Sanat ve EğlenceSanat

Pasternak Leonid Osipovich: tablolar, biyografi

Herkes ünlü Rus şair ve yazar Boris Pasternak babası aynı derecede yetenekli kişi, yani sanatçı Pasternak Leonid Osipovich olduğunu bilir. eserinde Hakkında bu makalede ele alınacak.

çocukluk

Genç sanatçı Pasternak Leonid Osipovich - Asıl adı Avrum Itshok Leib gibi geliyor (1862-1945 yaşamın yaş), Odessa fakir bir ailenin içinde büyüdü. Gelecek yetenekli ressam altı çocuğundan en küçüğü idi. oğlan yakında göstermeye başladı yaratıcılık. Ancak, çocuklarının apaçık yetenekli rağmen, ebeveynler coşku olmadan Leni tutku anlamış durumdayım. Yine de, genç sanatçı sanat okulunda sınıfları terk etmedi. Öğretim güzel sanatlar oğlan gymnasium bitiminden sonra devam etti. Leonid olarak özel tıbbi işletmeyi seçtiğiniz birlikte, stüdyo ustası E. Sorokina ziyaret kombine üniversite çalışmaları ile paralellik göstermektedir. Üstelik, uzmanlık çalışmaları gelecek sanatçı iyice insan vücudu, hareket ve statik onun özgünlük özelliklerini incelemek için bir fırsat verdi.

Ileri çalışmalar efendi daha beklenmedik bir dönüş kabul etti. yirmi bir yıl içinde Leonid aniden mesleğini değiştirdi ve Fakültesinde öğrenimini sürdürdü. Ancak, bu hayati arayışında üzerinde değildir ve sadece kısa bir süre sonra, onun memleketi sol ve Almanya'da kaderlerini denemek için gitti.

yurtdışında yaşayan

Münih yerleşen Pasternak Leonid Osipovich Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi'nde resim eğitimi birkaç sömestr geçirdi. Bu ustanın hayatı annesini o zaman bir daire organize ünlü Rus sanatçı Serov, getirdiği yoktur. Bu toplantı Pasternak ailesi için bir dönüm noktası haline gelir ve Serov ailesi için gelmiştir. Bu kadınla Leonid Osipovich tanıdık birkaç kuşak arasında uzun vadeli bir dostluğun başlangıcı oldu.

ilk yayın

Oturum sırasında, bir süre sanatçı o ilk dergilerde eserleri komik karakteri yayınlanan Odessa, geri döndü. Bu çizimler, çizgi film, skeçler, skeçler vardı. Ne kadar sonra Rus edebiyatında yazar, "serseri" göre, Pasternak ilk yakalanan bir anda, sanatçının kendisi Maksim Gorky itiraf etti.

Bu eğitimde usta orada sona ermedi. diğer önemli bir başarı kazanmıştır Pasternak Leonid Osipovich Üniversitesi Biyografi mezun olduktan sonra gönüllü olarak görev yaptı. Hatta Askerlik görevleri sırasında, o çizimler ve küçük çizimler yapmak durdurdu asla. o yazarın tarzını kurdu beri.

Kişisel yaşam

Pasternak Leonid Osipovich memleketi olarak Roza Kaufman, inanılmaz yetenekli piyanist ile bir araya geldi. Zaten 1889 yılında severler evli ve Moskova'da yaşayan taşındı. Orada Gül birbiri ardına konser verdi ve Leonid polenovskim daireyi uzağa taşıdı.

Bir yıl sonra, yeni evliler ilk oğul doğdu. Daha sonra ünlü Rus şair oldu kim olduğunu. Boris Pasternak oldu. Üç yıl sonra çiftin başarılı bir mimar bir oğlu İskender vardı.

erkekler yanında aile içinde Pasternak ve adil seks vardı. 1990 yılında genç ressamın kızı Josephine, iki yıl sonra, sevgili eşi Rosa eşi Lydia verdi. Onun çocukları Pasternak ayrı galeri adamış. Bu tuval olarak genç çifti platted aile yuva, tüm samimiyet ve sıcaklık yakalanan.

tanıma

yine şans gülümsüyor 1889 yılında genç sanatçı için dönüm noktası ve ustanın bilinen ilk resim "Anavatan mektup" saygın kollektörü satın alır Pavel Tretyakov. Bu Pasternak için başarılı bir yıl olmuştur. sanatçı adı tablolarından oluşan sergi ardından hayati az ünlü çağdaşlarının eşit sonsuza sıkıştı.

