Ev ve AileÇocuklar

Nasıl anaokuluna kuyruğunu kontrol etmek? Cheboksary E-hizmet sunmak

Nasıl anaokuluna kuyruğunu kontrol etmek? Cheboksary - bu internet üzerinden yapılabilir bugün Rusya'nın şehirlerden biri. Bu hizmete erişim çok uzun zaman önce değil göründü, ancak anne zaten çok popüler hale gelmiştir.

Çocuk Yerler bakım merkezleri: nasıl bekleme listesine alınır?

anaokulunda bir çocuğun tanımıyla Mevcut sorunlar - bugün genç ebeveynler için haber değil. Bu nedenle, çoğu gerçekten ihtiyaç duyulduğu çok önce bebeğiniz için okul öncesi bir yer hakkında endişe başlıyor. istisna ve Çuvaş Cumhuriyeti mi. Bugün iki şekilde burada geçerli:

  • MFC için kişisel bir ziyaret sırasında - Çok fonksiyonlu Merkezi'nde;
  • Kamu ve belediye hizmetlerinin Birleştirilmiş portal - İnternet sitesinden EPGMU aracılığıyla.

İlk yöntem Cumhuriyetin hemen tüm sakinleri için bilinir ve yeni bir şey temsil etmez. İkinci son kullanılabilir hale geldi. Bu internet yardımı ile bir okul öncesi eğitim kurumunda bir yer almak için izin verir, ve çok daha hızlı ve daha uygun olur.

Çok Amaçlı Merkezi: nasıl uygulamak ve kuyrukta yerlerini bulmak için?

Anaokulunda kabul edilmek için Fonksiyonlu Merkezi'ne başvurmalısınız çocuğun ebeveynleri birini uygulayın. Aynı anda ihtiyaç vardır Belgeler: Bebeğin doğum belgesi ve pasaport. Nasıl bütün anaokulu (Cheboksary) kontrol edilir? Birkaç gün içinde başvurunun kabul telefonla MFC erişilen ve bir sayı belirtin edilebilir sonra.

nasıl sipariş vermek: Elektronik-kuyruğun kreşlerde yerler?

Şu anda, o çocuğunuz için bir anaokulunda yer, elektronik kuyrukta yararlanmak için en kolay yolu almak. Herhangi bir ana bilgisayardan internet üzerinden mevcut uygulamaların sunulması. Bu EPGMU sayesinde mümkün oldu. Her şeyden önce, bölgenin çıkarlarını belirlemek için ve eğitim alanında sağlanan e-hizmetlerin listesini içeren bir sayfa açmak gerekiyor. Üzerinde atlama ayrıca Portal bir devlet olabilir. Chuvashia Cumhuriyeti Servisi, bağlantıyı tıklayarak "okul öncesi eğitimde yaz." Açık bir sayfa her birinin adı kendisi için konuşur, dört bölümden oluşmaktadır. bekleme listesinde almak için, bir uygulamayı kayıt gerekli tüm verileri doldurmak gerekir. hizmet bebek doğduktan hemen sonra kullanılabilir. İlk listelenir beş okul öncesi kurumlarında aynı anda uygulamaları ve bunların bazıları Olası sunulması, bir öncelik olarak kabul edilir. Her uygulama benzersiz bir kod atanır.

Nasıl bütün anaokulu (Cheboksary) kontrol edilir?

Uygulama Anaokulunda sunulması durumunda, ebeveynler onun durumunu izleme hakkına sahiptir. Internet üzerinden bilgisayarınıza bunu en kolay yolu yapmak için. Nasıl bütün anaokulu (Cheboksary) kontrol edilir? numarası ile doğum belgesinin okul öncesi kayıt uygulaması sırasında atanmıştır uygulama kodunu öğrenebilirsiniz çocuklarının. Bunu yapmak için, Milli Eğitim İl çağırınız. Sonra, daha önce yapılan başvuru hakkında bilgi içeren bölüme gidin uygulamanın kodunu belirtmek ve aramayı başlatın. tüm anaokulu kontrol etmek konusunda daha fazla bilgi için telefon numaralarını (Cheboksary): Kalinin bölge - tel. 234.443; Leninsky Bölge - Tel. 234.432; Moskova alanı - tel. 234.435.

Anaokullarında kayıt ettirirken Faydaları sağlanan

Her bölgede vatandaşların belirli kategorilerdeki için anaokulunda tercihli yeri vardır. Cheboksary, Çuvaş Cumhuriyeti başka şehir gibi, istisna değildir. eğitim alanında sağlanan elektronik hizmetlerle sayfasında, anaokuluna tercihli kabul hakkına sahiptir son bölümde kişilerin, ayrıntılı bir liste yoktur. Bunlar, savcı ve hakim ve Soruşturma Komitesi çalışanlarının çocukları etkilenen vatandaşlar Çernobil nükleer santralindeki patlama. Onlar kayıt olağanüstü hakkına sahiptir. yararlanıcıların Diğer bir grup tek ebeveyn, düşük gelirli ve geniş aileler ve başkalarından engelli çocukları, çocukları kapsar. Bunlar kabul için bir öncelik hakkı vardır.

Her çocuğun sağlanması sorunu çözmek için alınan tüm önlemlere rağmen okul öncesi ülkenin bir çok bölgesinde bir anaokulunda yer, hala oldukça vahimdir. elektronik kuyrukta gibi en modern araçlar kullanılarak mevcut durumdan çıkmak için. Bu anlamlı okul öncesi eğitim kurumunda uygulamanın devletin kayıt ve doğrulama işlemini kolaylaştırmak için izin verir. Bu kamu hizmeti nispeten yenidir ve veliler hala kullanımı ile ilgili pek çok sorunlar vardır. Özellikle, talep uygulamak ve nasıl bir anaokulunda yer kontrol etmek için nasıl bir bilgidir. Bu konuda Cheboksary istisna değildir. doğum belgesi sayısı kuyruğunda yerini görmek için yakın zamana kadar mümkün oldu. Ancak şimdi, bu uygulama kod gerektirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.