KanunYasal Uygunluk

Rus bölgelerde Harcırah seviyesi. tüketici sepet

Harcırah seviyesi - herhangi bir kişi ile aynıdır. Bu 9776 ruble bugün eşittir. SMIC 7 500 r iken. Asgari ücretin yaşam için gerekli olarak kabul edilir hatta bir kişi satın sağlayamaz çıkıyor. Ayrıca, sözde tüketici sepet hesaplanmasında emekli için gerekli para daha az olduğuna inanılmaktadır. Bütün bunlar, az şaşırtıcı söylemek. Nedenle konuyla başa rakamlar ve göstergelerin eski defterleri ve sorunu anlamaya çalışmak gerekir.

Konvansiyonel tüketici sepet

Yani, son istatistikler söylüyor hayat pahalılığı Moskova - emekli Rusya'da 8540 ruble ve 11 561 olduğunu. 9 806 ve 13 080, sırasıyla - Çocuk aşağıdaki miktarı gerekir. yaşam maliyetinin güçlü kuvvetli vatandaşlar için 10 792 ve 17 296 ruble olduğunu.

Tüm rakamlar biraz ilham verici. gerçektir gibi 156 ürün tüketici sepetinin Rus kesiminde söyledi. Almanya'da gıda endeksi ABD'de 475 iken, Hükümet gıda pulları verilmesi hesaplanarak sevk edildiği üzere sözde gıda planı vardır. Ancak, yaşam yabancı standart çok daha iyi olması - bu bir haber değil, yüzden ana konuya geri dönmek için gereklidir.

Adresleme

Harcırah seviyesi küçüktür. Ve rakamlar gerçekten onları karşılamak için tamamen gerçekçi, yaşlı insanlar etrafında kendilerini "kesmek" gerekir. Buna ek olarak, kira, yardımcı ödemek gereklidir - namlı 8-10 bin yeterli değildir. Yani ne yapmalı?

Devlet, bu sorunu çözmek için, bölgesel ve federal sosyal ücret ayarlayın. Bunlar geçim düzeyini artırmak için tasarlanmıştır. Ancak, her yaşlı insanı alınamıyor. Ve ancak kimin Emeklilik olanlar tüketici sepetinin şartlı nakit eşdeğerini ulaşmaz.

Engelli, yaşlı kişinin maddi destek eşit bir toplamını hesaplamak için, dikkate nakit ödeme dört kategoride ele almak gereklidir. Bu emeklilik (veya bir kısmını), ek / sosyal ve aylık ödemeler mali eşdeğer hükümet tarafından belirlenir hala ve diğer destek tedbirleri, (ve fiyat da dikkate sosyal seti. Hizmetler alınır).

Ayrıca, hatta hesap, devlet "acı" emekliler toplu taşıma belirli türde ücretsiz erişim sağlayan ve konut, telefon ve kamu hizmetleri için teşvikler sağlıyoruz maliyetleri önünde. Yukarıdakiler arasında bir "tazminat" olarak hesaplanır - emekli hayat pahalılığı tüm bu kapsar anlamına geliyordu. gibi faydaları ve kabul edilmez - mantıksal olarak ise dava açmak. Ve her şey yani fiyatlardaki "açık" - onlar (yaşla birlikte bu durumda) bir şeyle bağlantılı olarak karşılıksız şekilde teşvik etmektedir çünkü.

bölgesel primler

Eh, yaşlı bir kişi bile meşhur sepet için yeterli değil fonundan ödemeler yasaları, onların emekli tamamlamak gerekiyordu eğer. Açıklayıcı örnek olarak bunun nasıl hesaplandığı anlamaktır.

yaşlı bir kişi o en az 11 561 p eşit olduğu Moskova,., Başta da dediğimiz nedir kayıtlı varsayalım. Eğer daha az alırsa - bir sosyal ücret karşılığında uygulamak gereklidir. Ancak, bazı nüanslar vardır.

bunu elde etmek için, bir kişinin tedavisi sırasında resmen işsiz kayıtlı olması gerekir. Ve Moskova'da daimi kayıt belgesinin olması kalıcı içinde bulunur. Emeklilik tamamlayıcısıdır kurulursa - Bir kişi sadece bir sonraki aya onu elde edebilirsiniz. Örneğin, vatandaş Nisan ayında fon çağırdı. kendinden önce üç hafta o ay için emekli yatırılır. Ama bu durumda bile ek Mayısta sadece alabilirsiniz. Kurallar böyle.

federal ödenekleri

Birçokları için mantıklı bir soru var - süreç tasarımlarına ile karakterize ve bölgesel gelen üretmek olup olmadığını? Evet, bazı ayrıntılar vardır. Federal katılım payı aylık ödeme toplamı, kişi belirtilen (ve emekli değil) başına asgari geçim azdır durumunda üst düzey bir vatandaş tahsil edilecektir. Elbette dikkate ikamet ve ikamet bölgesini kaldırıldı.

