Ev ve AileÇocuklar

Kamp "Shakhty Tekstil". Yaz sağlık kampı. Tuapse, kamp "Shakhty tekstil işçisi"

"Shakhtinsky Tekstilshchik" kampı, bugün çocuklar için rekreasyon için oldukça popüler bir yer. Sıcak mevsiminde, ülkenin dört bir yanından gelen çocuklar sahile geliyor. Sonuçta, burada her çocuğa ilginç maceralar ve elbette Karadeniz kıyısındaki unutulmaz bir tatil sunuluyor.

Shakhtinsky Tekstilschik kampı nerede?

Çocukların tatil merkezleri, Krasnodar Bölgesi'nin pitoresk bir köşesinde, yani Tuapse bölgesinin deniz kıyısında bulunmaktadır. En yakın kasaba Olginka köyüdür. Tuapse'ten kampa aktarma ve geri ödeme, tur masrafına dahildir, bu nedenle nakliye konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Büyük şehirlerden ve ulaşım otoyollarından bir miktar uzak durmanız, buraları çocukların rahatlamak için ideal ve güvenli bir yer haline getirir. Temiz hava, sıcak iklim, nazik güneş ışınları ve sıcak bir deniz - doğanın kendisi burada ideal bir tatil için tüm koşulları yaratmıştır.

Sanatoryumun tanımı ve altyapısı

Çocuk kampı Shakhtinsky Tekstilschik nispeten küçük bir alana sahiptir - alanı 7.2 hektardır. Yine de, sanatoryum bölgesi çok güzel: yürüyüş için asfaltlanmış yollar var, tezgahlar ve koruyucu tente var, gölgede ve serinlikte rahatlayabileceğiniz gibi parlak çiçek yatakları da göz zevkini veriyor.

Aslında, Tuapse'deki en pitoresk yerlerden biridir. Kamp "Bir tarafta Shakhty tekstil işçisi sahile gidiyor, ancak diğer üçü yeşil alanlarla çevrilidir ki temiz hava, hoş serinlik ve rüzgarlardan korunma sağlar.

Tatil beldesi bölgesinin topraklarında son zamanlarda büyük çaplı bir revizyon gerçekleştirilen altı konut bulunmaktadır.

Yaşam Koşulları

Çoğu çocuk ve ebeveyn, Shakhty tekstil çalışanı tarafından sunulan koşullardan oldukça memnundur. Camp (fotoğraf makalede sunuluyor) geniş odalarda konaklama imkanı sunmaktadır. Çocuklar altı kişilik gruplar halinde yaşıyor. Her odada ranza yataklarının yanı sıra dolaplar ve kişisel eşyalar için gece masaları bulunmaktadır. Pencerelerden ve giriş kapılarından denizin ve ormanın güzel bir görünümü var. Her iki oda için duş kabinleri, lavabolar ve tuvalet içeren ayrı bir banyo bulunmaktadır. Soğuk su sürekli olarak verilir ve sıcak su sabahları ve akşamları iki saat açıktır.

Odalar, binalarda ve kampüste temizlik her gün danışmanlar, servis personeli ve çocukların kendileri tarafından yapılmaktadır.

Sanatoryum topraklarında çocukların beslenmesi

Tuapse'deki bu çocuk kampında dört geniş salondan oluşan kendi yemekhanesi var. Aynı anda 1200 kişi konaklayabilir ve bu da aynı anda tüm çocukları beslemeyi mümkün kılar. Kat> l> mc> lar, masay> kapatt> ve yemekten sonra oday> temizlemeye yard> mc> oluyorlar. Yemekler burada hep lezzetli ve kullanışlıdır. Bu arada, kampın kendi küçük fırını var, bu nedenle her gün masanın üstünde taze çörekler ve ekmek var. Yemekler günde beş öğün yemektir. Ve gerekirse yakınlardaki bir mağazaya gidebilirsiniz.

Plaj ve Su Sporları

Shakhtinsky Tekstilschik kampının yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki kendi plaj hattı var. Ulaşım mesafesi sadece 80 metredir. Buna, bir mozaik ile süslenmiş uygun bir yeraltı geçidi var - bu nedenle çocuklar yolun üstünden geçebilirler. Kamptaki her ayrılma kendi plaj bölümüne ayrılmıştır. Burada her çocuğa ayrı bir şezlong, ayrıca şemsiye, kabin ve çeşmeleri temiz suyla değiştiriyor.

