SağlıkTıp

İsrail'de Kanser tiroid ilacı

Servikal omurganın alt kısmındadır tiroid bezi bir endokrin ve endokrin bezdir. kişinin bağışıklık sisteminin çalışma damar sistemi, ayrı ayrı hücrelerin çoğalmasını ve genel olarak - bu kardiyo işleyişini etkileyen iyot içeren hormon (iyodotironin) üretir.

Tiroid kanseri olan epitel dokulardan bir kanserli tümör büyümesinin olarak kabul edilir. Çünkü vakalarının sayısını artırmak arzusu nedeniyle, tıp camiasında gerçek sorunu görünür.

- Tiroid kanseri olasılığını bağışıklık özellikleri bozukluğu endokrin sisteminin uzun süreli hastalıkları gerektirdiği sahip kişilerde daha yüksektir nodüler guatr, tiroidit. Önemli bir rol anı miras aldı. Ayrıca, kanser patolojisi ciddi nedenleri arasında radyasyona maruz kalma sonucu prostat hiperplazisi vardır. Bu radyoaktif iyot birikmeye tiroid yeteneği nedeniyle. Çocuk nüfusun radyasyon tiroid dokusu çok hassas, bu durumda, kendi gençlik veya ergenlik döneminde radyasyona etkilenmişti olanların çoğunun tanısı olan olgularda (kazalar sonrasında terapiioblucheniem at). Genellikle (vakaların% 75'e kadar) kadınları etkiler.

Tiroid kanserinin ana belirti ağrısız nodüler görünüm nerede tiroid bezi ön boynunu bileşikleri ve yakındaki lenf düğümleri arttı. Hastalığın çalışan aşamaları dalgalı ses olduğunda, boyun ağrısı hissi, yutma ve süreci nefes zorluğu vardır.

Ne olursa olsun düğümler her zaman daha iyi hastalığın erken evrelerinde kanser gelişimini tespit kanser ve malign kabul sadece% 5 düğümün oluşumunu göstermez gerçeği. Aşamalı tümörü, prostat kapsül nüfuz şekil ve gövdenin hareketi bir değişikliğe neden olur, tekrarlayan sinir yok etmek için, trake ve yemek borusu ile ilgili hareket edebilen. daha sonraki evrelerinde kanser yakındaki organlara yayılması ve uzak metastatik lezyonlar verir.

İsrail'de tiroid kanserinin tanı tiroid bezi ve komşu limfauzlov çalışma hekim palpasyon servikal bölümü ile başlar. tümör belirteçleri mevcudiyetinde (üretilen hücre habis odak) sahip bir kan testinin Atanan ileri analiz.

Tiroid tanı ve radyofrekans (ABD) tiroid raying ray harcayın.

tiroit kanseri tespit başlıca ve güvenilir bir yöntem için çit tiroid numunesinin üretilmesi sırasında ultrason eşliğinde bir iğne, bir biyopsi olarak kabul edilir histolojik inceleme sitoloji - bir hekim tarafından.

MR ve PET - - BT tümörün boyutu ve modern ve etkili araştırma teknikleri kullanılarak mümkün metastatik lezyonların tespitini belirtin.

İsrail'de tiroid kanserinin tedavisi hastalığın süresine bağlı olarak başlar, metastaz ve komplikasyonları, hasta ve hastanın isteklerine kişisel özelliklerinin bulunması.

şişme zarfı ötesine gitmez kadar hastalığın ilk aşamasında, daha önemli bir tedavi seçeneği cerrahidir. çalıştırırken İsrail'de tiroid kanserinin tedavisi prostat tamamen kaldırılması vücutta birçok olumsuz değişimlere neden olduklarından, onun kumaş en azından küçük bir parça kaydetmeyi deneyin. Organ işlemleri gerçekleştirilebilir - veya rezeksiyon bu teknolojik gama bıçağı kullanılan gövde kısmını, kesici - prostat dokusu hasar görmemiş öldürme tümör odak paket röntgen çıkarılması.

Büyük ölçekli tümör yayılımı en giderme sistemi limfauzlov prostat ve servikal bölgeye gerçekleştirilir. Tümör gırtlak içine nüfuz eden, bu rezeksiyon solunum borusu (trakeostoma) yükleme ile gerçekleştirilir. Tiroid bezinin radikal eksizyon sonucunda vücutta ciddi metabolik değişiklikleri önlemek amacıyla, hasta hormon replasman tedavisi gerçekleştirilmektedir.

olası kalan kanser hücrelerini, hem de hastalıkların önlenmesi ve tedavisi etkilemek için operasyon sonrası ağır radioiodine hareket ederek tedavi ekipmanı kullanılır tekrarladı. tat, renk ve koku olmayan jelatin hap hem de su bazlı bulamaç - Hastalar oral radyoaktif iyot içeren ilaçlar, tatbik. Tümör antikorlar tiroid, radyoaktif iyot molekülleri metastatik lezyonlarda birikir iyot emer ve onları öldürmek eğilimindedir gerçeğine dayanarak. Radyoaktif iyot özellikle idrar yoluyla, kısa bir süre içinde vücuttan kaybolur. Bu durum sağlıklı organlar ve sistemler üzerindeki olumsuz etkileri mümkün olduğunca azaltılır.

Kemikte metastatik lezyonlar yükü tiroid kanserinin tedavi amacıyla, ile, radyasyon tedavisi mesafe uyguladı. Tiroid kanserinin tedavisi için kemoterapi ortaya diğer tedaviler hiçbir sonuç getirmişti genellikle zaman, nadiren kullanılırlar.

İsrail'de tiroid bezinin kombine tedavi iyi prognoz kanser kaldı. Yüksek teknoloji arıtma kanserinin ilerlemiş formları% 95 olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.