ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Buhar kapanı buhar. buhar tuzağı çalışma prensibi

Çiftler - anında teploperedatchikom ile temas halinde, tüm termal enerji tüketiciye iletir en etkili ısı transferi, bir. İstenilen ısı ve basınç - Ayrıca, gaz fazı istenen özellikleri vermek için kolaydır. Ancak buhar etkileşimi ve bir çekiçlemesinden sonuçlanan ekipman kondensat büyük bir miktarı, daha düşük termal kapasitesi ve gaz fazının kalitesiz. su yüzeyinde falls mücadele etmek için borular buhar tuzağı kullanmak gerekir damlacıklar. yabancı işletmeler üzerinde böyle takviye tamamen cihazın işlevselliğini yansıtan "buhar kapanı", denir.

buhar Tuzaklar

Buhar trans termal enerjinin daha etkin kullanımı kullanıldığında buhar yoğunlaşmasını önlemek için tasarlanmıştır endüstriyel vanalar, çeşitleri bulunmaktadır.

Bir seri deney sayesinde bu ekipmanın aralığında buhar kapanı getirilmesi yararlı enerji buhar% 20'ye kadar tasarruf olduğu gösterilmiştir.

buhar kapanları türleri

uygulanan tasarım ve işletme prensibine bağlı olarak, valfler, mekanik, termodinamik ya da termostatik olabilir. buhar kapanları Her tür iki temel gereksinimleri karşılamalıdır:

  • kondensat kayıpsız akut gaz fazının ayrılması;
  • Otomatik hava temizleme sistemi.

Yoğunlaşma, bağlı ısınma boru tesisat zamanda da ısı buhar ısı eşanjörlerinde kaybı ve oluştuğunda su içine gaz fazının bir parçası. nem büyük miktarda kaybı ekipman, enerji verimliliğini ve aşınmayı azaltır hızlandırır. Onunla başa çıkmak için bu nedenle önemlidir.

mekanik tuzaklar

Mekanik takviye en güvenilir ve popüler ait olan "bir çift için bir tuzak." Çalışma ilkesinin buhar ve kondensat yoğunlukları farka dayanır ve ana çalıştırma elemanı float. şamandıra bağlı bağlantı parçaları aşağıdaki türde tasarım:

  • küresel şamandıralı buhar tuzağı açık veya kapalı;
  • Float eleman çan tipi, ters veya tuzak kapattı.

donatı Her tür işletmede işin en etkili düzeni gerçekleştirmek sağlayacak bilginin hangi avantaj ve dezavantajları vardır kendi özel düzeninde çalışır.

top şamandıra ile buhar kapanları

Bu tür vananın yapımı temeli küresel bir halka açık. İç kavitede yer alır ve çıkış valfı, valf kolu bağlanır. Ayrıca, buhar tuzağına bir termostatik valf içerir. Küresel şamandıra ile buhar tuzağı çalışma prensibi iki aşamada ayrılabilir:

  1. kondensat, cihazın içine boru içinden akan iç boşluğunu doldurur ve bir kolunu çeker ve suyu çıkarmak için valf deliği açılır şamandıra, asansör.
  2. Sıcak buhar termostatik cihazına giren aktif olduğunda, buhar boşluğunda birikmeye başlar ve çıkış engellenir, dibine şamandıra neden olur.

Yana yoğuşma buhar ayrılır. Termostatik valf tasarımına otomatik olarak serbest gaz çıkarmak ve aynı zamanda sıkıştı cihazın boşluk içindeki hava filmi meydana gelmesini önler.

Avantajları ve Dezavantajları

Küresel bir şamandıralı buhar tuzağı ile kapakların bir tipik temsilcisi, bir FT-44 bulunmaktadır. Ana artıları ve cihazların dezavantajları onu örnek analiz eder. AC yüklere cihazın duyarsızlık olduğunu - Önemli olan uzmanlara olmasıdır. sürekli buhar doyma sıcaklığında kondensat olarak ve yüksek yükler altında çekilen aparat yeteneğine sahiptir. yoğunlaşmaz gazların kararlı ve sürekli bir ayırma - avantajı takviye aşağıdaki. Bütün bunlar nedeniyle basit bir inşaat sistemine uzun bir servis ömrü ile birleştirdi.

cihazın dezavantajı halinde olmayan yalıtımlı elemanlarının ısı kaybını arttıran büyüktür. Yüksek duyarlılık su koçu ve "temiz buhar" (belki çamurlanmaların valf) taleplerinin ne - bu tip iki daha eksi tuzakları.

