi karşılamak için devam yaptı.

En az bir kez Meclis her üç yılda bir toplanır. Bu Kurulu tarafından kendisine iletilen konularda karar verecek, Konsey raporlarını dikkate alır bir başkan seçer. Kurul ayrıca yıllık bütçesini belirler. Tüm kararlar oylama temelinde yapılır.

Kurul Kurul'a sorumludur. Bu 33 durumlarının temsilcilerinden oluşur. Kurul üç yılda bir bunları seçer. Konsey öncelikle uluslararası havacılık sektörünün kurulmasına öncü rol oynamak ülke bulunuyor. bu gövdenin bir bileşim dünyanın tüm bölgelerin temsil esasına göre belirlenir. makam Afrika ülkeyi sona erecek yetkili Örneğin, ardından onun yerine başka bir Afrika ülkesini yetkili gelir.

Biz ICAO Konseyi Başkanı var. O yok oy kullanma hakkı, ancak bazı önemli işlevleri yerine getirmektedir. Başkan Hava Taşımacılığı Komitesi, Konsey ve Hava Seyrüsefer Komisyonu toplayacaktır. Bir karar vermek için, örgütler üyelerinin çoğunluğunun oyu almalıdır. tartışma ile memnun Her eyalet, sonuçları itiraz edebilirsiniz.

emniyet

Şikago Sözleşmesi'ne 17 önemli bir uygulaması hava yolculuğu güvenliği adanmış. bununla ilgili konular, Yönetim Kurulu yetki bakın. Resmi olarak, uygulama 17 bağlılığa sahip "yasadışı müdahalelere uluslararası havacılık korunması." buna son değişikliklerle güvenliği ile ilişkili sorunların alaka gösteriyor 2010 yılında kabul edilmiştir.

Ek 17 uyarınca, her devlet mal ve yolcu yaşam için patlayıcılar, silahlar ve diğer tehlikeli maddelerin bir sivil uçağı getiren önlemek için taahhüt eder. havaalanlarından teknik alanlara erişimi kontrol güvenliğini sağlamak için yapılır. araç ve kişilerin belirlenmesi sistemi oluşturuldu. Yolcular verilerin yürütülen arka plan denetler. uçaklara araç ve insanların hareketlerini İzlenen.

Her Devletin kokpit yabancıları önlemek için havayolları talep eder. Taşıyıcılar ayrıca şeylerden ve özellikle ihmal ve şüpheli nesneler için takip edin. Yana yolcu tarama bagajları ile izinsiz müdahale veya temastan korunmalıdır. Özellikle bu anlamda, önemli bir transit uçuşlarda.

Uçan bir uçak varsa acil durum , gemiyi sahibi olan devlet, uçağı kaçırdılar olabilir hava sahasında ülke yetkili makamlarınca olayı rapor için gereklidir (örneğin, tahta teröristler tarafından işgal ortaya çıktı). Pilotlar güvenle kamarasında kilitlemek, böylece hava taşımacılığı oluşturulur dikkat çekicidir. Uçuş görevlileri yolcu kabininde şüpheli etkinliklerin Uçuş ekibini bilgilendirmek için onlara yardımcı olacak bir teknik almalıdır.

Şikago Konvansiyonu imzalayan devletler, bunlar olağanüstü ve acil durumlar için hazır olduklarını böylece havaalanlarını ve havalimanlarını korumak zorundadır. Önceden hazırlık en az hasarı en aza indirmek için gereklidir. kesinti yangın, sağlık ve acil durum hizmetleri olmadan çalışmalıdır.

havaalanlarında topraklarında sipariş polis ve havaalanının güvenlik hizmeti vermektedir. idarenin ulaşım merkezi bir acil olay hızlı ve etkili bu farklı hizmetlerin faaliyetlerini koordine etmek mümkün olmuştur o yüzden tüm işlerini inşa edilmiştir. muayene yapılır hangi düzenli yükseltme makine, gerektirir. Modern gereksinimleri karşılamalı ve belgeler gerekir: kimlik kartları ve seyahat kuponları olarak.

