ÇirkinlikBahçıvanlık

Rodina "Ficus" bitki nerede olduğunu?

Ficus - çiçekçiler çok yaygın hale gelmiştir bitkilerdir. Birçok yönden, bu onların görsel çekiciliği ve basitlik katkıda bulunur.

Nerede incir ağaçları?

Hepsi dut (Moraceae) cinsine aittir. Ve nerede bitkinin doğduğu yerdir? Ficus Güneydoğu Asya, Seylan, Java ve Borneo yaşamaktadır. Bazı türler Avustralya kıtasının tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişmektedir.

Bu bitkiler fanlar artık sürpriz bilim adamları hemen hemen her yıl orada bulmak incir yeni biçimleriyle olduğu, bu nedenle özgün ve güzel.

hangi şekillerde büyürler?

Bunların çeşitli böylece ağaç ve otsu türlere olarak bulunmaktadır. Ne olursa olsun bitkilerin doğduğu, belirli bir türün kauçuk bitkileri kolay olanı hatasından kaynaklanan hareket Sütlü suyu yoluyla birbirlerine ilişkilendirmek.

dökmeyen efsane

Bu arada, çünkü büyüme "sera" koşullarının kauçuk bitkileri dökmeyen olduğu varsayılır. Çoğu durumda bu doğrudur, ama bazen kuralın istisnaları vardır. Yani, kauçuk bitkileri, "Ali", "Natasha", "Borneo nemli ve sıcak ormanlarda habitat olan Vianden" ve "" elastik, yaprak döken bulunmaktadır.

Buna ek olarak, ficus bitkilerden doğduğu büyük ölçüde sadece biyolojik olarak şekillendirilmiş, ama aynı zamanda birbirinden morfolojik olarak ayırt edilemez. Ve farklılıklar bile oldukça deneyimli botanikçi birbirlerinden ilgili türlerden "kurtulmak" ne kadar hayret o kadar büyüktür.

Bir kez daha türler çeşitliliği üzerinde

Örneğin, küçük-yapraklı pumila hederacea ve rafine bir kir örtü olarak uygulanır, böylece küçüktür. yaprakların maksimum çapı nadiren 1.5 cm'yi aşar. Ama Bengal oldukça yaygındır göreli, "Hint inciri", beş metre taç çapında 30 metre yüksekliğe ulaşır.

Çok az insan bitki (bazı alt tür Ficus) doğduğu "işareti" bile İncil'de başardı biliyoruz. Ayrıca Ficus - eğer incir ağacı olduğunu biliyor muydunuz? Evet, aynı incir da dut cinsi aittir ve onun biyolojik adı - "carica". Bu bitki günümüz Türkiye, İran ve Suriye sitesinde bulunduğu antik Mezopotamya, bir yerli olduğunu.

habitatlarının özellikleri üzerindeki etkisi

İç mekan bitkilerinin botanik aşığı konularda bile deneyimsiz Görüleceği üzere, bu türlerin biyolojik yaşam alanı sadece çok büyüktür. Bu, her ficus büyük ölçüde görünümünü değil, aynı zamanda büyüyen koşulları ile ilgili sadece belirleyen onun uzak vatan, görünmeyen izlerini taşır anlamına gelir.

Bu nedenle, "Ficus Benjamin," (bitki doğduğu - Avustralya) tropikal ormanların sabit iklime ilgili olarak kullanılan, ısı, soğuk, ve ani değişiklikler tahammül gösterilmemiştir. Bu özelliklerinden dolayı kuvvetle kolayca böyle bir ihale koğuş yok gibi, yeni gelenler seçmek için tavsiye edilir.

bulgular

Eğer ekimi saksı koşulları için dut cinsi birini satın almak istiyorsanız bir veya diğer ficus olduğu yerde, önceden bilmek daha iyidir. her durumda İç bitki bakım ve yetiştirme koşullarını belirlemektedir.

Bu bilgi olmadan, size konforlu pet sağlayabilmelidir ihtimaliniz çok düşük "yaşam."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.