Çan tipi buhar kapanları

Adından da anlaşılacağı gibi, buhar tuzağı bu tür temel unsuru bir çan, şamandıra veya "ters fincan" dir. cihazın kendisi silindirik şekil, (önceki temsilcisi fazla) oldukça zahmetlidir, ama avantajları çok sayıda vardır. şamandıranın Başlangıç konumunda valf tabanında ters çevrilmiş ve alt dikey tüp üzerinde durmaktadır. behere kapak takviye içinde düzenlenmiş olan bobin kolu bağlanmıştır. buhar yoğunlaşması ayrılması dört adımda gerçekleşmektedir:

  1. su giriş cihazına girer, ve dolgular ile açık supap içinden basınç altında iç boşluğu dökülürler.
  2. Sisteme giren buhar, hacim olarak yüzer ve valf engellemek için neden, şamandıranın alt itmeye başlar.
  3. meme içinden buhar, sıvı ve gaz halindeki faza ayrışmaya başlar. Bir alt özel bir kanal yoluyla ikinci geçiş, makaraya verilen ve onu iter.
  4. Yoğunlaşma artıkları ve yüzer başlar ayrılan bir cam alt bir delik içinden gaz fazı makara yeniden açılması, tevzi edilecek.

operasyon siklik tekrar buhar yoğunlaşma tam ve etkili bir ayırma tarif. Bu teknoloji 1911 yılında patentini ancak bu güne kadar alakalı kalır edildi.

Avantajları ve dezavantajları

"Ters fincan" Temsilcisi çarpıcı armatür buhar kapanı ZAMKON olduğunu. Bu kategorideki cihazların Artıları ve eksileri onun örneğini analiz eder. Ayrıca büyük ölçüde çıplak hücrede termal enerji kaybını etkiler eksi büyük boy vardır olarak kabul edilir. uzmanların bir diğer dezavantajı yüksek verimli ekipman vanaları kullanmaz sınırlı bant genişliği diyoruz.

tuzak avantajları çok daha fazlası. İlk olarak, makara cihazının güvenilirliğini artırır kirlenmeye maruz değildir. İkinci olarak, valf su çekici korkar değildir. Üçüncü olarak, kondens kaldırma yüksek sıcaklıklarda bile mümkündür.

Egzoz vanası arızası durumunda açık kalır, bu karmaşık ekipman kırma kurtarır. Son olarak, filtre ve kontrol supabları olarak ilave bileşenleri ve montajları, tüm buhar tuzağı yuva içine monte edilir. Bu ısı enerjisi kaybını azaltır ve cihazların tüm dizi boyutunu azaltır.

"Isı" parçaları

nedeniyle genişletmek ve artan veya azalan sıcaklık ile sözleşme çeşitli medya yeteneğine Termostatik buhar kapanları ve termodinamik fonksiyon. çift girerken birlikte sıcaklık artışı ile birlikte, örneğin, kilitleme elemanı genişler ve kondensat deşarj geçişini kapatır.

nedeniyle yoğun (soğuk) ve seyrek (sıcak) çevre etkileşimine sistem içindeki basınç değişikliğine göre diğer cihazların çalışma prensibi. Bu tür cihazların ana unsurlardır bimetal plaka. fotoğraf buhar kapanı bir metalli eleman ile sunulmuştur. Bu tip cihazlar yapısında karmaşıktır ve pratikte nadiren kullanılır. Düşük popülerlik da zor ve onarmak için sık sık imkansız kaynaklanmaktadır. Bu tip cihazların kullanımı sadece en zorlu endüstriyel tesisler üzerinde haklı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.