Gıda ve içecekYemek tarifleri

Reçete gür pizza hamuru. en iyi seçenek

Pizza en popüler yemeklerinden biridir. İnce kek ve deniz ürünleri, mantar, sosis veya et ile dolu büyük vakıf, yapılır. Bugünün yayını okuduktan sonra, pizza hamuru yemyeşil için birden fazla ilginç tarifi öğrenecektir.

kefir üzerine Seçeneği

Bu reçeteye göre İtalyan pizza için şaşırtıcı lezzetli tabanını pişirmek için nispeten hızlı olabilir. Eğer hamur yoğurma başlamadan önce, kiler gerekli tüm bileşenlere sahip olduğundan emin olun. Bu durumda, emrinde olmalıdır:

 • buğday unu Altı yüz gram.
 • yumurta bir çift.
 • tereyağı Yarım paket.
 • Kefir üç yüz mililitre.
 • kuru maya yüksek hızlı çanta.

Sipariş muhteşem olduğuna tanık olarak pizza hamuru tarifi kişisel yemek kitabı olacağından emin, fazladan iki şeker çay kaşığı tuz bir tutam yatırması gerekiyor.

işlemin açıklaması

Kısa bir süre kefir hazırlanması buzdolabından çıkarılır ve oda sıcaklığına kadar ısıtmak için izin önce. Ancak o zaman işlemine başlayabilirsiniz. Sıcak yoğurt ile dolu toplu kase, mayayı ve şekeri ekleyin. Orada da çiğ yumurta delmek ve iyice homojen olana kadar karıştırıldı.

Sonra yavaş yavaş Kefir ağırlığı daha önce elenmiş un döküldü. Bir kapta son peşin rende üzerinde rendelenmiş tereyağı, gönderilen ve muhteşem yoğrulur maya pizza hamuru (eğer oldukça basit, gördüğünüz gibi, tarifi). Unla abartmak değil son derece önemlidir. Aksi takdirde yükselmeye mümkün olmayan bir sabit solid kitle, alacak.

Hamur beş veya on dakika ellerini yoğurulur. uzun pizza geleceği için temel almak, daha yumuşak ve daha hava bunu. Bitmiş hamur bir kaseye yayılır, yağlanmış plastik örtü ile örtmek ve sıcak bir yerde bırakın. boyut olarak artacak zaman yarım saat sonra, zaman yemek başlayabilirsiniz.

Opsiyon süt

Tarifi Kalın kabuk pizza hiç sorun bile deneyimsiz aşçıyı usta o kadar basit olduğunu belirtmek gerekir. Herhangi evde her zaman mevcuttur çoğu mevcut bileşenlerin kullanımını içerdiğini iyidir. hava ve ışık pizza kabuk hazırlanması için, ihtiyacınız olacaktır:

 • Sütün Çift gözlük.
 • Taze maya yüz gram.
 • un Altı bardak.
 • İki tavuk yumurtası.

Bugünün yayında görebileceğiniz bir fotoğraf ile gerçekten kalın kabuk pizza tarifi karıştırmak için, herhangi bir bitkisel yağ, şeker bir tutam tuz bir çay kaşığı küçük hazırlamak için eklenmelidir.

eylemlerin sırası

Her şeyden önce, sen demlemek dikkat etmek gerekir. Bir kapta Hazırlanması için ufalanmış mayayı ve şekeri birleştirir. Bütün bunlar birkaç dökmek kaşığı ılık kaynamış su. da biraz un var ekleyin. Tüm iyice karıştırılır ve on beş dakika sıcak bir yerde temizlendi.

gür kopuk göründüğünü yüzeyinde bir saat yaklaşık dörtte sonra. Bu fermente kaynatma süresi önceden çırpılmış çiğ yumurta, tuz ve biraz ısındı süt eklemek gösterir. Tüm iyice bir üniforma kadar karıştırılır, testin avuç sarılmak yok. Bundan sonra hiçbir taslak yoktur sıcak bir yerde, kaldırılır. Orada yarım yaklaşık bir saat harcamak gerekir. Genellikle bu kez hamur arttı ve nasıl boyutunda artırmak için yapmak için yeterlidir.

Büyük olasılık ile pizza hamuru yemyeşil Bu tarif kişisel yemek kitabı yerini alacaktır. mükemmel et, sebze ve balık Topingler çeşitli bunun temelinde pişirilir. Yani genellikle kendi sevdiklerinize lezzetli ve doyurucu pizzalar şaşırtabilirler.

ekşi krema ile Seçeneği

Sipariş İtalyan lezzetleri için hava, yumuşak ve esnek bir temel döndü etmek ise, önceden gerekli tüm bileşenleri stok gerekir. İki önceki sürümlerinin aksine, bu hızlı ve kolay bir tarif gür hamur (pizza - en çok) maya kullanımını içermez. Aşağıdaki ürünler olmalı cephanelik Şu anda:

 • ekşi krema Yarım fincan çok yağlı değil.
 • Taze tavuk yumurtası.
 • kabartma tozu Yarım çay kaşığı.
 • un Yarı zamanlı fincan.
 • Taze limon suyu Bir yemek kaşığı.
 • Bir tutam tuz.
 • şeker bir çay kaşığı.

hazırlık teknolojisi

bir kapta çiğ yumurta, tuz ve şeker bir tutam birleştirir. Bütün bunlar iyice bir tacı ile çırpılır. Daha sonra, krem çıkan kütle ve önceden elenmiş un gönderin. Aynı tabakta En azından soda, limon suyu geri ödeme ekleyin ve iyice küçük topaklar tamamen kaybolması kadar yoğrulur mix.

Sıvı krem kıvamına benzer hazır değil, çok kalın temeli, beş veya yedi dakika fırında, bir pişirme levhası üzerine döküldü önceden yağlanmış ve fırında edilir. bu hafif kahverengi başladığında, bu fırından çıkarılır, üst pişmiş tüm bileşenler kadar hazırlanan doldurma ve fırında dağıtmak. Yemyeşil için Bu basit tarifi (mayasız) pizza hamuru, en kısa sürede sağlayan lezzetli bir yemeğin uzun soba duramaz meşgul ev kadınları için gerçek bir nimet haline gelecektir yapmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.