ÇirkinlikKendin yap

Nasıl keten üzerine iplik sarmak için? Vitrifiye keten (çekme)

sorusu keten üzerine iplik sarmak nasıl, bu yüzden sık sık fum-bant ve keten arasında seçim görevi ile karşı karşıya bir sürü insan vardır. Her uygulama, farklı durumlar için tercih edilir. Aynı zamanda, bazı durumlarda, bunlar değiştirilebilir.

avantajları

Vitrifiye keten için standart bir contadır dişli bağlantılar, adı yedekte karşılamak da mümkündür. O şu fazlalaştı aralarında pek çok avantajı vardır:

  • mekanik strese karşı direnç. Bu malzeme, sıhhi tesisat armatürleri, sızdırmazlık için en uygun bir tanesidir. Ne zaman kullanarak, bu is mümkün uyum gerginlik tasarruf.
  • Islak keten sürecinde hacmini arttırır. Yani kendi başlarına çözülecektir gibi, bağlantının tamamlanmasından sonra küçük bir sızıntı durumunda endişe etmemesi gerektiğini vardır. Malzeme nemden şişmeye başlar ve böylece akış örtüşür.
  • Çok yönlülük. Doğru sargıları bağlantıları çeşitli için kullanılabilir.
  • Düşük maliyetli. diğer mühürler ile karşılaştırıldığında, bu tür varyant daha az maliyet. Önemli olan - seçebilir kaliteli sarılması, bu aradığım ışık, hiç be gerçekleşmiştir içinde formu bir körfez veya örgü, oradayken aradığım hiçbir topak ve lekeler.

Özellikler

değil kullanılmasını zorlaştırmak bazı anlar olmadan esasına rağmen:

  • parçacığı kalın bir tabaka sarma sırasında zarar edilebilir Bakım, bronz ve pirinç ile çalışma sırasında alınmalıdır.
  • iplik kullanmadan önce dikkatlice hazırlanmalıdır. Bugün, pazar sarma keten yönelik iplikle bağlantı parçaları, sunar. Onlar can be tanımlanmış tarafından özel çentikler. Gelen onların yokluğu, sen teneke kullanımının bir çift arasında pense veya bir dosya. Çentikler keten ve slayt yerinden sökülmesinin önlenmesi.
  • yağ bazlı bir boya, silikon, sızdırmazhk maddesi, veya yağ olabilir - keten yara iplik önce, uygun bileşimleri ile tedavi edilmelidir. Bu bobin, bir organik malzeme olduğundan, bu, su ve hava ile temas halinde bozuk proseslerinin geliştirilmesine karşı hassastır. Geçen yıl bakım veya onarım sırasında ısıtma ve su ikmal sistemlerinde olduğunu. Özel formülasyonlar materyal hasarı engelleyebilir.

işlenmesi için araçlar

Bazı özel formülasyonlar bileşiklerin sökülmesini güçleştirebilir, ihtiyacı olan duyulduğunda bir sızıntı, yeni bağlantı elemanları ya da bazı parçaların değiştirilmesi işleminde. Bazı durumlarda, bu imkansız hale gelir, bir sonuç olarak, ayırmanın zor olarak, boya ve silikon bağlama elemanları tanıtmak ve. eşlik eden ilaçlar veya çelik parçalar üzerinde okur yazar yara yokluğunda eklem korozyon hasarı meydana kaynaklanan benzer sorunlar görülür.

Kenevir Keten sadece belirlenmiş kurallara uygun olarak sarılır edilmelidir. başlayanlar için, bir uygun yolla, bunun altında iyi hazırlanmış iplik tarafından işlenir. parçacığı geçmesi gerekiyor sarma sırasında Yön. Ayrıca, ötesine kalanı arasında çıktı is gerilmiş ve, bu sefer yara ve önlemlerinin artırıldığını bağlantısı. parçacığı üzerinde çok rüzgar keten? Bu uydurularak sargı yoğunluğu ile tespit edilebilir.

