OtomobilArabalar

Protivoskripnye plaka fren balatası: Ürün

Araç sahipleri ne zaman değiştirilmesi fren balataları genellikle kit sağlanan ince metal plakalar ile karşı karşıyayız. Birçok kişi bile fazla parçaları göz önüne alındığında bunlara dikkat ödemezsiniz. Bu kısmın adı - protivoskripnye plaka fren balataları. onlar gıcırtı temizlemek musunuz? Ve eğer değilse o zaman ne içindir?

Açıklama ve amaç

Protivoskripnye plaka farklı dengeleme denir. Onların ana rolü pad bütün yüzeyi üzerinde fren pistonunun çabalarını yeniden dağıtmaktır. Bu tür plakalar yokluğunda toz veya kir durumunda olası ufak hiza pedleri olduğu. Neredeyse her zaman frenlerden hoş olmayan bir ses neden olur. Plakalar protivoskripnyh seçildiler nedeni budur.

Dıştan bakıldığında, iki parçadan oluşur ve ince metal (kalay) imal edilmiştir. Plakalar fren balataları hatlarını takip edin ve onlar onun kırık eliyle yerleşmek, piston yakındır. fren pistonu ile direkt olarak temas parçası, katı levha şekline sahiptir. Oluklu blok, bitişik olan, diğer. Eşit kirlenme varlığı kuvvetini dağıtmak için edebilmek için sadece gereklidir.

tasarım Özellikleri

Görünüm protivoskripnyh plakalar genellikle yanıltıcı. İnce ve anlamsız, genellikle dikkate alınmaz ve yüklü değil. Bu tutum da orijinal olmayan plaka dahil değildir gerçeğine katkıda bulunur. Araç sahibinin bir araba varsa Ve zaten bir kere sonrası yastıkları, çok daha içinde yerini aldı.

Aslında, pedler gibi plakalar olmadan gıcırtı olmayabilir. Bu araç ve zamanında hizmet iyi çalışma koşulları nedeniyle. Hepsi bu frenler dikkatlice hareket ve düzenli yağlanır zaman, uygun teknik dikkatle vardır.

Protivoskripnye plaka arka fren balataları sadece araçların diskli arka frenler ile orijinal mevcuttur.

Skripun veya protivoskripnye plaka?

disk frenler için fren balatalarının değiştirilmesi için kitler bazen skripuny denir. Onlar karıştırılmamalıdır. Protivoskripnye plaka fren balatası balataları aynı şekil ve skripun küçük, karmaşık kavisli kalaydır. Bu priklopyvaniya veya prischolkivaniya ile pedin uzun eksenine genel olarak dik yüklenir.

bu tür bir plakanın amacı tamamen başka - tersine, ne zaman aşınma yakın blok, dolayısıyla adı creaks. Aslında, ucuz bir versiyonudur sensör fren balatalarının aşınmasına. Yumuşak metalden yapılır ve için yamulması ve çarpılmasının tolere edemez fren diskleri.

frenler çok daha yaygındır yerine kitlerinde "Skripuny". Onları ve orijinal olmayan ürünleri tedarik şirketleri üretin.

plakalar için Yağlama

Fren balatalarının değiştirilmesi için orijinal kiti her zaman yağ küçük bir çanta var. Genellikle sadece rayları yağlayın. Bu özel gres o protivoskripnye plakayı çalışmak çıkıyor. onsuz Çünkü onlar sadece teneke bir çift gibi davranmaya ve korkunç bir gürültüye neden olur. Bu oluklu plakaya uygulanmaktadır yağlayıcı, sayesinde, ve hatta belirgin bir etki sessiz sıkıştırma yastıkları vardır.

gres protivoskripnye plaka fren balataları daha yağlayıcı ne yoksa? Plaka giyilen değilken set olmayan bir orijinal değiştirirken bu durum oluşabilir. ayarlama plakaları ile yağlayıcı özel özelliklere sahiptir. yoğun kullanımı disk frenler, tek başına 500 ° C'nin üzerinde ısıtılabilir çünkü İlk olarak, yüksek olmalıdır anterler kılavuzları - İkinci olarak, önemli sentetik baz ve kauçuk ürünleri maruz kalmanın bir eksikliğidir. Bilinen firmalar yağlar üretimi arasında, yaygın Liqui Moly da bilinir.

Önemli olan sıcaklık için uygun değildir ve hızlı bir şekilde yakmak lityum ve grafit yağlama maddeleri kullanmak değildir. Buna ek olarak, kauçuk anter deformasyona neden olur. Uygun olup bakır yağ. yak, hala korozyona yol açar.

Ya da belki kendi elleri?

