OtomobilArabalar

Piston ( "Ön"): tipleri, seçim, yorumlar

motor triger kayışı arızası mümkündür, ancak bu kadar çaba, zaman ve para harcamak zorunda kalacak sonra onarıldı. Bu nedenle, birçok araç sahipleri kayış kırılana kadar bekleyen değildir ve pistonlar vanaları ile görüşmek ve hemen diğer korumalı pistonları kurarlar. benzer bileşenleri ile "Priora" fabrika gibi çalışır. Ancak tevzi kayışı kırılması nedeniyle kırılma riski hemen hemen sıfıra indirgenir.

Şimdi pistonlar da dahil motorun parçalarını üreten birkaç üretici vardır. "Priora" Rus "STK" şirketleri "STI" ve Ukrayna üreticisinden "AVTRAMAT" ürünleriyle tamamlandı. en neyi bu ürünleri bir bakalım.

genel bilgiler

Krank milinin dönme enerjisi iletmek üzere tasarlanan bir içten yanmalı bir motorda bir piston. Bu enerji karışımının yakılması ile üretilir. Tüm hava ve yakıt patlar karışımı, gaz genleşme meydana gelir. parçanın yüzeyindeki Son basın ve itin. Çalışma sırasında, piston yüzeyi yüksek ısı yükleri karşılaşır. "Öncelik" motorlarda basınç 65-80 bar seviyesine kadar olabilir.

belirli bir zaman süresi ile iş pistonların "Priority" sırasında, 100 km / saat'lik bir hıza yükselir ve daha sonra sıfıra yavaşlatılır, 6000 çalışma frekansı devir. / dk, 200 Hz'dir. ısıtma odasında yakıt-hava karışımı yakılır zaman 1800-2660 dereceye ulaşabilir. Bu metal eridiği sıcaklığa göre birkaç kat daha yüksektir. Bunun bir sonucu olarak, alaşım gücü azalır. yüksek frekanslar süreçleri hızlanırken nedeniyle ayrıca ani ısı şoku ve farklı voltajı olan pistonun gövdesi basınç ve atalet moderatöründen gerilimi ekler.

cihaz

Bu tür bir kompleks ortam olarak hizmet verebilir montaj krank için, madde ışık ve aşınmaya dayanıklı olmalıdır. alaşım yüksek termal iletkenliğe sahiptir - ısıtma sırasında bu soğutma hızı aracılığıyla sağlanır.

Yakma haznesi içinde parça sıkışma meydana hiçbir şekilde oluşturulan dış yüzeyi. Gazze kartere düşmemesi gerekir. Nedeniyle sıcaklık farklılıkları Piston kafası ve etek elemanı bir namlu şeklinde yapılır. Bu nedenle, tüm gereksinimleri karşılar.

işlemde, etek deformasyonu telafi etmek için, mekanizma "protivoellipsom" olarak adlandırılan ile yapılır. Büyük bir kısmı, başparmak için deliğin eksenine diktir. pistonun üst kısmı - sözde kafası. Bu bir alt ve bir özel oluk bulunur. Onlar O-halkalarını ayarlayın. Piston başı yüksek yüklere dayanabilir için, özel bir koruyucu tabaka uygulanır.

Groove piston halkaları hafif bir açıyla yapılır. Bu yerli daha yüksek halkaların dış kenarlarının konumunu garanti eder. İmalatçı, yüksek sıcaklıklarda aşağı eğim kesit oluk önler. Bu, farklı pistonların olan ikinci özellik değildir. "Ön" terimi, elemanları ile donatılmıştır yanma odasına verilen "kayma". Bu amaçla, onların çalışma yüzeyi özel trenler kaplıdır. Daha iyi parçası Burnished için, en sonunda çalışmayı sırasında yıpranacaktır kaplamalar, uyguladı. Genellikle fosfatlı kalay bileşimdir. Bu kaplamada da soğuk başlangıç sırasında çizik meydana gelmesini azaltır. Anti-sürtünme malzemeleri sonsuza piston üzerinde kalır. Onlar parçası ve erozyon çalışmaları çatlama önler.

Piston etek üretiminde bir mikro-kabartma oluşturmak için özel kesiciler ile muamele edilmektedir. Yağ daha yüzeyinde tutulur için, bu şekilde pistonlar sürtünmeyi azaltır. "Priora" krank üzerine ağır yükler sürdürmek. Tüm bu parametreler aynı pistonlar partiye karşılık gelmektedir. not değerlendirmeleri - "STK" üretimi büyük ağırlığı farklıdır. Bunların hepsi diğer modellere göre daha ağırdır.

değiştirilmesi nedenleri

İşte her şey çok bireydir. Sürücüler tam bakım ile ilgili tüm yönetmeliklere uymak bile, bir araç üzerine monte iddia orijinal üreticisi veya yüksek kaliteli meslektaşları "Lada Priora" parçaları, motor seni asla yarı yolda bırakmaz. Her şey her zamanki gibi çalışacaktır. Ama herkes yedek parça tasarruf veya "Manastırı" ayar yapmak istiyor. Bu sorular ortaya. düşük kaliteli silindirleri ve kemer ayarlama zamanlamasına tasarruf Örneğin, değişim aralığı biraz azalır. Örneğin, standart bir zamanlama kayışı her 50.000 km değiştirilmelidir. olmayan orijinal On yedek parçalar 10 bin kilometreye bir gezi kadar harcama yapabilirsiniz.

