Sanat ve EğlenceSanat

Petrikovskaya dekoratif boya. Yeni başlayanlar için Petrikov boyama

zamanımızda Güzel sanatlar popülerliğini kaybetmemiştir ve gerçeğine rağmen teknolojik ilerleme insan aktivitesinin geleneksel formlarının birçok yerini söyledi. Üstelik şimdi birkaç yıl önce faiz çok açık değildi için yaratıcılık birçok formları, yeniden doğmuş. Petrikov boyama - sayısız seyirci aktivitesinin bir küre. Böyle popülerlik sırrı nedir? Tabii ki, bu teknik kullanılarak dekore edilmiş şeylerin bolca.

Petrikov boyama: kapsam

bilgi ve bir kişinin aldığı becerileri, bu tekniği öğrenerek, uygulamak mümkündür:

  • Easter yumurta boyama;
  • Tasarım sürahiler;
  • duvar-boya bağ;
  • dekorasyon kutuları ve diğer ev eşyaları.

Bu yaygın göz önüne alındığında, sonuç, kendisini dayatmaktadır: Petrikov boyama hayatımızı daha parlak ve daha renkli hale getirmek için yaratılmıştır. Kesinlikle herhangi bir acemi için büyük bir eğitim ve üretken istihdam çünkü. İlk basit seçilmelidir başlayanlar, rakamlar için Petrikov boyama, görsel sanatlarda iyi bir başlangıç olacaktır.

Resmin Petrykivka temelleri

herhangi bir sanatsal teknik anlamak için, çok temelden başlamak gereklidir. hemen kompleks unsurlarını hesaba katılmaz çünkü. Teknikte bu tür için basit bileşenlerden zor şeyler vyrisovyvanie sağlayan belirli bir kıvam, ile karakterize edilir. başka bir şekilde bu bileşenlerin kombinasyonu zaten süs değişikliği anlamına gelecektir. En basit unsurları yerine getirmek için Petrikov boyama ustası sınıfında ilgilenenler için çok faydalı olacaktır.

"Pip" öğesi

anlama Petrykivka boyama alınıyor, "çekirdek" olarak adlandırılan en basit element, gidin.

kalemle düz bir çizgi çizin ve daha sonra o tahıl şeklini veren bir fırça darbeleri ile uygulanır. Bu nedenle belirtilen anten elemanı uygulanan şeride dik olmalıdır. inme bir su damlasının şeklini aldı ki Konut işlemi sırasında basılmalıdır.

tohum üretmek için birkaç başarılı girişimleri vaktinden değmez sonra tamamen elemanı kavramak inancıyla, dinlenmek için. İleri eğitim prorisovyvanii taneler aynı uzaklıkta birbirlerine paralel olduğunu. Petrykivka boyama tüm ustaları kez optimum ritim gelişmesini teşvik tür sanatsal egzersizleri ile başladı.

Birçok desen ve gelecekte temalar, belki onun yardımı ile temsil edilecek şekilde elemanın görünen basitlik rağmen, bu özel dikkat gerektirir. "Pip" çiçekler, yapraklar, ve tamamlanan kompozisyonun diğer birçok bileşenden oluşturulmasında kullanılır. Bu ve diğer basit unsurları öğretir başlayanlar için Petrikov boyama, kadar önemli olmasının nedeni budur.

Eleman "Kavisli tohum"

Bu aynı zamanda basit bir unsurdur. Ancak, basit bir resim tahıl beceriler kazanmış sadece başlatılmalıdır uygulamaktır. dikey bir doğru, beyaz bir tabaka fırça ucu bu fragman, daldırma çekmek amacıyla.

Sonra, kağıt onun "topuk" düğmesine basın. Sonra, bir çekirdek gerekli kademeli vuruş kavisli şekli ekleyin. Bu element ve bileşenlerin dikkate size daha zor hale sağlayan dikkati çekiyor. Yani kendi bütünlüğü içinde bu resmin bir kompozisyon oluşturmak.

bükülmüş tanelerinin Bud

yarı açık bir konfigürasyonda, iki smear kavisli bir şekilde tohum çiçek tomurcuğu. Onların anten bir noktada birbirlerine kadar taşındı öyle tasvir etmek için, bu yüzden bezlerden yerleştirmelidir. Bununla birlikte, yuvarlak parça bağlanmalıdır.

İlk çiçek çizildiğinde, bu unsurları gruplama içinde eğitmeliyiz. bunlar eşit mesafede birbirinden ve anten ters yönlerde çekmek, böylece Örneğin, dizin. Sonra "tomurcukları" üç unsurdan oluşan grup birleşmeye gerekiyor ve yön çeşitli konuşlanmış.