Hangi is iyi: keten ya fum-teyp?

sıcak su organizasyon için kullanılan malzemeler özel gereksinimleri karşılaması gerekir. Onlar da videodan önce için kullanılan paranın uygulanır. Borulardaki sıvının yüksek bir sıcaklığa, preroll sıcaklığına yüksek sızdırmazlık ve dirence sahip olmalıdır. fum-teyp iyi malzeme değilken Len bu gereksinimleri karşılamaktadır. bağlandığı zaman boşlukları sızdırmaz bir lif halinde ayrılır ve su sızıntısını önlemek edilir. su ve sıcak su ısıtma sistemine özgü olan yüksek sıcaklıklar, liflerin sıkıştırma yol açar. Çünkü bu risk artışı arasında kaçak.

Hakk diğer özellikleri, bu is gerekli notu o keten kıtık ucuz fum bant, bile kullanarak malzeme için işlem. Eğer minör işleri fark is not olarak belirgin, aktif kullanım teneke sonuç önemli tasarruflar. Ama bu kaset eserlerin yürütülmesini hızlandırır. Her malzeme çeşitli görevleri için uygundur örneğin flaks ya da fum-bant,: Böylece, bir daha iyi olduğunu söylemek mümkün değil.

İki malzeme kombinasyonu

Bazı durumlarda, daha iyi bağlantı için keten ve fum bant birlikte. keten bant veya kuyrukta üzerine sarılan malzemenin hem çeşitli dönüşler ile kaplı: İki seçenek vardır. Etkili olmasına rağmen, bu yöntem nedeniyle sarma koşullarının doğaya yayılmasını kavuşmuş değil.

hazırlık çalışmaları

keten ipliği üzerine sarılmış önce, bileşim hazırlanır. Bu is için önlemek vurma aşağı veya sürgülü malzemeye sahip olan düz yüzeyi. Eğer keten is not etmek sopa için öngörülen yer derece sızdırmaz isimli aşırı düşük. Lifler bobinler özel çentik uygulanır düzeltmek için. Bunlar, metal dosya veya Needle bir demir testeresi kullanarak kesilebilir. tür araçlar yokluğunda, sen pense kullanabilir ve mümkün olduğunca ipliği tutan sıkmak - küçük çentikler dönüşlerin bir daire içinde açmak zorundadır. Yukarıda belirtildiği gibi, ayrıca, özel olarak sıhhi tesisat kenevir yapılan parçaları satın alınabilir.

keten iplik sarmak için: Talimatları

lifler, küçük tel ile ayrılır. preroll bir ortalama kalınlığa sahip olmalıdır gibi, şeritlerin kalınlığı dikkatli seçimi ihtiyacını dikkate alınmalıdır. Upon algılama topaklar veya yabancı unsurlar, bunlar mutlaka be kaldırılan. Tesisat örneğin raveled ipliğini sarma veya bir saç örgüsü örgülü, farklı seçenekler kullanılır. Bağlantının kalitesi değişmeden kalırken, işi basitleştirmek için gereklidir.

Daha önce özel bir bileşik ile muamele edilir Sonraki tesisat keten, iplik üzerine sarılmaktadır. İlk yüzey, daha sonra sarılmış malzemenin bileşimi uygulamak ve üstünde ek bir katman dağıtılması da mümkündür. Her iki düzenlemede verimliliği aynı düzeydedir.

Kullanılan yönteme bakılmaksızın, çekme ipliği yönüne uygun olarak sarılır. İlk tur bir kilit olarak hareket etmektir: bu o ortasını, sarmalın bir tarafında elle sıkıştırılacak bu kez uygulanır. keten ipliği sızdırmazlık sıkı olması ve döner arasında boşluk olması gerekmektedir. Daha sonra, atkı ipliği kenarı beslenir ve uygun bir malzeme ile yapıştırılmış.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.