ÇirkinlikAlet ve ekipmanlar

Ballu termal silahlar: sınıflandırma ve kullanım özellikleri

Termal tabanca geniş bir alana sahip olan odanın kurutulması ve ısıtılması için tasarlanmış büyük bir güç fanıdır. 1 kilovattlık bir güçle çalışan cihaz, odanın yaklaşık 30 metre karesini ısıtabilir. Cihazı kullanarak 20 derecelik bir sıcaklığa kadar ısıtmak mümkündür. Böylece, bir Ballu ısı tabancası, bir odayı 450 sq. M'ye kadar ısıtabilir.

Tasarımında, herhangi bir fan ısıtıcısı, bir gövde, dahili fan, bir ısıtma elemanları bloğu (ısıtıcılar, yanma odaları vb.), Bir mod anahtarı, bir termostat ve bir kontrol cihazından oluşur. Bazı cihaz modellerinde havayı temizleyen özel bir filtre bulunur.

Isı tabancası çalışırken oda yeterince çabucak ısıtılır. Bu, fanların çalışması nedeniyle cihazların artan hava sirkülasyonu yaratma yeteneği nedeniyle mümkündür. Fan ısıtıcıları tasarımlarına göre çeşitli tip, şekil ve kapasiteler üretir.

Şekil, kare ve silindirik cihazlara ayrılmıştır. Ballu kare ısı tabancası düşük güce sahiptir ve cihazın ısıtma elemanı bir ızgara şeklinde yapılır. Silindirik cihazlar, 54 kW'a kadar güç özelliklerine sahiptir ve ısıtma elemanları spiral formundadır. Bu cihazlar tasarımlarından ötürü çok daha yüksek bir sıcaklık verir.

Enerji kaynağının türüne göre, tüm Ballu ısı tabancaları gaz, dizel ve elektrik alanlarına ayrılmıştır. En popüler elektrikli cihazlar, kullanım ve bakım kolaylığıdır. Bu nedenle, diğer cihaz türlerinden daha sık bulunur.

Ballu elektrikli ısı tabancaları hem endüstride hem de evde kullanılır. Genellikle ısı üretimi kaynağı bir TET veya bir gruptur. Böyle bir ısıtma elemanının gücü genellikle iki kW'ı aşmaz.

Elektrikli ısı fanlarının en büyük avantajı hareket kabiliyetidir, onları herhangi bir yere nakletmek uygundur. Temel kusurlar arasında bir endüstriyel voltaj yaratma ihtiyacı bulunmaktadır.

Ballu dizel ısı tabancaları aynı amaçla kullanılır, ancak yapısal farklılıkları vardır. Cihaz, gazyağı veya dizel yakıtın yanmasıyla güçlendirilmiştir. Günümüzde bu cihazlar, avantaj ve dezavantajlarına sahip dolaylı ısıtıcılar ve doğrudan ısıtma sistemlerine ayrılmıştır. İlk çeşit, insanların veya hayvanların uzun süre kalabilecekleri ısıtma tesislerinde kullanılır. Bu cihaz yanma ürünlerinin ısıtılmış odaya nüfuz etmesine karşı artan bir koruma sağlar.

Doğrudan ısıtmalı dizel tabancanın baca bulunmaması, bina içine yanma ürünlerinin girmesine neden olur. Cihaz, insanların olduğu yerlerde kullanmak için kabul edilemez. Çoğu zaman bu cihazlar, çeşitli bina karışımlarının kaplamalarını kurutmak için çeşitli malzeme kurutucularının ısıtılması için kullanılır.

Gazlı ısı tabancaları Ballu, herhangi bir binanın hızlı ısıtması için tasarlanmıştır. Küçük bir kütleye ve ebada sahiptirler ve doğal veya sıvılaştırılmış gaz üzerinde çalışabilirler .

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.