ÇirkinlikAğaçlandırma

Kemiklerden mango büyümek için nasıl birkaç ipucu.

Mango ağacı vatanlarına yüksekliği 45 metreye ulaşabilir dökmeyen bitkilere aittir. Bilim egzotik bitkilerin yaklaşık 40 tür bilir. Hindistan, Burma ve Malezya'da: Mangifera güney doğu ülkelerde yetişir. Ancak günümüzde özel olarak birçok tropik ülkelerde yetiştirilir.

Evde onun mango ağacı tohumu maymun dağıtmak ve şimdiden orman ağaçları büyümek için yeterli verimli toprak ve meyve her birinin birkaç ton verildi Çünkü olumlu iklimi, "Nasıl kemiklerden mango büyümeye?" konusunu gerektirmez. Ancak, kim yabani elma ağacının, küçük ve ekşi meyve veren yabani mango ağaçları sağlamak özel olarak yetiştirilen çeşitlerin kıyasla kadar lezzetli değildir.

Evde bir mango ağacı büyütün

Aşıklar-yetiştiricileri uzun tanıyoruz nasıl kemiklerinden mango yetiştirme. Hatta mango herkesin tadı için değil olmasına rağmen, yaprak dökmeyen ağaç her evde büyük bir dekorasyon olduğunu. Şimdi evde bu ağaç büyüyen sürecini düşünün.

1) internette birçok forum üyeleri kemiklerden mango bitki nasıl biliyorum: süreç çok kemiklerin meyve alımı ve dikkatli tahsisi ile başlar. mikrop almak amacıyla, olgun meyve almak için gerekli, bu durumda, çimlenme olasılığı büyük olacaktır. Olgunlaşmış mango kesme boyuna ve sonra ters yönde üst ve alt kısımlarını büküm. Bu sayede zarar vermeden kemiği kaldırmak için yapar.

2) "Nasıl kemiklerden mango büyümeye?" Denilen sürecin ikinci aşaması iniş mi. Açılış ile ekstre edilmiş kemik yıkandı ve hemen bir kap içine konulur gerekir önce (10 cm derinlik yeterlidir), ki burada humus ve humus önceden oluşturulmuş bir karışımı.

O mango tohumlarını ekmek için nasıl sofistike değil gibi görünüyor. Ama biz depolama çimlenmesi şansını azaltır gibi açılış svezheizvlechennuyu kemik gerekli olduğunu unutmamalıyız.

3) Ardından, 14 ila 25 gün içinde başlamalıdır çimlenmesi, beklemek zorundayız. Yetiştirme mango tohumu Özel koşullara uyumu gerektirir: 22-24 C sıcaklık, aynı sıcaklıkta tutulmalıdır mikrop çıktı.

4) Transplantasyon. nakli bitkiler iniş için aynı şartları tutan her yıl yapılır, ancak daha fazla büyümesi için yer gerekecektir olarak pot, daha olmalıdır.

 

Şimdi yalnızca düzenli nakli bitkiler ile, kemiklerden mango büyümeye nasıl biliyoruz. İyi bir güçlü olsun olduğunda Beş yıl sonra, büyük bir tencerenin dibine çakıl veya kaba kum (nehir yaklaşımı) dökmek gerekir. ağaca ilave edilmesi iyi büyüdü, odada kendisine en güneşli yeri tahsis etmek gereklidir.

Tabii ki, tropik iklimlerde, yetiştiricileri daha ağır koşullar hakkında söylenemez kemikleri, mango büyümeye nasıl bu kadar ilgili değiller. Isı-seven bitki genellikle pil yakın yerleştirildiğinde Kışın, genellikle olan yüzer kısımdan sprey için gerekli olan , oda sıcaklığına. Genellikle sık ve bol tropikal taklit maksimum koşullarını sağlamak için sulanan mango ağacı gerekir. İlkbahar ve yaz - toprağı gübreleme zamanı. Bunu yapmak için, mükemmel aynı gübre palmiye ağaçları ve zakkumlar uygundur.

Dikilen ağaç iyi, daha o Mangifera o budanması korkmayan istenilen şekil verebilir, böylece içine estetik uygun olmalıdır. En uygun geometrik şekli seçin El makasları almak ve devam edin.

çiçeklenme gözeneklerine kadar beklemek büyük bir istek varsa, bir kaç yıldır sabırlı olmak gerekiyor. Ama beklemeye kesinlikle sizi ve soğuk Kasım veya Aralık havalarda sevdiklerinizi memnun edecek olağanüstü güzel sahası ile ödüllendirilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.