Fren balatalarının özgün bir set sipariş imkanı yoktur olmasıdır. gıcırtı plakanın bu ailede de bozulmuştu. Bu durumda, durumdan sadece üç yolu vardır:

  1. öyle değil yıpranmış fren disklerine, ve araba yok gibi herşeyi bırakın.
  2. plakalar olmadan kiti değiştirin ve sadece dikkatlice fren durumunu izler.
  3. Akıllı olun ve elleriyle protivoskripnye plaka fren balatalarını olun.

Ne gerekebilir? sadece aynı kalınlıkta teneke levha Evet. Eski plakayı protivoskripnuyu Kapayan yavaşça kontur kalem çevreler. Daha sonra, tam olarak kesilmiş levha olarak makas metal kullanılarak. Bundan sonra, eski ve yeni bölümünü birleştiren ve onları kelepçeler veya bir mengene kullanarak birlikte basarak, tam bir tesadüf dosya getir.

Benzer bir şekilde, her iki plakanın gıcırtı karşı yapılır. Oluklu iç plakası daha fazla zaman ve sabır gerektirir, ama bu azmi ve yoğun önce teslim olacak. ve tüm - Sadece doğru yağlayıcı seçmek zorunda kalacaktır. Şimdi yastıkları ya da nerede pistonlu presler, korkunç bir yerde merkez deformasyon çözgü.

Nasıl zor protivoskripnye plaka bulmak için?

protivoskripnye plaka fren balataları olan Nasıl nadir kitleri? Nerede kendi elleriyle plakaların imalatı konusunda sorular vardır? Aslında, hiç acele yoktur. Plakalar disk frenleri için yedek fren balatalarının orijinal kümesinde her zaman vardır. Bu kitler hemen hemen tüm Japon yabancı arabalar temin edilmektedir. orijinal ambalajında fiyat setleri herhangi analog çok daha fazladır. Ayrı ayrı, bulmak bazen zor gıcırdıyor karşı plaka.

Yine, Japon otomobiller için olduğu gibi, orijinal dizinleri bulunan tüm bilgiler. bulup ayrı parça numarasını tanımlamak için kolay yoktur. Protivoskripnye plaka fren balatalarının "Toyota", örneğin, satılan ve ayrı sipariş.

Orijinal olmayan ürünler üretmek firmaların arasında, TRW iyi göze çarpıyor. paketler yastıkları aralığı bu şirket her zaman mevcut protivoskripnye plakası olan orijinal, tam kopyaları var.

Nissan Protivoskripnye plakası

Japon otomobil - yüksek teknoloji ürünü. Birçok araçlarda Japon asıllı olduğu uzun protivoskripnye plakasını kurduk. Değil, asılsız olması örneğini almak Nissan Teana, 2006 sürümü.

Gerekli tüm verileri girin ve Vin-numara veya sağdan direksiyonlu arabaların ön şasi numarası, otomobil yedek parçaları tam erişim elde söyledi.

zorlanmadan, şube "fren sistemi" Geliyor ön pedi bulabilirsiniz. Bir katalog numarası kendilerini yastıkları da vardır - AY040NS106, herhangi bir çevrimiçi mağaza, fiyatı ve yedek parça teslimat şartları, hem de fiyat ve teslim süresi orijinal olmayan olsun çekiç.

41080AU025 - Protivoskripnye plaka fren balataları "Nissan Teana" ayrıca kendi katalog numarası vardır. İki protivoskripnye skripunu ve tekerlek başına bir adet: Bu kit ped yerine tüm kayıtları içerir.

kullanıcı yorumları

Protivoskripnye plaka fren balataları hala otomotiv forumlarda çok çelişkilidir. için ve temel kriterler karşı argümanlar arasında plakaların kurulumdan sonra ve onlarsız kadar kalır. Yani, forumun üyelerinden bir kısmı hiçbir değişiklik fark. Yani gıcırdayan pabuçları ve eziyet devam ediyor. Ama muhalifler bu durumda değil plakaları ile ilgili yanlışlıklar ve montaj kusurları vardır savunuyorlar.

İnternet kullanıcılarının bir kısmı plakaları olmadan gıcırdıyor karşı orijinal olmayan fren balatalarını kullanma imkanını kaydetti. Bu durumda, çalışma sırasında gürültü oluşmaz. Yukarıdaki, bir şeye hareketle sadece üretim tesisini tavsiye ve kendinize sahip olacak yüklemesinde karar verebilir.

Sonuç

Anti-gıcırtı plakanın kullanılması konularını göz önüne alındığında, daha hiçbir nihai karar olmadığını biliyoruz. Belirli tavsiyeler otomobil yedek parçaları yüklemeye rağmen, birçok kullanıcı resmi görüşten farklı, kendi var. Bu nedenle ayarlayın: fren balataları, protivoskripnye plakasını ve yağlama - bu teknik düşüncenin bütün başarıları zevk ve bir gıcırtı olmadan binmek olanak sağlayan harika bir seçenek. değil isteyenler plakaları kullanmak için Ve her zaman diğer seçenekler vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.