Gıda ve içecekYemek tarifleri

Portakal reçeli - enfes tatlı

Jam - bir tatlı, şekerli meyve veya çilek demlenmiş. Tabii ki, bugün bu incelik deposunda sürpriz olabilir olası birisi farklı reçel geniş bir yelpazede satıyor olduğunu. Bu tatlı hostesi pişirirken yapay maddeler kullanmayın çünkü Oysa ev yapımı reçel, daha iyi ve daha faydalı tadı.

reçel yapabilirsiniz hemen her meyveler veya meyve pişirin. Her zamanki ahududu veya kiraz incelik biraz önemsiz görünüyor Ama eğer standart dışı kurs olmak ve portakal marmelat pişirebilirsiniz.

Bu tür bir tatlı hazırlanması için soyulmuş ve soyulmamış meyve olarak kullanılabilir. İkinci durumda, daha iyi bir ince deriyle ve portakal iyice bir fırça ile temizlenmesi gerekiyor hazırlamadan önce bir narenciye çeşitli seçin.

Klasik tarifi portakal reçeli hazırlanmak üzere iyi yıkama ihtiyaç ve sapı deri kısmı kesilmiş portakal, bir kilo gerekir. Daha sonra, her turuncu yarıya ve tüm çekirdeklerini temizleyin. Reçel düşen taşlar kaçınmak önemlidir, yoksa tatlılar hoş olmayan bir acı olsun. küp veya dilimleri - Daha sonra hazırlanan portakal küçük parçalar halinde kesilmiş. portakal keserken suyu çok öne çıkıyor, bu nedenle meyve fincan çalışmak veya kıymetli damla boşa yanına Tencereye gerekir.

Şimdi şurubu pişirmek için. portakalların belirtilen sayı biz yarım şeker kilogram ve iki bardak suda gerekir. Ateşe şurup koyun bir taşım kaynatın ve yükselen köpük çıkarın. Şimdi şurup içine hazırlanmış meyve yaymak ve narenciye suyu kesme aynı toplanan dökün. karıştırma çok düşük bir alev iki saat, Cook turuncu sıkışması yanmış değil. Kalınlaşmış reçel steril kavanoz içine dökülür ve kapakları yukarı döndürün. Ve hemen soğuduktan sonra çay için bu lezzetli tedavi uygulayabilirsiniz.

Portakal reçeli ve çeşitli katkı maddeleri ile haşlanmış. Örneğin, bir çok lezzetli tatlı eşit miktarlarda portakal (soyulmuş) ve kayısı alarak elde edilmektedir. Ve portakal ve bektaşi üzümü bir ham reçel hazırlayabilir. Bu tatlı çevrimdışı ısıl işlem hazırlarken, bu nedenle, meyveler ve meyve tüm vitaminleri daha iyi korunmuş olması iyidir.

Bir reçel kek hazırlayın. bektaşi üzümü ve iki portakal bir kilogram atın. Turunçgiller madeni, tohumları çıkarın. Sonra çilek ve portakal kıyma. şeker ile sonuçlanan püre aromalı karışımı (meyve miktarına biz şeker üç yüz gram bir kilogram gerekir). şeker çözünene kadar, o zamana kadar karıştırın. Sonra temiz kavanozlara reçel ayrıştırmak ve konvansiyonel polietilen kapaklarını kapsamaktadır. Buzdolabında tutmak için bir ihtiyaç tutun.

Ama portakal reçeli, tarifi narenciye kabukları yalnızca kullanımını içerir. Biz portakal üzerinde kabuklar belirli bir miktar toplamak, onları bir tencereye koyun ve su ile doldurun. onbeş dakika için kaynatılır kabuğu, daha sonra su boşaltılır ve taze sıyrılma kaynar su ve bu işlem iki kez daha tekrar dökme. Böyle birden kaynama acı kurtulmak için yardımcı olur.

Haşlanmış tartmak kek sonra bir blender veya öğütücü içinde toz haline getirildi. püresi için yani pound kek biz şeker beş yüz gram ihtiyaç birebir oranında şeker ekleyin. Cook sonra bankalara ayrıştırmak, kırk dakika reçel.

Çok lezzetli dönüşler ve portakal kabak reçeli. Bunu yapmak için, biz pişirme püresi için bir kabak kilo, soyulmuş ve doğranmış, gerekir. Ayrıca iki portakal, şeker yaklaşık bir kilogram ve sitrik asit üç, dört gram hazırlamak gerekir.

şeker ile biberli Kıyılmış kabak (tatlı reçel sevenlerin, kum 1-1,2 kg alabilir ve daha az tatlı tadı tercih edenler 800 gram kısıtlayabilir). kabak suyu izin kadar biz birkaç saat bekliyor. Bu arada, turuncu temizlemek ve meyve suyu toplama, küpler halinde kesin. Şurup kaynar sonra, turuncu ekleyin ateşe kabak çanağı koyun. Daha sonra, beş dakika kaynatın ısı kapatın ve reçel 8-10 saat standı verir. Kadar pişirin üç ya da dört kez tatlı pişirilir ve sonra bankalara döküldü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.