Plajın yüzmek için kesinlikle güvenli olduğunu ve su alanının iniş için uygun, sığ ve şamandıralarla sınırlandırıldığını hemen belirtmeliyiz. Burada kurtarıcılar sürekli olarak çalışırlar, ayrıca gerekli tüm kurtarma ekipmanı seti de vardır.

Bu arada, çocukların eğlencesi için çeşitli takım oyunları için tasarlanmış çeşitli spor alanları var. Çocuklar, psikolojik danışma memurlarının ve sağlık personelinin dikkatli denetimi altında her gün (yağışlı ve rüzgarlı günler hariç) plaja gidiyorlar.

Çocuklar için rekreasyon ve eğlence

Nitekim, "Shakhtinsky Tekstilschik" kampının amacı sadece rekreasyon amaçlı değil aynı zamanda çocukların gelişimi için de tasarlanmıştır. Çocuklar bir dost ailesi tarafından yaşıyor. Ve tabii ki onlara birçok eğlence garanti ediyor!

Örneğin, kamp bölgesindeki topraklarda spor var; burada çocuklar futbol, voleybol ve diğer takım oyunlarını oynuyorlar, çoğu zaman eğlenceli yarışmalar düzenliyorlar. Buna ek olarak, insanların farklı sanat türlerini üstlenebilecekleri yaratıcı çevreler var.

Kamp, son derece yetenekli ve deneyimli öğretmenler (çoğunlukla Stavropol'dan) çalıştırıyor. Dinlenmeyi çok daha ilginç kılan sınavlar, yarışmalar ve sergiler düzenliyorlar.

Zaman zaman çocuklar ayrıca yürüyüş düzenlemeyi, akşamları ise ateşin ilginç toplantılarını yapıyorlar. Buna ek olarak, kompleksin topraklarında 1000 kişiyi ağırlayabilecek büyük bir yaz konser salonu var - ilginç performanslar ve konserlerle düzenleniyor. Burada büyük bir ekran var, bu yüzden zaman zaman çocuklar ilginç eğitim filmleri veya çizgi film gösterisinden memnundur. Bu arada kampa üç haftalık bir süre kala, tören geçişi, çocukların katıldığı güzel bir konser ve muhteşem havai fişekler ile sona eriyor.

Tatil kasabasında güvenlik

Doğal olarak, ebeveynler öncelikle Shakhtinsky Tekstilschik kampının çocuklarının güvenliğini sağlayıp sağlayamayacakları konusunda sorulara yoğunlaşıyor. Hemen kompleksin toprağın tamamen kapalı ve akşamları ve geceleri aydınlatıldığını belirtmek gerekir. Buna ek olarak, kamp gibi, plaj gibi her zaman korunuyor - orada her zaman bir güvenlik görevlisi var. Bu arada, isterseniz, ebeveynler, neyin olup bittiğinin farkında olmak için nöbetçi bir cep telefonu numarası alabilir.

Buna ek olarak, kampta ücretli bir telefon var ve her çocuk ailesi ile görüşebilir. Kamp alanındaki çocukları ziyaret edebilirsiniz - bu amaçla pavyon ve tezgahlarla özel bir yaz alanı düzenlenmiştir.

Ayrı ayrı, tıbbi bakımdan bahsetmeye değer. Kampın, çocukların sağlığına dikkat eden bir doktor ve bir hemşire bulunmakta olan kendi küçük tıp merkezi bulunmaktadır. Resepsiyonlar için bir dolap, bir dizi ilk yardım ilaçları, 20 kişilik bir oda ve bulaşıcı hastalar için küçük bir izolatör var. Özellikle şiddetli vakalarda çocuğun, tesisten dokuz kilometre uzaktaki en yakın hastane bölümüne götürülür.

Yaz sağlık kampı Shakhtinsky textilnik: turistlerin incelemeleri

Yaz dinlenme ve eğlence zamanı. Ve günümüzde giderek daha fazla ebeveyn çocuğa tatil kasabasında dinlenmek için bir fırsat vermeye karar verir. Ve Tuapse'deki bu çocuk kampında bir takım avantajlar var. Onun hakkında çocukların yaptığı incelemeler çoğunlukla olumludur. Elbette, çocuklar plajda yürümekten hoşlanırlar, berrak denizin sıcak sularında yüzme fırsatını sunar. Kampdaki atmosfer hayırsever, danışmanlar daima çocukların güvenliği konusunda uyarıda bulunuyorlar, kendilerini yerinde yönlendirmeye, boş vakitlerini düzenlemeye yardımcı oluyorlar. Yaşam koşulları da standartları karşılamakla birlikte, odalardaki temizlik ve düzenin öncelikli olarak çocukların çabalarına bağlı olduğunu belirtmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.