ModaGiysi

Polis polis! giyim yeni formu.

üniforma görünüm (üniforma üniforma) svimi her erkek bir savaşçı olsa çok uzak tarihsel olaylar, geri döner. Geri savaş ihtiyacı konusunda eski günlerde düşman birliklerinin kendi dost ayrımı için asker doğar. O zaman bile, savaşa giden askerler, aynı renkteki kıyafetler giymek çalıştı, ya da uzaktan ayırt ediyorum giyim herhangi bir öğeyi kullandı.

Zamanla, ordu için özel bir elbise, sivil temelde farklıdır yoktu. o modern çağ stil sootvetsvovala, ancak bazı unsurlar genellikle bir süre kaybolan devrine çağdan geçti ve rağmen, değiştirilmiş biçimiyle yeniden göründü.

Rus imparatorluğu

Yani, Peter 1 döneminde Rus İmparatorluğu'nun gündür ilk askeri üniforma çıktı İsveççe gibi diktim. Oldukça kolay kullanımlı ve kullanışlı ama piyade ve süvari için çok farklı değildi. günlerinde Paul 1 hükümdarlığı Askeri reform Prusya ordusunun modeline dayanan yeni bir form ortaya çıkmasına yol açan, yürütülmüştür. Nedeniyle Alman bilgiçlik İmparatorluk Ordusu üniforma soylu özellikleri kazanmış ve memurlarının temizlik vurguladı için.

Bu zarif bu şey, ama giyim bazı öğeleri görevlilerine büyük rahatsızlık getirdi. Örneğin, kanıtladı kampanyalar ve lake ayakkabı sırasında ovulur çok dar pantolon, piyadeler için tamamen elverişsiz.

Böylece, bir etkinin (güzellik ve temizlik) ait ulaşan anlamlı pratik yan zırh yaşadı.

Kızıl ordu

ünlü tarihi ayaklanmalar sonrasında 1917 devriminin Kızıl Muhafızlar işçi-köylü müfrezesi vardı, üniformalar tamamen herhangi bir tek fikir kaybetti. devrimci düşünen insanların yeni kurulan grup oldukça farklı idi, onlar bir şey paylaşmak: yazıt "Kızıl Muhafızlar" ile omzuna kırmızı bez giyinme.

Yavaş yavaş, Kızıl Ordu SSCB çöküşüne kadar küçük değişikliklerle ve eklemelerle var olan bir Sovyet şeklinde giyinmişti.

Rusya Federasyonu Modern zamanlarda tek bir askeri üniforma ve giyen kurallarını belirler ve formu değiştirmek bir yasa yoktur. Bu yılki elbise Sovyet çok farklıydı kadar, daha kolay ve çok daha uygun oldu. memurlar için üniforma kuruldu olive green, ve için Deniz Kuvvetleri geleneksel olarak siyah renk kullanılır. Ne rütbe ve hangi belirten apolet birliklerin tür memuru gelir.

Modern formu

Ancak, 1 Mart 2011'de cumhurbaşkanlığı kararı bir kez daha eski imparatorluk geleneği yeniden canlandırdı. Moskova sokaklarında yine polis tarafından devriye edilecektir. polis polis hepimize tanıdık formları değiştirin kademeli olarak tanıtılacak. Bu nedenle nüfus ve memurlarına kendileri güvenle yeni bulduğu tarihsel adının alışmak mümkün olacak.

Form polis kıyafetleri Rus modacı Valentin Yudashkin ve tarafından geliştirilmektedir Igor Chapurin, ve konfeksiyon sektörünün Merkez Araştırma Enstitüsü.

Mart 2011'de, yukarıda belirtilen tasarımcıların öncülüğünde modeli evlerin bir gösterisinde zaten yeni polis üniformaları için bazı seçenekler sundular. Bu emperyal zamanlarda yaygındı böyle astragan şapka gibi kendi tarihsel öncülleri, oldukça benzerlik vardır.

yeni form, en modern malzemeler sayesinde daha kolay ve daha işlevsel olacaktır. Ancak yaratıcıları göre, yeterince büyük bir malzeme maliyetlerini gerektirecektir. Ve onlar 25 milyar ruble de güzel yeni polis üniforması teşekkür ederiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.