Boyama Pasternak Leonid Osipovich Bilenler Moskova toplumda yankılanan zafer sonrasında zamanın sanatçılar arasında popüler hale geldi. O en azından koleksiyoncular ve sanatçılar tarafından bilinen işbirliği başladı. Dahası, sanatçı kendisi dersi acemi ressam vermeye başladı. Yani, hatta Ilya Repin Pasternak genç öğrencilere çalışma için gönderdi. Daha sonra usta Moskova'da özel dersler vermeye başladı. başarısını gören, o birlikte arkadaşı çizmek için sanatçı Stemberg açık kişisel eğitim stüdyosu ile karar verdi. öğrencilerle çalışırken Pasternak ilerici sanatçı ve öğretmen olarak kendisini kurmuştur. Böylece, öğretme, o sadece öğrencilere güzel sanatlar ve temellerini öğretti akademik çizim, aynı zamanda, herkes değil önceden kullanılan yöntemler yeni gençlik gösterir. Bütün bu usta daha önce Almanya'da eğitim sırasında öğrendi. Böylece, Rus sanat yavaş yavaş Avrupa yolunda gelişti.

dergisinde çalışma

1890 yılından bu yana, Rus yazar, oyun yazarı ve gazeteci Fedora Sologuba himayesinde Leonid Osipovich yeni dergisi "Sanatçı" sanat editörü olur. Bir yıl sonra, Pasternak çizimler ile Mihaila Yurevicha Lermontova eserlerinin yayını yönetmek sürdü. sanatçının Bu koleksiyon sadece kendi resimleriyle süslenmiş, aynı zamanda ona başka yetenekli ama daha az tanınmış sanatçılar üzerinde çalışmak için fırsat verdi değildir. Aralarında o zamanlarda çok ünlü ama bu Mikhail Vrubel hiçbir az yetenekli değildi.

gazetecilik alanında çalışan ek olarak, ana boyama başardı. 1892 yılında Pasternak Leonid Osipovich yazıyor "yaratılış sancılarını." film sanatçının bankada bir dönüm noktası olmuştur.

portreler oluşturma

Leonid Osipovich Pasternak ressam olarak biliniyor olmasına rağmen, sanatsal mirasının büyük bir kısmı portreler olun.

Hatta güzel sanatlar bu tür sanatçı kendi yenilikçi fikirlerini somutlaşan. Pasternak portrelerin en çarpıcı özelliği ana büst tasvir değil, aynı zamanda gösterilen iç dünyasında itiraz değil sadece olmasıdır. Onun resimlerinde sanatçı karakter ruh, duygularını, keder, ruh hali tasvir aktarmaya çalıştılar. Pasternak izlenimci tarzda yazdı. daha güçlü en belirgin daha bu tarz tüm sanatçının çalışmalarını isnat edilebilir olmasına rağmen, sonuçta, bu özelliğin portreler bulunuyor.

Uluslararası başarı

Pasternak usta öğretmen olarak geliştirmeye devam etti ve zaten 1894 yılında Sanatlar Okulu'nda bir pozisyon almıştır. Aynı zamanda, Pasternak öğretmenleri ve diğer seçkin ustaları, aralarında Serov, oldu Nikolai Kasatkin ve K. Korovin. öğretim alanındaki faaliyetlerinin sonuçları ile okul sadece Rusya'da en gelişmiş biri haline fakat hatta yurtdışında ünlü hale gelmiştir. Yurtdışında eğitim görmüş sanat öğretiminde yeni standartlar getirilmesi Birçoğu Genç girişimci öğretmenler,. Buna ek olarak, öğretmen bu grup genel eğitim için kurslar teşvik etmiştir. Yani, Vasiliy Klyuchevsky Rus tarihinin bir öğretmen oldu. Daha sonra Leonid Osipovich yaptığı portreler birinde bunu yakaladı. Öğrencilerin birçoğu öğretmen adanmış eser sonradan büyük usta oldu: Okul boşuna kendilerini büyük ün bulmak olmadığını belirtmekte fayda vardır. Aralarında Gerasimov, Konchalovsky, Krymov, Shcherbakov ve diğerleri gibi ünlü sanatçılar.

