ModaGiysi

Etek tartan neler sunuyor?

Günümüzde insanlar nadiren özellikle Avrupalılar için, geleneksel kostüm giymek. Ancak, İskoçlar da geleneklerini değişmez. Hepsi cesur İskoç asker düzenli bir özellik olduğunu etek.

Bir tartan etek adı nedir?

Bugünlerde popüler İskoç eteği, daha yeni bir buluştur. O Çelik işçilerinin bir giysi olarak 1725 yılında ortaya çıktı. Eski İskoç savaşçı ise sadece onun prototipi giydi. Bu sadece bir etek, bir Roma toga şey andıran "Büyük bir battaniye," idi. İlk bu giysiyi tarif Romalılar oldu. kareli kumaş pilili ve bel, kalça ve gövde kapatıldı ve bu, yünden imal edilmiştir. Bir battaniye yapmak için, beş metre genişliğinde ve sekiz uzun bir yünlü kumaş almak için gerekliydi. Bıçağın bir ucu katlanmış ve kalça çevresinde sarın edilir. diğer ucu omzuna atılmış. Yani kumaş da bir pelerin olarak hizmet vermektedir. Böyle bir battaniye yeterince sıcak ve geceleri soğuktan kaçmak için yardım etti. Neredeyse ıslak alamadım ve savaş sırasında asker hareketlerini felç edilmez. Bu giysiler çoğu zaman kötü hava koşullarında savaşa harcanan Highlanders, evrensel olarak kabul edildi.

ekose etek

18. yüzyılın orta etek tartan tabu haline gelmiştir gerçeğiyle kutlandı. O 36 yıldır çalışmış ve 19. yüzyıl kilt ciddiyetle döndü. İskoçya'da soyluları bir ceket ve gömlek ile birlikte giymek başlamıştır. Böylece, etnik kimliğini vurgulayan ve açıkça kültürel birleşmesini karşı çıktı. İskoç vatanseverlerin arasında değil, aynı zamanda serseri anarşistler, küreselleşme karşıtı eylemcilerin ihale hareketinin destekçileri arasında sadece popüler hale geldi Bugün, oldukça sık "buy-ekose etek" gibi reklamlar bulabilirsiniz. Onlar için bu elbette, çirkin anlamına özgürlük sembolü tanımı olduğunu ve.

tartan

hücreye doku yapılan her kareli etek. Ama tartan basit hücreleri denilen edilemez. Bu işaretler, belirli bir sistemdir. Önce deneysel bir şekilde oluşturmaya çalıştık. Bir dokumacı tek tek ipliklerin boya çalıştı ve örgü kumaş için böyle bir şekilde onları düzenlenmiş. Bu giysiler, belirli bir alanda damgasını haline veya başka simgeleyen sosyal statü. Ve sonra bütün aile veya klan sembolü haline geldi. Bugüne kadar yaklaşık 6.000 tescilli tartans. Bu sayıda burada bitmiyor. Kendi tartans aileyi ancak şirketin bütün iş sadece övünebilir.

İskoç eteğinin önüne asılan kürk torba

Bu ekose etek cepler olmadan kurdu. özel kemer torbası - Asıl İskoç sporranom değiştirin. Bugün büyük bir set yayınladı. Her gün deri vardır ve özel akşamları, yapılan vardır kürk ve değerli taşlarla süslü. Eskiden sporran zırh askerlerdi. savaşa girmeden önce, onlara taş bir sürü koyun.

Kiltin

etekli için pim verilen isimdir. Eteğin dış kenarını düzeltmek için gereklidir. Geleneksel İngiliz ortaçağ kılıç - Görünüşte bir kılıç benzer. Böylece, etek bugün oldukça popüler olduğunu görüyoruz. Online mağazalar sık sık müşterilerine benzer ürünleri sunuyoruz ve bugünün piyasasında o büyük etek satın almak kolaydır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.