KanunDevlet ve hukuk

Nasıl inşaat için analık sermaye alınır?

Annelik sermaye - bu 2 veya daha fazla çocuklu ailelere devlet desteği ek bir ölçüsüdür. 2007 yılı başından bu yana ikinci (veya sonraki) bebek vardı ki ailelerdir almaya hak.

Para nasıl annenin sermayesini geçirmek?

  • aile yaşam koşulları (satın alma, evin inşaat, ipotek dahil mülk edinimi, için alınan kredilerin ödeme, vs.) geliştirmek.
  • Rusya Federasyonu topraklarında çocukların eğitimi için ödeme yapmak için.
  • Emeklilik artış annelerin hesapları.

inşaat için Annelik sermaye - devlet desteği kullanmak en popüler ve aranan yollarından biridir. İstatistiklere göre, her saniye aile, ebeveyn sermaye araçlarının elden çıkarma kararı, yaşam koşullarının iyileştirilmesi gönderir.

Nasıl olsun bir ev inşa etmek analık sermaye?

Rus yasalarına göre devlet desteği fonları, iye yararlanmak amacıyla - sertifika Emeklilik Fonu ziyaret etmek ve sermaye düzenlemesi kararını uygulamak için (annenin yokluğunda yüzü yerine geçer). Buna ek olarak, başvuru sahibi (veya onun eşi) arazi sahibi, hem de konut yapımına başlamayı izni olduğunu doğrulayan belgeleri sunmalıdır. Ama hepsi para tahsis edilmeyecektir keresinde dikkate alınması gerekmektedir. Onların hacmi toplamının yarısından daha az olacaktır. gerisi sadece altı ay sonra ve sadece inşaat işleri teyit belgeler ile sağlanacaktır durumunda verilecektir. Onlar verilen aynı devlet yetkilileri vermek inşaat ruhsatı.

Bu yetenek binanın onarımını kapsamaz ebeveynin sermayesini harcamaya akılda tutulmalıdır. Kelime "inşaat" yeni evler veya eski yeniden inşası anlamına gelir. Onlar için gerekli olan yerlerde Ayrıca, ebeveyn sermaye fonları tahsis edilir konut içinde konut dışı binalarda çevrilmesi.

Her şey, sen sağlamalıdır:

  • Emeklilik belgesi sertifikası verilir kimlere kişinin sigorta;
  • sertifikayı alan kullanıcının pasaport;
  • ebeveyn sermaye (ya da iki kopya) üzerine kendi sertifikası.

Annelik sermaye yapımı için boşluk olursa olsun sertifika herhangi bir çocuk için alınıp alınmadığını arasında, anne-baba ve tüm çocukların hem ortak mülkiyetinde konut inşa ediyor sağlar. Bu durumda, herhangi bir zamanda, 18 yaşına ulaşmış bir aile üyesi diğer herhangi bir aile üyesi için yeniden paylaşmak için reddedebilir. Böyle feragat olarak çocuk için size ebeveyn veya veli olsa bile yazamıyor.

Hamile yapımı için sermaye, daha doğrusu onun fonlar sadece (o aldığı için) çocuk sonra harcanabilecek 3 yaşına ulaşır. Bu kısıtlama, bu fonların geri ödenmesi yönlendirilir halinde çıkarılır kredisi üzerinde borçlarının bir ev imar, inşaat veya satın alma için alındı.

ebeveyn sermaye değil tüm harcanacak ise onun denge yükselen enflasyonla uyumlu dizine eklenecek. Gelecekte başka amaçlar (eğitim, annenin emeklilik birikimi) için kullanılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.