ÇirkinlikAğaçlandırma

Primula Ushkova: Evde tohumdan büyüyen

çeşitleri bahçıvanlar sitenize veya yatak tasarımı için varyasyonları geniş bir yelpazede vermek Primula Ushkova, bu bitkinin en güzel çeşitleri biri olarak kabul edilir. Aynı zamanda "kulakları taşırlar." Aurikülar denir veya Avrupa'da hızla büyümeye başladığı Bu bitki, XVIII yüzyılda kabul edilmiştir. İngiltere'de, çuha çiçeği bu tür uzun en yaygın ekilen ve saygı biri olmuştur.

Büyüyen Ushkova Primrose tohumlarından elde edilir. Tüm süreç kolaydır. Bu çiçeğin tarifsiz güzelliği hemen her manzara süslemek için izin verir.

Özellikler

цветка представлено далее) является отдельной секцией, в которую входит более 20 гибридов и видов растений. Primula Ushkova (daha sonra sunulan fotoğraf çiçek) bitki ve melezler 20'den fazla tür içerir ayrı bir bölüm vardır. Onların özellikleri temel özellikleri benzerdir. Aurikülo düşük bitkiyi temsil eder. Bu odunsu kökler toprak yüzeyi üzerinde çıkıntı şeritlerin benzerleridir. Yaprakları dökmeyen bitkilerdir. Bunlar yuvarlak, 10 cm uzunluğa ulaşabilir. Yaprakları hafif bir dokunuşla kaplı kösele çuha çiçeği ve sulu vardır.

şimdi Yabani kulaktan ve Himalayalar, Tibet, alp çayırları eteklerinde yetişir ve böyle devam eder. D. Onun yerli boyama sarı tonlarında ile karakterizedir. Ancak, seçimin bir sonucu Ushkova çuha çiçeği, kırmızı, mor, beyaz pembe ve diğer renkler belirdi olarak. Bazı durumlarda, tomurcuk sadece iki tonları birleştirebilirsiniz.

Bu türün çiçek havlu, yarı-çift ve basit olabilir. Tomurcuklar, 2 ila 4 cm bir çapa sahiptir. Bunların yaprakları şemsiye tipi inflorescences toplanır. Tomurcuklar güçlü peduncles büyür. Onların yüksekliği 25 cm ulaşabilir. Çiçeklenme genellikle haziran ayları arasında sürer.

çeşitlerin seçimi

, как уже было сказано выше, включает в себя больше двух десятков сортов. Yukarıda belirtildiği gibi, Primula Ushkova, iki düzineden fazla çeşidini içerir. en iyi seçeneği seçmek için, 4 ana gruba ayrılır görüşlerini, dikkate alınması gerekmektedir.

İlk kategori bahçe veya filetolar "ayı kulakları." içerir Onların tomurcukları büyük dalgalı yaprakları tek tonlu oluşur. Bu sert bitki iklim koşulları ülkemizin orta enlem büyümeye adapte.

Terry Ushkova gür kadifemsi çiçekler ile karakterize çiçeği. Bu grupta, farklı tonlarının ve renklerin bitkiler vardır. sınıflarda havlu bu yüksek düzeyde sağlamak için, özel beslenme kullanmanız gerekir.

Alpine aurikülo çeşitleri ayırt edici bir rengi var. Görüşmede altın ve tomurcuk koyu bant ve hafif bir çerçeveye sahiptir. Bu tomurcukları Kadife kaplama önceki grubu için tipik bir durum oluşturmaz. bahçede bu türler yetiştirmek evin sahiplerinden dikkatini belli bir miktar gerektirir.

Sergi ekilen abartılı ve kaprisli farklılık aurikülo. Onlar seralarda ve sergiler münhasıran bulunabilir. Böyle çeşitleri beyaz yaprakları ve zıt merkezi. Bu kategoride Bazı bitkiler tomurcuk vuruşları veya desen içindedir. Rusya için, iklim aurikülo uymaz, bu yüzden bahçeniz için böyle bitkilerin seçmeyin.

yetiştirme Özellikleri

Bu çiçeği Ushkova yetiştirilen tohumlardan yeterince kolaydır. растения представлено далее) требуют соблюдения нескольких простых правил. Dikim ve bakım (daha sonra sunulan fotoğraf bitkiler) birkaç basit kurallara uyulmasını gerektirir. Bitki kapalı, yarı gölgeli alanlarda yetiştirilmesine olanak tercih etmektedir. iyi hissetmiyor yeterli sulama auricular ile ve açık alanlarda.

Ama çok bol sulama tesisi olma. Bu batırılmış olma tahammül etmez. Sitede niteliksel drenaj sağlamalıdır. çakıl malç kökleri fazla nemin dışarı akışını geliştirir.

