Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Pripuskaniya - pişirme bir diyet yolu

örneğin sautéing veya breading,: ek kod çözme gerektiren oldukça anlaşılabilir terimler yeni gelen yok pişirmek için Bazen yemek kitapları, makale ve tarifleri. Bu "zor kelime" gerçek pripuskaniya. kendi suyunda veya su az miktarda bulunan bu pişirme ürünü. aşçılık sanatının kavramı severler anlam neyi daha ayrıntılı olarak anlatmaya çalışayım.

açısından Tanımlı

Peki, pişirme pripuskaniya edilir? Genellikle sote yapmak ile karıştırılmamalıdır. İkinci terim sıvı veya katı yağ, az miktarda hafif esmerleşme (çoğunlukla ince kıyılmış sebzeler) göstermektedir gelirse, belirli bir demleme yöntemi olarak karakterize edilebilir. Pripuskaniya - sıvı madde (su veya kısmen kendi suyu ürünleri kapsamalıdır olmak üzere), düşük ateşte az bir miktarda ürünün ısıl işlem ürünüdür. işlem için kaplar sıkıca oturan bir kapak ile kullanılır. Isıtma o ısındı olarak ortaya çıkan ürünler pişirilmiş, değil elde edilir, küçük tutulur.

fayda

Yolla hazırlanan ürünler haşlanmış daha lezzetli ve daha sağlıklı olduğuna inanılmaktadır. Doğal ürünün doğal lezzet tutmak pripuskaniya sırasında süreç vitamin ve besinleri et suyu içine gitmez ve pişirme doğrudan depolanan. Bu nedenle, pripuskaniya - pişirme bu yöntem, en diyetetik, beslenme uygulanmasında kullanılan.

ürünlerin listesi

Tipik olarak, pripuskaniya sadece sebze, aynı zamanda et ve tahıl hazırlama yöntemi. onlar hala biraz gevrek Aynı zamanda, sebze istekli haşlanmış değil tanımlanır. Isteklilik taneleri - taneler püresi gibi yapışkan değil, ufalanan olur. Ve pripuskaniya - bu balığın diyet yemek pişirmek için kullanılan bir yöntemdir. Bazen limon suyu veya şarap ile pripuskayut. Hazırlık - Ürün de (kararlı ve et gibi) bir çatal ile delinir. Bu şekilde işlemek ve mantar, ancak kendi suyu olabilir.

pişirme kuralları

  • geniş ve düz altlı oldukça yüksek kenarlara sahip, yapışmaz kaplama ile - sıkıca yemekler kapatma kullanılabilir, bu tercih edilir.
  • Pişirme süresinin sonuna kadar Ürünleri istirahat olmalıdır. Genellikle bu tür sautéing olduğu gibi, karışık değildir.
  • Sıvı veya katı yağ ilave ya da minik miktarlarda kullanılır. pripuskayut ürünleri kendi suyunda genellikle ya da biraz et suyu, su, bira, şarap, limon suyu ile (seçim - hoş kim).
  • Bu çok küçük bir yangın kullanır. Hazırlanan ürünlerin bir sonucu pişmiş ya da kızarmış, ancak pişmiş ya da yarım pişmiş kadar languishes olarak değil gibi.

pripuskaniya sebzeler

Çoğu zaman, bu hazırlık yöntemi, sebze (lahana, havuç, turp) için kullanılır. Bunun için sıvı farklı alır. Kabak ve domates suyu çok üretme eğilimindedir. Bu nedenle, sıvı olmadan hazırlanabilir.

Bir kapta yerleştirilmiş, Yıkanmış soyulmuş ve doğranmış sebzeler. Eğer su veya et suyu kullanırsanız, ürünler yarı yarıya sevk edilmelidir. tencere kapak tava veya tencere küçük bir yangın koymak kapalıdır.

pripuskaniya balık

suyu ve besinleri et suyu içine gitmez olarak Haşlanmış deniz ürünleri, haşlanmış daha lezzetli ve sağlıklıdır.

Malzemeler: balık filetolar, bir soğan, bir havuç, maydanoz, tuz, biber, defne bir kg.

Balık filetosu büyük parçalar (küçük, tamamen kullanabilirsiniz) halinde kesilmiş. Parçalar su ile doldurun, hazırlanan yemeğin içinde konmalıdır, ürün tamamen kaplıdır değil (beyaz mantar kuru beyaz şarap veya et suyu kullanabilirsiniz - bu daha lezzetli olacaktır böylece). Kalan malzemeyi ekleyin kapağını kapatın ve kiremitte veya fırında çok küçük bir ateşe koyun. o özgürce bir çatalla delindiği zaman Balık bitmiş kabul edilir. Sonuç hızlı pişirme diyet balık yemektir.

Reçete pripuskaniya et

Bu köfte ve köfte hazırlanması mümkün bir şekilde, aynı zamanda doğal olarak dana pirzola (bel). Ne zaman bu yarı mamul ürün bir yağlanmış sote tavada koydu, onun çorba altındaki dökün. Kapağı kapatın ve 20 ila 40 dakika kısık ateşte pişirin. Tüm Afiyet olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.