KanunDevlet ve hukuk

Bazı durumlarda, icra memuru eylemsizliğiyle ilgili bir şikayet?

Mübaşirler - yerine getirmek zorundadırlar kişilik bir kategori mahkemenin kararını. Kulağa ne kadar garip gibi, bazı durumlarda, icra mahkeme kararına uymayan, yani görevlerini ihmal. Neredeyse her yerde karşılaşılabilir ülkemizde paradoksal fenomen bu tür olduğunu. Bu durumda, yardım sadece örgütün üst subayı görev icra, eylemsizliğiyle ilgili şikayeti iyi yazılır.

Polis memurlarının yasal yetkilerini aşmak için hazır zıt durumlar, olduğu unutulmamalıdır. Toplumun birimi ne olursa olsun sebebi parçalandığında Çoğu zaman hayatta durumlar da vardır. Ancak, zeminde bakım ve bazı mali desteğe ihtiyacı savunmasız bir çocuk kalır. Ancak bazı babalar kasten nafaka ödememek için çalışıyoruz. Tabii ki, dava kazanıldığında, ancak, sadece icra yoluyla birçok durumda çocuğun lehine bir ihmalkar baba mahkemeden miktar para kurtarmak için. Ve son gecikme mahkemenin yürütme, ayrıca şikayet icra memuru eylemsizliğe için gerektiğinde.

Şikayetlerin hazırlanması ve sunulması öncesinde başvuru bilmeniz gerekenler

Eğer bir icra memuru şikayet etmeden önce mevcut mevzuatın az anlayış olmalıdır. Örneğin, "İcra Proceedings" kanununa, yani Madde 123 ve 128, herhangi bir eylem mübaşir itiraz edilebileceğini söyledi.

hizmet eylemsizliği icra memuru hakkında Yetkili şikayet dairesi başkanlığına, büyük ölçüde sürecini hızlandırabilir kararın uygulanması. olmadan başarısız yapılması gereken tek şey - şikayeti ihlal mübaşir görevlerini doğrulayacağından tüm gerçekler ortaya konmaktadır.

Bir şikayet yazarken dikkate değer Anlar

Başvuru tam o polis memuru hukuk kurallarını ihlal belirtmek doğrudan kanıt olup olmadığı başvurunun hazırlanmasında dikkate almak zorundadır. veri bulunması durumunda, şikayet üzerine polis herhangi bir zamanda gönderilebilir, ancak ihlallerin tespiti baştan en fazla on gün sonra yapılmalıdır. etkin bir şekilde yani aşamalarında olmalıdır Dava dosyası şikayetleri çözmek için:

  • icra memuru eylemsizlik ile ilgili şikayet başında üst düzey subay sunulmalıdır;
  • özel efektler uyulmadığı takdirde, mahkemeye gitmek gerekir;
  • Eğer etkisi küçük olacağını düşünürsek, iki yönde aynı anda loca şikayetler de hareket etmek gereklidir.

Bir dosya şikayetleri içermelidir neler

Herhangi bir şikayet belge yalnızca yazılı olarak servis edilir. icra memuru eylemler hakkında düzenli şikayet aşağıdaki verileri içerir:

  • pozisyon, hem de isim mübaşir olarak hangi şikayeti üzerine;
  • Başvuru sahibinin tüm veriler, aksi takdirde kuruluşun adını, hem de her şeyi gerçek ayrıntıları belirtmelidir;
  • tüm gerçekleri kanıtlamak ve karar verilen bailii itiraz olan tüm nedenleri sunmaktır.

Başvuru sahibinin tüm gereksinimleri kendi haklarını mümkün olacak Sadece eğer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.