Piston "STI"

"STI" - Bir şirket Togliatti. pistonlar sıcak presleme teknolojisi yapılır. biz zaten bir araba "Lada Priora" bu markanın Parçaları satın almış herkesin görüşlerini analiz varsa, bunların büyük ölçüde motorun verimliliğini azaltır olduğunu görebilirsiniz. Bu gerçeği ile açıklanabilir "STC" ve parçaları "AVTRAMAT" "STI" düşük sıkıştırma oranı üretimi ile karşılaştırıldığında. Yanma odası çok derin örnekleme vanası nedeniyle büyük bir alana sahiptir.

alaşımın silikon içeriği bileşimi azaltılır. Bu yüksek ısı yükleri altında parçaların mukavemet özelliklerini etkiler. nikelin azaltılmış miktarı aşağıda kaynak ayrıntıları yapar. Bu pistonların yukarıda dezavantajları altında yüksek bir fiyat var. Ama şirketin "STI" aynı sahte ürünlere esasen markaların kalanını kaybeder. Pistonların AVTRAMAT '(' Priora STC" 'çok onlar tarafından açıyor) yanı sıra, bu dezavantajların yoksun'. Ancak bu mekanizmalar ile arabalarda kemer kırılmaları dava açılmıştı.

"AVTRAMAT"

Bu Ukrayna kökenli bir parçasıdır. pistonlar Kharkov fabrikasında üretilmektedir. Detay döküm yapılır. Alaşım orijinal yedek parçaların olduğu tekrarlar. pistonların VAZ fabrika boyutları da tekrarladı. Ama orijinal aksine, Ukrayna eleman daha derin bir örnek vardır. triger kayışı kırılır, bu, standart öğenin üzerine ona birçok avantaj sunar. ile ilgili olarak sıkıştırma derecesi, o değişmedi. Eğer motorun gücü özelliklerinde bu ürünleri yüklemek nedenle, dikkate değer bir farklılık olmayacak.

Nedeniyle numunesi biraz yanma odasının alanı artmıştır artış olmasından, verim nispeten düzenli bölgelerine göre daha düşük olmalıdır. Bununla birlikte, şekil biraz değişebilir. Bu nedenle, şekil "AVTRAMAT" orijinal cm2 için 53.2 cm2 ve 53.3 olduğunu. Uygulamada, oldukça dikkat çekicidir. Bu pistonlar olan başka avantajı vardır. "Priora" (daha az 3 kez öğelerin fiyat - 2000 ruble, "STI" dan ürünlere göre - neredeyse 7000) Bu ürünleri kullanmak durumunda hizmetinde, ucuz mal olacak.

"STK"

Bu parçalar Samara işletmenin esas alınarak üretilir. Özellikler "ürünlerin AVTRAMAT hemen hemen hiçbir farklıdır. Pistonun ağırlığı arasındaki fark. yüksek ağırlığa nedeniyle araç dinamikleri hızlandıran azaltır. Ayrıca, "STK" pistonlar daha yüksek bir fiyat var.

Acil pistonlar yüklemenin faydaları

valf altında yivli elemanlar çok dayanıklı olan. Hatta triger kayışı üst kam mili biri ve vanalar sadece yerinde donacak eğer. Piston nedeniyle krank miline iner ve kötü hiçbir şey olmaz. Vana kendileri için oluşturulmuş oluk başarısız. Sonraki, sahibi uzmanlar zamanlama mekanizmasını geri yükleyecektir hizmet araba kovmak gerekir. Bu çok büyük bir artıdır.

Not piston üzerindeki bu oluklar, kemer boşluğu sahibinin sonucunda ciddi bir onarım karşı karşıya gelecek değilse o. değiştirerek direkt olarak pistonlar ve valfler, hem de pastel kam mili gidin. Böyle onarım maliyeti 30 bin ruble dan başlayabilir. Nedenle pistonları "STK" ya da benzeri yüklemek için gereklidir. Groove pahalı tamir tasarruf.

eksileri

Piston kolay olması ise (mümkün olduğu ölçüde), sonra güç bir motor ekleyin. % 5-7 dinamik özelliklerinin gelişimini elde etmek mümkündür. Pistonlar yivli ışık isim olmaz. kısmen üst bir delik yapmak için yeterince kalın bir çepere sahip olması gereklidir. Bunun nedeni kapasite kaybolur ne zorlaştırır.

Bundan başka, bu oluklar, yanıcı karışımın sıkıştırılmasının değiştirebilir. Aynı zamanda güç ünitesinin itme etkiler. Hepsini Özetle, ardından motordaki tür parçaların montajı gücünün bu aynı% 5'ini kaybetti. Motor 150 litre için. a. Bu 10.5 "atlar". Bir diğer dezavantaj - daha yüksek yakıt tüketimi. VAZ pistonlar boyutları fabrika ile aynıdır, ancak oluk pahasına bile sadece biraz bile, yanma odasının hacmini arttırır. Son olarak, artan hacimleri nedeniyle sıkıştırma düşer. Ayrıca patlamayı artar.

Sonuç

sürücülerin tüm eksiklikleri için hala boşluk bulunan acil pistonları kurarlar. Bu triger kayışı arızası durumunda motoru korumaya olanak verir. sürücüler için inanıyorum iyi pistonlar "Priora" - "AVTRAMAT" üretim. Onlar en iyi fiyat, ağırlık ve performansa sahip.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.