GüzellikCilt bakımı

Evde akne sonrası lekeler kurtulmak için nasıl

Akne ve sivilce zamanla kaybolur. Tabii ki, onların görünüşü nedeniyle herhangi bir hastalık, kötü beslenme ya da metabolik bozukluklar değilse. Ama burada bunların izleri uzun süre yüzünde kalır. Ve sonra soru ortaya çıkıyor: "akne sonrası lekeler kurtulmak için nasıl?" Gerçekten de, kendileri tarafından gerekli tıbbi tedavi olmadan, bu parça rahatsızlık getirerek, uzun süre yapılacak.

Tedavinin Özellikleri

Öncelikle zorunlu kurallara dikkat ve ancak o zaman akne sonrası lekeler kurtulmak için nasıl sorusuna geçebiliriz değer.

  1. kendilerininkinin değil can sivilce sıkmak unutmayın.
  2. Herhangi çare sadece temiz ve kuru cilde uygulanmalıdır.
  3. Kök tedavi yaz-sonbahar dönemde daha iyi olan bu tür bir iz kadar çok deri ve kurutuldu, hafifletmek anlamına gelir kış ve yay ve gereken gücün çok yoksun olarak.
  4. Tedavi sırasında hasarlı deride UV ışığına maruz kalmasını önlemek için gereklidir.
  5. İyileşme süreci C vitamini içeren preparatların alımı ile tedavi kombine halinde hızlandırılmış ve doğru beslenme kurarlar.

akne sonrası lekeler kurtulmak için nasıl

Oldukça sık akne ve sivilce sonrası kırmızı lekeler cildin pigmentasyon bozukluklarının varlığına işaret etmektedir. Nedenle, cildin durumunu iyileştirmek için gereklidir ve bu sonraki beyazlatma maskesi yardımcı olacaktır: limon suyu, iki çay kaşığı ve bir yumurta karıştırın. Maske hasarlı bölgelere uygulanan ve yaklaşık 15 dakika tutun edilmelidir.

akne sonrası noktalardan Kil

Mükemmel dayalı maske şifa sonra kırmızı sivilce izleri sorununu çözmek yeşil kil ve biberiye yağı. hazırlamak için, yarım çorba kaşığı kil ve yağ dört damla karıştırın. Suyun az miktarda ekleyin. Oluşan karışım sorunlu alanlar koymak ve yaklaşık on dakika tutun edildi. Günlük silinebilir ciltte lekeler biberiye saf yağ ile, ancak bu araç basıncına hareket edebilir gibi, son derece dikkatli olmak gerekir.

Beyaz kil dayalı olarak aşağıdaki cilt ve maske tedavisi için kullanılabilir. hazırlamak için, beyaz kil biri kaşık limon suyu çay kaşığı bir çift ekleyin. Kalın bir kitle yapmak için biraz su ekleyin. problem alanları karışımı uygulayın ve 15 dakika bekletin.

esansiyel yağlar kullandıktan sonra akne lekeler kurtulmak için nasıl

biberiye (2 damla), karanfil, nane ve lavanta (damla damla): ciltte kırmızı lekeler ve darbelere kaldırmak için gerekli birkaç kez aşağıdaki yağların karışımı ile sorunlu alanları temizlemek için gün olduğunu.

Ayrıca buhur yağı, lavanta ve dört veya beş damla karıştırabilirsiniz portakal çiçeği esansı. Bu karışım size yüzünde kırmızı lekeler silmek için her gün gerekiyor.

akne sonrası lekeler için merhem

Dermatolog yüzünde lekeler, glikolik asit, azelaik asit veya salisilik asit bazında özel merhem kullanmak kaldırmak için önerilir. Ihtiolovaya merhem, salisilik, çinko lezyon uygulanır ve bir süre sonra su ile durulanır. Bu araçlar Herhangi bir eczaneden satın alınabilir.

Birçok uzman merhem badyagi bazlı sivilce lekeleri tedavisi için kullanılmasını tavsiye ediyoruz. bunun hazırlanması için bir toz kaşığı ve bir hidrojen peroksit birkaç damla karıştırın. Karışım, leke doğrudan uygulanır ve yaklaşık 15 dakika boyunca, bu alanda deri kırmızı olabilir, çünkü gece bu işlemi yürütmek için daha da sahip olmalıdır. Bu tür araçlar, pul pul yer alır ve hasar gören deri alanı üzerinde dolaşım yoğunluğunu artırır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.