Damızlık çiçeği iki şekilde yapılabilir. İlk burcun bölme işlemlerini içermektedir. Ama daha ilginç tohum üretimi sağlanıyor. Onların iniş Şubat veya Mart ayında yapılır. Böylece Ushkova toprağa basit çuhaçiçeği (kumlu toprak sadece bunun için uygun değildir). Hatta gelişen durum aurikülo kolayca organ nakline tahammül.

tohum ıslahı esasları

которой планируется прорастить для разведения растения на участке, характеризуется быстрым ростом. hızlı büyüme ile karakterize alandaki bitkilerin üreme için planlanan filiz Primula Ushkova tohumları. Bu nedenle, işlem Şubat ya da Mart ayında başlaması daha iyidir. tohum çimlenmesi konusunda hiçbir çabuk. Fideler hızla gelişmektedir. Zamanla, bir pencere üzerinde çok yer gerektirebilir.

mümkün olduğunca ve açık toprağa tohum ekmek. Bu hemen olgunlaşmadan sonra sonbaharda yapılır. Bu durumda yüzde, fideler en yüksek olacaktır. Tohum yetiştiricisi ilkbaharda satın aldı, tabakalaşma yürütmek mümkündür. Bu çimlenmesi yüzdesini arttırır. Bunu yapmak için, su ile nemlendirilmiş ve tohum birkaç gün boyunca düşük sıcaklıkta sakladı. Bu olabilir ve yapabilirsiniz. çözülmüş kar sonra, tohumlar açık toprağa ekilir.

Ancak, çoğu bahçıvanlar tohumdan fide büyür. Daha sonra, fideler, doğrudan bu filizlenmiş kap, toprağa uygulanabilir.

üreme fideler

kimin tohumlar sonbaharda açık toprağa dikilmiş ilkbaharda fide ile alınabilir Primula Ushkova. Ekim tek kaplar ya da özel kaplar içinde gerçekleştirilir. Bunlar drenaj delikleri olmalıdır.

plastikten yapılmış uygun gıda kapları çuhaçiçeği Ushkova tohumların ekim için iyi. Bunlardan, küçük bir sera oluşturmak mümkün olacaktır. kap besin içeriği az olabilir ki burada geleneksel bir primer ile doldurulur. Böyle toprak hemen her uzmanlık deposunda satılır. Daha iyi tercihi güvenilen üreticileri vermek.

Tohumlar yapılacak olan toprak, gevşek olması gerekmektedir. Bu amaçla, özel katkı tanıttı. Bu vermikülit ve perlit bir kombinasyonudur. Birbirlerini tamamlayacak ve maksimum pozitif etkiyi verir. Aynı zamanda, bunun yerine, bu katkı maddelerinin tatbik-sfagnum yosunu olabilir.

Vermikulit ve perlit

которой производится в домашних условиях, требует правильного применения добавок для почвы. Primula Ushkova, ev üretilen tohumdan büyüyen toprak katkı maddelerinin uygun kullanılmasını gerektirir. Çoğu zaman bahçıvanlar kullanım perlit ve vermikülit bir kombinasyonudur. Onlar bitmiş zemine eklenir.

Perlit volkanik kökenlidir. büyüyen primroses için maddenin sadece özel tarım tipini uygular. Bu toprak yapısını geliştirir, nem ve toprağın havalandırma arttırır. Bu kek, sıkıştırılmış değil, iyi drenaj oluşturur etmez. Bu durumda, kök sistemi Ushkova çuha çiçeği kap boyunca eşit bir şekilde gelişir.

Fide toprak karışımı hazırlanırken genellikle vermikülit kullanılır. Katı toprak kabuk yüzeyi üzerinde oluşmasını engeller. Bu ek de kışın çok önemlidir çuha çiçeği sıcaklık dalgalanmaları, gelen kök sistemi korumak edebiliyor. Normalize nem ve oksijen değişimi. Bitki uyum gelişir.

dikim tohumları

выращивается достаточно просто. ev yetiştirilen tohumların Primula Ushkova kolaydır. astar ve katkı Kazanılması ve dikim için bir gemiyi hazırlamak, çalışmak başlayabilirsiniz. Öncelikle toprak karışımı hazırlamak için gerekli zamandır. eşit oranlarda karıştırılmış perlitli vermikülit kombinasyonu.

toprak katkı içeriği yaklaşık% 50 olmalıdır. Bu oran tohumların büyüklüğüne bağlıdır. Primrose Ushkova onlar küçük, bu yüzden perlit ve vermikülit yeterince yapılmalıdır. yeterince büyük tohum ve toprak katkı maddelerinin% 20 için.

Hazırlanan kap toprak karışımı ile doldurulur. Yüzey ek toz bileşenleri olabilir. Toprak bir sprey şişesinden su ile püskürtülür. Tohumlar paketin dışına almak gerekir. Onlar kağıt üzerinde yaymak kolaydır. toprak sathına yayılabilir Islak kürdan tohumları, hafifçe zemin içine kırma. ıslahının Bu yöntemle tabakalaşma yürütmek için gerekli değildir.