Önemli bir nokta - ülke için aynı rakam daha az bölgesel tüketici sepetinin değeri. emeklinin yapılan para yardımının iki durumda da donma noktasına ulaşmak etmezse, federal katılım payı kendisine verilecektir. Diğer tüm durumlarda olduğu gibi, bunu yapmak için, RPF yerel şube temasa geçmelidir. Tüm sorunları varsa netleştirmek mümkündür yoktur.

CFA

Şimdi bahsetmek için ne gerekiyorsa, federal bölgelerinde emekliler için asgari geçim değeri. Ve merkezi ile başlayabilirsiniz.

Biz sermaye hariç tutarsanız yukarıda tartışıldığı gibi, en yüksek oranlar Moskova bölgesinde bulunmaktadır. sırasıyla 2015, 2016 ve 2017, in - 7549, 8950, 9161 ruble yıllara göre Harcırah seviyesi. Biraz daha düşük değerler (yaklaşık 8500 s.) Bugün Tver Smolensk'le Lipetsk bölgelerini göstermektedir. Ama bütün vatandaşların kötü Tambov ve Kursk bölgesinde yaşayan. Orada geçim seviyesi 7500 ruble daha azdır. Ve hatta asgari ücret değil.

kuzey bölgelerde ve Güney Federal Bölgesi Göstergeler

Onların dikkatini de dikkati çekiyor. Peter "ikinci başkenti" olmasına rağmen, St. Petersburg'da bir emeklinin geçim asgari Kuzey-Batı ve Kuzey-Kafkasya bölgesinde büyük değildir. Rusya'da tamamında olduğu gibi - Orada, figür 8540 ruble olduğunu. Ama Nenets Özerk Bölgesi'nde, durumunun iyi olduğunu - orada emeklilere asgari olan 17 092 p eşittir. . 10816 - Murmansk alan endeksinde 12.090 p, Arkhangelsk olduğunu.

Kafkasya bölgesinde, durum kötüdür - 7900 den 8500 ruble arasında değişmektedir asgari emeklilik tüm cumhuriyetlerinde yoktur. Bir SFD - 7660 8500 p.

Volga ve Ural Federal Bölgesi

Bu alanlarda çok düşük göstergeler. biz hesaba Volga Federal Bölgesi içine alırsak, iyi durum Udmurtia, Perm Krai ve Kirov bölgesinde Cumhuriyeti'nde olan. emekliler için hayat pahalılığı 8400-8500 p eşittir var. en düşük oranlar Çuvaş Cumhuriyeti, Orenburg ve Saratov bölgelerinde görülürken. 7700 p ile ilgili emekli Orada elde edilir.

Ural Federal Bölgesi olarak daha iyi performans gösteriyor. Yamalo-Nenets Özerk Bölgesi'nde daha 2 300 ruble aşağıda Moskova emeklinin yaşam bile maliyeti. o 13 425 p yoktur. Hafif 11 258 p rakam ile Hanti-Mansi Özerk Bölgesi arkasında. yaklaşık 8500 p - en azından tüm diğer bölgelerde (Chelyabinsk, Tümen, Sverdlovsk ve Kurgan'a) aynı olarak.

Sibirya ve Uzak Doğu Federal Bölgesi

Belki bu bölgenin birinci en istikrarlı duruma sahiptir. Bütün alanlarda, en azından yasal tatil yaşlılar için 8217 ruble 8540 p etmektir. Ancak geçen yıl daha fazla 2-3 yüz oldu - 2017 yılında bu düşürülmesine karar verildi.

Ama Uzak Doğu Federal Bölgesi emeklilik için en iyi olarak kabul edilebilir. 19 000 ruble - en keyifli yaşama ücreti Çukotka Özerk Bölgesi sakinleri için kurulmuş. 16 400 ruble - Kamçatka bölgesinde daha az endeksleri. 15 460 p - Magadan bölgede. Sakhalin'de olarak 12 151, s., Ve Habarovsk bölgesi 10 895, s. yaşam maliyetinin Diğer dört bölgelerde 8600 ila 9000 p değişir.

Yani, genel olarak, emekliler ile durumu bugüne nasıl açıktır. Bu rakamlara bakacak olursak, tek yaşlı insanların çoğunluğu hala çalışıyor nedenini anlayabiliyorum. Eh, biz sadece iyi için umut - yararları ve daha düşük fiyatlar artırmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.