KanunYasal Uygunluk

Rusya'da geçim asgari

Asgari tüketici sepeti, Rusya'da hayat pahalılığı - bu terimleri herkesin dilinde bulunmaktadır. Bu kavramlar akıllıca yetkilileri ve önde gelen televizyon programlarını işletmek ve basit kasaba halkı genellikle çift sayılar bu kavramların arkasında gizlidir bilmiyorum.

Prensip olarak, terimin özü başlığında yatıyor. Asgari tüketici sepet - tüm vatandaşların ihtiyaçlarını sağlamak için gereken mal ve hizmetlerin listesi. En az geçim düzeyi Rusya'da - bu aynı sepet, ama parasal olarak ifade. Vatandaşların farklı kategorilerde, farklı alanlar için bu farklı bir şekilde hesaplanır. 2012 yılında Rusya'da yaşayan ortalama maliyeti 6307 ruble tutarındadır. 6827 ve emekliler için - - Ve erişkin çalışma çağındaki nüfus için biraz daha yüksektir geçim seviyesinin altında düşen aile geliri ortalama aile düşük gelirli olarak kabul edilebilir ise 4963. - çok daha düşüktür.

Periyodik televizyon vericileri, dergi ya da sadece gönüllüler konuda denemeler yapmak "Nasıl Rusya'da asgari geçim düzeyinde yaşamak?". Kural olarak, bir kişi sadece gerekli miktarda gıda ve onunla karşılamaya çalışıyor üzerinde Hükümet konumunu seçer. farklı biten Deneyler, birçok kişi sadece ayın sonuna ulaşmak ve insanlar bu dönemde kıyafet satın gerekmez olmasına rağmen ve yiyecek belirli bir rezerv yok.

Rusya'da asgari geçim düzeyinde yaşayan insanlar, sürekli zor zamanlar vardır. Ilke olarak, asgari tüketim sepetinin ihtiyacının çoğunu dikkate alır rağmen mal ve hizmetlerin sayısı zayıftır.

Örneğin, bir çocuk 3 dış giyim ünitesi için 2.6 yıla kadar (sonbahar ve kış gibi). Ve bir 5-6 yaşındaki çocuk bu yönergelere uygun kalabilirler sonra açıkça iki yıl önce giydiği hangi Aynı türden sığmayan trohletka eğer. Aynı yoğun büyüme döneminde gençlerin söylenebilir. Giysi aksesuarları ve şapkalar 4 adet miktarında 2.8 yıl çocuklar için zaman kazanmaya gerekiyordu. biri yakında çocuk giysiler giymek nasıl düşünürse, ne kadar hızlı onlardan çocukları büyür, ve ne sıklıkta eldiven, eşarp ve eldivenleri Rusya'da yaşayan maliyetini hesaplamak için kullanılan verilen maliyetler ve oranlar, çok küçük ve gerçeği yansıtmayan açıkça görülecektir ki kaybetmek .

Yapılacaklar ile hiçbir iyidir ilaç kapsama. İlaçlar konusundaki koydu Tutar sepetinin gıda dışı bölümünün bir yüzdesi olarak hesaplanır - 10 sırasıyla sepet gıda dışı taraftan çocuklar için yüzde çalışan yetişkinler, yaşlılar için 15 ve 12 için. Geçici olarak, bu ayda 300 ruble miktarda olur. Bazı ilaçlar 500-600 ruble olmasına rağmen, genellikle hasta çocukların ve yaşlıların maliyeti ayda 1000-1500 ulaşabilir.

Ne yazık ki, dahil ödenekleri ve hibe, hesaplarken püskürtüldü geçim büyüklüğüdür geniş aileler, annelik izni tek anneler ve kadınlar. Eğer Rusya'da asgari geçim daha en az 10 ruble daha yüksek bütün aile bireylerinin ortalama gelir, tazminat ailesi artık koyacağız.

iki, üç veya daha fazla kişilik bir aile hala bir şekilde yaşam maliyetine uzatabilirsiniz - genç çocukların büyüklerini, toplu olarak satın alınan ürünler giyen devam etmek, ucuz, faturalar değil kişi başına, bütün aile tarafından karşılanır. Tek başına yaşayan vatandaşlar en zor var. Onlar ve yardımcı programlar büyüklüklerine bağlı olarak ödemek zorunda değil, hatta büyük dairelerde (yasa kişi başı 18 kareler koydu iken) 36 metre boy 24 vardır. Ne insanın kötü durumunu ağırlaştırmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.