Fideler şeffaf kapak filmi. mini serada sıcaklığı 16 ile 20 ° C'ye kadar olmalıdır

ilk lahanası

fide yetiştirme için özel gereklilikler ilk çuha çiçeği Ushkova olup. должны осуществляться в соответствии с этими требованиями. Dikim ve bakım bu şartlara uygun olarak icra edilmelidir. Bu durumda, bitkiler uyum gelişir.

Doğrudan güneş ışığı şeffaf film seranın üzerine düşmemelidir. Kışın basit gerçekleştirmek için bir gerekliliktir. Bu dönemde Güneşli günler oldukça nadirdir. Ancak, bu durumda dikkatli hala zarar vermez. İlk sürgünler görmek kadar, bu konuyu çok dikkat veremez.

İlk yeşil yapraklar toprağın yüzeyinde belirdiğinde, sera pritenyat zorunlu hale gelir. Bu dönemde, toprak nemi izlemek için önemlidir. Toprak kurumaz gerekir. Ancak aşırı nem çimlenme için zararlı olabilir. Bu bir sprey kullanmak en iyisidir. yapraklarla dolu bir çift gördüğünüzde, yavaş yavaş kapak seraları kaldırabilirsiniz.

kılıç oyunu fideler

требует выполнения пикировки около 2-3 раз. Primula Ushkova yaklaşık 2-3 kat çekme gerektirir. fidelerde bu yaprakların birkaç göründüğünde O gerçekleştirilir. Bu prosedür, sen kökleri hava alışverişini yükseltmek için izin verir sapını gömmek. ekinler yüksek yoğunluğa sahip olduğunda, kotiledon yaprak tipi ortaya çıkması aşamasında fide dalabilir.

toprağa kuyuları bilenmiş bir kürdan yardımıyla yapıyoruz. Onun su ile önceden nemlendirilmiş. nazikçe Fide cımbız kotiledonar yaprağı almak. Hazırlanan deliğe yapım aynı konik kürdan kullanma. Fide kotiledon baz tabakalarına derinleşmiş edilir.

yetiştirilen lahanası yine yakından kapta, yine baskın çıkacaktır. Zayıf bitkiler kaldırılır. Hazırlanan toprağa güçlü fideleri. Son nakli açık toprağa veya normal kapta gerçekleştirilir.

Bitkilerin bakımı

которой происходит в условиях открытого грунта, требует своевременного полива, а также периодического внесения минеральных удобрений. Primula Ushkova, yetiştirme, açık toprağa gerçekleşir zamanında sulama, hem de mineral gübrelerin periyodik uygulamasını gerektirir. Entegre pansuman sezon başına 4 defaya kadar uygulanır. Aynı zamanda olmak periyodik toprağı gevşetmek ve zararlılara karşı sağlam bir savunma sağlamalıdır.

yaprakların rozet çapı 3-4 cm ulaştığında sabit büyüme üzerinde aurikülo dikildi. yetiştirme Bu yöntem genellikle çiçek ikinci yılında ortaya çıkar. Tam dekoratif 3 yıl içinde elde etti.

Site primroses farklı çeşitleri büyümek varsa, bunlar karşılıklı olarak tozlanan olabilir. Bu nedenle, ayrı ayrı dışarı ekmelisin formun saflığını korumak için.

yetiştiriciliğinde karşılaşılan problemler

подвержена негативному влиянию избыточной влажности. Primula Ushkova aşırı nem olumsuz etkilerini ortaya çıkardı. Hava çok yağmurlu olursa, aynı zamanda özel barınakların düzeneği vasıtasıyla çürüyen bitkileri korumak gerekir. Ayrıca, sap alt tabakanın soldurma olarak ve çıkarılmalıdır. Ayrıca auricular çürümesine önleyecektir. Daha sonra zemin dökmek kök belirleyin. Bu bitkilerin kışı önce yapmak özellikle önemlidir.

Kış Ushkova çuha çiçeği kemirgenler berbat edebilir. 5-litrelik bir şişe tabanında kesilmiş Soğuk dönem çıkış kapağında haşerelere karşı korumak için. Yan onlar küçük delikleri olun. Onların büyüklüğü fare tesisine kubbenin altında alamadım şekilde olmalıdır.

pire, akarlar, yaprak bitleri ve sümüklü böcek aurikülo yeme önlemek için, özel mantar öldürücü uygulamak gereklidir. Bunlar satış geniş bir ürün yelpazesine sahip.

а также основы ее семенного разведения, каждый садовод сможет самостоятельно вырастить аурикулу на своем участке. Bir çiçeği Ushkova yanı sıra tohum ıslahının temelleri, bağımsız büyüyebilir her bahçıvan sitesinde aurikülo neyi dikkate alarak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.