Ancak, bu Slava Pasternaka sınırlı değildir. 1894 yılında "sınav arifesinde," sanatçının bir resim Münih uluslararası sergide birinci oldu. O Paris'te bir sergide doğrudan Lüksemburg Müzesi'nin dekorasyon için 1890 yılında satın alınmıştır.

Böyle bir yankılanan başarısından sonra mantıksal talep oldu yaratıcılık Pasternak. Zaten 1901 yılında, Lüksemburg Müzesi Rus hayattan sahneler tasvir, Leonid Osipovich dahil o zaman ressamların en tanınmış birçok görevlendirdi. Pasternak onun en ünlü eserlerinden biri, mükemmel görüntü yazdı "ailesi ile birlikte Tolstoy." O sergisi "Sanat Dünyası" izlerken, hatta Duke George Alexandrovich övdü.

Daha sonra Pasternak kendisi Düsseldorf kentinde Rus sanatının kurucusu oldu. geçirdiği süre içinde yurt dışında usta fruitfully ayrılan zaman kullanılan ve Akdeniz kıyılarını ziyaret etti. İtalya'da iken, sanatçı manzara skeçler bir sürü yaptı.

vatan dışında Yaşam

1905 olayları sırasında, Leonid Osipovich tüm yıl Berlin'de oldu. Ona hayran okulda bir iş okulu kapatıldı çünkü kesilmek zorunda kalındı. Şu anda, Pasternak Berlin dahil birçok Avrupa sergiler, katıldı. Buna paralel olarak, ana birçok yabancı müşteriler için boyalı.

1912 yılından bu yana, Kissingendünyanın ve Pisa'daki tedavi Güller Pasternak sırasında, usta onun büyük tuval "Tebrikler." Başladı fikrine göre, çocuklar onlar ve sanatçı gösterildiği gibi, gümüş evlilik yıldönümü ebeveynlerinin hediyeler memnun etmek geldi. Leonid Osipovich Pasternak 1914 yılında boyayın.Keep. O ses getiren bir başarı elde etti.

Bu dönemde, usta Moskova'da yaşadı. onun yarattıkları en ünlü biri - O "oğul portresi" Pasternak Leonid Osipovich yazdığı burada.

1921 yılından bu yana Pasternak Berlin'de yaşadı. sağlık ve görme engelliler de bozulmaya rağmen, o yaratıcı güçlerinden kapıldı ve bu süre zarfında aralarında ünlü kişilikleri portreler, Albert Einstein R. M. Rilke ve diğerleri bir dizi yazdı. arkadaşlar Mısır ve Filistin'e seyahate gitti ile 1924 yılında şirkette oldu. Yolculuk sırasında, Pasternak parlak skeçler bir dizi yazdı.

Nazilerin iktidarı ele zamanda, sanatçının eserlerinin çoğu alenen yakıldı ve sergiler yasaklandı. Bu bağlamda, geç otuz yaşlarında, Pasternak o sonradan British Museum'a transfer resim serisini yazdı Londra'ya taşındı. Kısa bir süre İkinci Dünya Savaşı'nın patlak vermesinden sonra, usta Oxford vefat etti.

Şu anda, sanatçının zengin mirası Moskova'da Tretyakov Galerisi dahil, dünyanın en ünlü müzelerinden birçok içindedir. Rus ve dünya sanat Leonid Osipovich Pasternak yapılan katkıyı değerlendirmek zordur. sanatçı tablo hala uluslararası fuarlarda onurlu bir yer işgal eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.