Sanat ve EğlenceSanat

Petersburg Kelebek Bahçe: kuzey kentinde tropikal güzellik

Bolshaya Morskaya Caddesi üzerinde St. Petersburg Kelebek Bahçesi günlük ziyaretçilere kapılarını açıyor. Bu tropik doğanın parlak ve renkli dünyasına bırakabilirsiniz muhteşem bir yerdir.

İlk kimdi?

Saint Petersburg Kelebek Bahçe sıcak tropik kuzey şehirde küçük bir vaha gibi, egzotik görünüyor. Ancak, bu tür bir yaşam yaratma fikri yeni bir sera değil. Böyle bahçeler yıllar Avrupa, ABD ve Asya'nın birçok şehirlerde bulunmakta.

canlı kelebekler ile ilk sera Guernsey uzak yetmişli açıldı. Böyle bir bahçeye yaratma fikri David Lowe için bir İngiliz ile gelip. Bir de domates boş seralar Kanal Adaları yağmurun yakın iklim koşulları ve çevreyi yeniden ve başarılı esir birinci güney kelebekler anlamak için yönetir.

İlk başta, Lowe fikri bazı şüphelerini neden ama yakında popülerliği tüm beklentileri aştı. Bahçe, serbestçe tropik bitkiler arasında dolaşmak ve büyük renkli yaratıkların güzellik zevk sera, daha dikkat çekti. 1977 yılında halka açılmış ve yerli halk ve turistler arasında büyük popülerlik kazanmıştır.

Aparatı tropik cennet

Petersburg Kelebek Bahçe boyutu oldukça mütevazı, ama Hollanda Emmen ünlü tropikal köşk ile aynı prensip tasarlanmıştır - Avrupa'nın en büyük ve en eski. Aslında tüm bu bahçeler üreme ve kırılgan tropik güzellikleri hayati fonksiyonlarının korunması için gerekli benzer koşullara sahip.

Bahçede sıcaklık aksi kelebekler uçan durdurmak ve uyuşukluk bir duruma düşmek, 25 derecenin altına düşmemelidir. Doğal ortamda, onlar 30 ... 32 derecede önemli ölçüde daha yüksek sıcaklık ve daha rahat bir his yaşıyor. Ancak, bir kişinin içeride böyle göstergelerini tahammül etmek zordur, bu yüzden - kolaylık ve ziyaretçiler için ve "eserler" - birkaç derece azalır. o yağmur ormanlarında olması gerektiği gibi, yüksek nem orada tutulur.

Aden bahçesinde kelebeklerin ömrü

Sağ odasında yer alan koza ile Cam akvaryum, Işığı güzellikleri rengarenk görünümünü keyfini çıkarmanızı sağlar. Kelebek kademeli koza çıkar ve ıslak olarak kanatlarını. Kanıtlanmamış bireyler özgürce odanın etrafında uçabilir ve çocukları mutlu etmek. hatta küçük bir oda ile St. Petersburg Kelebek Bahçe, ziyaretçilere bu yanan kez görmek ve egzotik güzellikler doğum mucizesini zevk fırsat verir.

Genellikle bu tür bahçeleri, tropik kelebekler bitkilerin daha fazla sayıda özel olarak beslenir bile. Hepsi de çiçek nektarı beslenirler ve eksik hayvan etkileyici bir miktarda bunun yanında. Bu amaçlar için, oda bal ile tatlandırılmış su ile özel poilochki, ayarlayın. Diğer standlarda tatlı olgunlaşmış meyve genişletilir. besleme anda Kelebekler ayrıntılı olarak düşünülebilir.

Ne yazık ki bu aydınlık oturma sadece birkaç gün yaratır.

Bolshaya Morskaya St. Petersburg Kelebek Bahçe: yorumlar ve öneriler

Bugün canlı tropikal kelebeklerin sergisi kent sakinleri arasında büyük bir başarıdır. pavyon kendisi çocuklar ve yetişkinler için ilginç olacak büyük bir eğlence kompleksi, bir parçasıdır.

St. Petersburg Kelebek Bahçe, büyüklüğü ve sergiler benzeri nesneler bolluğunda aşağı olsa da, yine de her zaman ziyaretçi çekti. Sıcak ve samimi bir atmosfer, tropikal kuşların eğlenceli görmek için, "sergiler" dokunmak güzel kanatları ile oynamak ve bunun üzerine yeteneği Burası setleri budur.

Kelebekler kesinlikle insanların korkmuyoruz. Onlar özgürce flit lens gizlemek yok, ellerini otur. Güzel yakala ve dekorasyon oldukça kolay olduğu gibi, en azından bir an için, deneyin. Ancak, hatta yardım etmek için yeterli yakalamak gerekmez - ve herhangi postrokrylaya Attacus Atlas kesinlikle avuç oturacak.

bahçe Kraliçe

En güzel tropik mahkumlar birini görmek fırsatı da Bolshaya Morskaya St. Petersburg'da bir kelebek bahçesi sağlar. Fotoğraf "karanlığın prensi" bazen korkutucu. Bu arada, bu yaratma en güzel gezegen kelebekler biri olarak kabul edilir. Latince Attacus Atlas, ya, Attacus atlas (Bilimsel adı), - dünyanın en büyük. Hızlı Kaydırma pavlinoglazki kanatlar 24 santimetre ulaşır.

İlginç bir şekilde, Hindistan'da shelkopryaduschy olarak yetiştirilen bu tür. Tırtıl Attacus Atlas ayırır Fagarovy ipek, kılan den oldukça farklıdır ipekböceği. O yünlü, çok güçlü, kahverengi.

Şimdi bu yaşayan tropikal güzellik kuzey başkentinin merkezinde görülebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.