diğer özellikler

uçuş düzenlemek için her ülkenin hava sahası içinde uçan gerektiğini kesin yolları belirleyebilir. Aynı havaalanları listesine de geçerlidir.

devlet altyapısını yaşlanma ise, Konsey bu Devlet kendisi, hem de komşularıyla danışır. o meteorolojik ve radyo kapsama gereksinimlerini karşılamak için sona erdiğinde Böyle bir tartışma gerçekleşebilir. Genellikle Konsey altyapısını yükseltmek için gerekli fon oluşturma yollarını aramaktadır. devlet, havaalanlarındaki ve Teknoloji durumu hakkında bakmakta değil, çünkü bu soru çok önemlidir, onun, aynı zamanda yabancı uyruklu sadece tehlikeye atar. Konsey böyle devam personel ile yardımcı ve ülkeyi gerektiren yeni tesisler sağlayabilir. D.

İlginçtir, 1944 Şikago Sözleşmesi Uluslararası Sivil Havacılık tür ilk belge değildi. Bu anlaşmanın imzalanması sonrasında, onun uluslararası atalarının her tarafından kınadı edilmiştir. Böyle 1919'da Hava Seyrüsefer Düzenlenmesi ve 1928 Havana Sözleşmesi, ticari havacılık Paris Kongre idi. Şikago bir belge eklendi ve konumlarını geliştirdi.

Sözleşmeyi imzalayarak, Devletler nasılsa onu ters, diğer üçüncü taraf anlaşmaları yapmak için anlaştılar. Böyle yükümlülükler özel havayolu talip olursa, onu ülkenin hükümeti fesih ulaşmalıdır. Aynı zamanda Kongre çelişmeyen anlaşmalar sağladı.

Tartışmaların çözmesi

Bazı ülkeler Sözleşme maddeleri yorumlanmasında birbirleriyle kabul etmiyorsanız, onlar Kuruluna başvurabilir. Bu vücudunda anlaşmazlık diğer ülkelerin temsilcileri tarafından incelenecek ilgilenmiyor. Aynı kural Şikago Sözleşmesi'nin uygulama için geçerlidir. ICAO yasal bile en zor durumda, karşılıklı yarar çözüm bulmak için yardımcı uzlaşmalar bir sistem kurmuştur. tahkim (Uluslararası Ortodoks örn Daimi Mahkemesi) ait mahkemeye başvurma 60 gün içinde hakkına sahip olacaktır Kurulu kararı ile Devlet memnuniyetsizliği.

ICAO özel havayolu yaptırım uygulayabilir, örgütün kararlarını yerine getirmeyi reddetti. Konsey bu adımı atmaya gidiyorsa, o zaman tüm Devletler kusurlu şirket kendi toprakları üzerinden uçmak yasaklar. Diğer yaptırımlar kendi yükümlülükleri devlet karşılayacak isteksiz bekleniyor. Bu Konsey ve Kurulda oylama haklarının askıya alınmasıdır.

1944 yılında imzalanan bu yana çağın gelen çağdaş gerçekler, ICAO Şikago Sözleşmesinin başvurusunu kabul uygulamayı tanıttı ederken teknik ilerleme ve diğer doğal değişimler açısından belge hep aynı kalır olamazdı. Onların onayı için örgütün Konseyi oyların üçte ikisini gerektirir.

Kendilerini ABD hükümetinin arşivinde saklanan Şikago kağıt orijinal ve uygulamalarında onayladı. Kongre katılmak isteyen herhangi BM üye ülkeleri açık kalacaktır. Bir Devlet, Birleşmiş Milletler dışında bırakılması halinde Teorik olarak, bu ICAO kaldırılır.

ICAO "çıkartılmamış" olabilir onun anahtar belgede yeni değişiklikleri kabul etmeyi reddeden o ülke - Sözleşmesi (onun benimsenmesi ve tüm Konsey'de oy fakat sadece üçte ikisini gerekli olmamasına rağmen). dışlamak için karar Kurulunda kabul edilir. Aynı zamanda, her devlet tek taraflı Sözleşmeden çekildiğini hakkına sahiptir. Bunu yapmak için, o ICAO tarafından kararını bildirmek zorundadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.