HobiDikiş

Çocuklar el sanatları: elleri, kağıt, hamuru, Balloons ile tırtıl kestane

Caterpillar - bu oldukça basit bir beygir. Hatta böyle bir basit bir görev eğer çocuğun müşterek çalışma ve veliler büyük bir zevk alırlar. İşte çalışmasına çok uygundur basit ve uygun fiyatlı malzemeleri geçerlidir. kil, kağıt bitti elleriyle tırtıl kestane, toplardan: Bu yazıda size usta sınıfları bulacaksınız.

Caterpillar kestane

el sanatları üretimi için malzemeler ve aletler:

 • (Ürününüz için gerekli miktarda) kestane;
 • renkli hamuru Kutu;
 • kibrit sıradan kutular;
 • süper yapıştırıcı;
 • bıçak, bir bız.

Kendi elleriyle Caterpillar kestane:

1. başkanlık edecek büyük kestane, kornalar olan yerlerde bir iğne ile delmek ve bir sonraki parçayı monte etmek. Diğerleri sadece ara bağlantıya delmek gerekmez.

2. Maçlar iki uçta bıçağı keskinleştirmek için, ikiye bölünürler.

3. Rulo dekorasyon boynuzları, kuyruğu, gövde için renkli mumlu topları. yapmayı sevdiğiniz ve zanaat yapmak çocuklar gibi elleriyle Caterpillar kestane.

kil yıpranmış topları olan sivri maçların yapılmış 4. boynuzları.

Her bir şike sinirli renkli nokta için 5. superglue, meyve maç sokulması bağlantı kestane yağlamak için kenar ile eşleşir. Kuyruk renkli mumlu topun yapılır.

6. namlu tırtıl hamuru, şekil veya renkli kağıt kesip. göz teması, mavi veya yeşil ve küçük kırmızı ağız olun.

7. El "Caterpillar kestane" kağıt yaprağının üzerine konabilir, hazır.

Gusenichka gökkuşağı hamuru

ürünün üretimi için malzemeler ve araçlar:

 • renkli hamuru kutu;
 • kürdan;
 • (Mevsime bağlı olarak), doğal ya da kağıt yaprakları;
 • Yığın ve yönetim kurulu hamuru.

el sanatları teknolojisi İmalat:

1. Farklı boyutlardaki yedi kil topları yuvarlayın. Kafa gusenichka için en büyük ihtiyaç, bir kuyruk için en küçük gerekir. kafa sarı hamuru yapılır. İkinci top - portakal, dördüncü - - turuncu ve sarı, üçüncü, beşinci, kırmızı ve turuncu karıştırın - bir kırmızı, altıncı bir - menekşe (mavi veya kırmızı ile karıştırılmış), yedinci - mavi. kil geniş bir palet varsa, renk karıştırma yalnızca tonları üzerinde almaya, gerekli değildir.

2. bir vücut ve viraj içine boncuk bağlayın.

3. Bir sonraki adım - bacaklar yapmak. Siyah kil ince sosis göz önüne sermek ve on iki eşit parçaya bölünmüş yığınlarını kullanarak. ucunda çıkan yuvarlak çubuk vücuda ekleyin.

4. Rulo iki küçük mavi veya yeşil rengin toplar ve iki gözleme bunları dümdüz - bu gözler olacak. Aynı manipülasyonlar iki siyah topları (iki kat daha az olmalıdır boyutu) ile yapmak - bu öğrenciler olacaktır. İçindekiler gözler. Ağız yığınlarının kenarı kesin.

5. kil topları uçlarını takın yarısında kürdan kırın ve gusenichka kafasını takın - bu boynuzları.

Kağıt üzerinde 6. koyun gusenichka-gökkuşağı. Caterpillar kestane ve kil - En basit seçeneklerdir.

kağıt tırtıl

Malzeme, araçları:

 • folyo ya da parşömen kağıdı rulosundan bir tüp;
 • renkli kağıt bir dizi;
 • mukavva,
 • PVA yapıştırıcı;
 • makas, zımba.

Üretim teknolojisi:

1, karton tüp, çok sayıda özdeş halkalar halinde kesilir. halkalar boyutuna renkli kağıt kesip onun karton halkalar üzerinde yapıştırın.

mukavva kesikler uzun şerit 2.. şerit elde renkli halkalar üzerinde giyin. bir zımba kullanılarak ilk ve son halka karton tutturmak için.

3. renkli kağıt katlanmış akordeon küçük parçalar bacak olarak hizmet edecektir. Bunlar sağ ve soldaki halkalara tutturulur.

kafanın üretimi için 4. renkli kağıdı şeridi kesmek. Aynı zamanda ilk gömlek gövde dik takmak halka zımba içine çökmeye. Tatlı küçük yüz, çizebilir veya kağıt ve tutkal dışarı yüzünü kesebilir. Kağıdı kesip kafasına boynuzları tutkal. Tabii ki, kesmek "Caterpillar kestane" daha hacimli görünüyor. Ama bu doğal malzemeyi bulmak her zaman mümkün olmamaktadır.

Uzun bir boncuk tırtıl

el sanatları yapmak için malzemeler:

 • balonlar;
 • pamuk ipliği;
 • Viski.

Değil çok uzun hava dolu toplar düzenli aralıklarla ve güvenli ileti dizisinden bükmek. eğlenceli bir top kupa boyalı dekore edin. Tırtıl kestane kendi elleri festival tablonun harika dekorasyon olabiliyorsa, topları bir böcek duvarına yapışırlar daha iyidir.

yuvarlak ve oval balon Caterpillar

Aşağıdaki fikirleri uygulamak için bazı yuvarlak topları almak gerekir. , Tırtıl başkanı olarak görev yapacak bir balon, hoş herhangi duygu ile ağızlık çizmek. Sonra yapıştırıcı bant vasıtasıyla birbirlerine boncuk takmak gerekir. Tırtıl çok komik ve büyük dışarı dönecek.

Başka bir yol - silindirik bir topları bantla bağlayın plait bir tür örgü. Yuvarlak top bant ana gövdesine sopa. Son dokunuş - gusenichka boya.

el sanatları çocuklar ve ebeveynleri için de ilginç ve bilgilendirici aktiviteyi hizmet yapma. Harika tırtıl kağıt ve bir tırtıl kestane açabilirsiniz. ilham Foto el sanatları yukarıda teklif etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.