Akla gelen ilk şey - bu Petrikov boyama, çiçek gibi bir kavram söz konusu olduğunda. Bu genellikle farklı unsurların bir kombinasyonu tarafından canlandırılan çiçekleriyse beri, garip bir şey görmek pek değer.

tanelerinin pürüzlü yaprakları çizin

Smearler hububat çeşitli modifikasyonlar görüntü ilginç yaprakların doğru yerde yönünü yanında yer aldı. Örneğin, bir geleneksel bit hücre şeklinde uzanan "tohum" bir broşür almak için çentikli olabilir. Bunu yapmak için, katmanlar albüm yaprağı ortasına yönlendirerek yapılmalıdır. Bunlar fırçanın amaca "topuk" kullanılarak çizilmiştir.

Biz çocuklar için Petrikov boyama gibi bir kavram bahsederken, elemanlar kendi eğitim için idealdir akılda tutulmalıdır. Ancak, o başlangıcı çok gelen çocuk komplo bileşeni olacak olan tüm bileşenleri, boyut ve şekil olarak aynı olmalıdır gerçeğine odaklanmak gereklidir. Aksi takdirde, orijinal yaratıcı fikirler uygulamak çok zor olacaktır. Petrikov boyama olduğu göz önüne alındığında - öncelikle açıkça izlenebilir benzer veya benzeri elemanların iyi bir kombinasyonudur.

Temel vuruş öğrenebilir ve bunları birleştirmek ne kadar önemli olduğunu anlaşılmalıdır. Aynı zamanda bir araya getiren farklı elemanlar çok ilginç ve heyecan verici olacak. zevk getirmek için emin olan uzun ve çeşitli işler için hazırlanmalıdır bir sanat kavramak karar verdik herkese Yani.

Tarih boyama Petrykivka Biraz

Hiçbir fenomen o arttığı tarihi bağlamı dışında ele alınamaz. Biz Petrykivka boyama hakkında konuşursak, sanatsal zanaat (Dnipropetrovsk bölgesinde bulunan Petrikovka, köyünde, yani) Ukrayna'da ilk kez ortaya çıktığı unutulmamalıdır.

Yirminci yüzyılda Petrikov boyama duvar boyama bir tür olarak gelişir. ve giysi ve - O çeşitli amaçlar için ev eşyaları dekore ev eşyaları, aksesuar.

dekoratif boyama öğretti köy okulunda yirminci yüzyılın başlarında düzenlenen köy Petrikovka sakinleri ile ilişkili el sanatları adı.

Şimdi Merkezi "Petrikovka"

Bir zamanlar köyde iki dükkan işletilen fazla doksan işçi kadrosu ile fabrikayı çalıştı. o Petrykivka resimle herkese tanıdık müze tarafından oluşturulduğu zaman. Ancak, hatta on yıllar, bitki çalışmıyor. Muhtemelen, bu bilgilerin çoğu balıkçılık gelişimi kapattıktan sonra ticari düzeyde Petrikovka durdu olsun mantıksal sorusunu gündeme getirmektedir. Biz olumlu haberleri duyurmak için acele: Artık özel merkezi kurdu köyde, halk sanatı olan insanları tanımak. Bu "Petrikovka" denilen ve dört düzine sanatçı bir kadroya sahiptir.

Halk Sanat Merkezi kullanım ustalar kendileri olduğunu ilk şirketi olarak 90'ların kökenlidir. bir sergi salonu, rehberli turlar, çocuklar için atölyeler, hem de açık kamu atölye sürekli vardır. sanat tekniği yaygın nerede kökenli mevkiinde, kullanılır çünkü.

Bu durumda, Petrikovka birçok sanatkarlar açıklanan teknolojinin hangi bulundurma için, geleneksel bir iştir sanat galerileri, Ukrayna'da değil, aynı zamanda çok kendi ülke sınırları dışında sadece kendi ürünlerini biliyoruz. kendisi zamanımızda haline gelmiştir balıkçılık böylece aktif o sınıfları, festivaller, halk sanatı, vs. usta kullanıldığına dikkat canlandırmak Buna ek olarak, teknik bile sanat stüdyoları öğretilen.

Geçmiş itibaren günümüze

Resmin popülerleşme yapan Petrikovka hangi kurumlar konuşan, onlara çocuklar için bir sanat okulu dikkat etmek gerekir. Etnografya, hane ve ulusal uygulamalı sanat Pata ve Bölge Müzesi.

hem onları sadece ilgilenenler olarak Petrikov boyama gibi bir balık bulabilirsiniz herkes, seyahate gitmek ve Petrikovka ziyaret etmek fırsatını söyledi müze kurumu var. Buna ek olarak, basit ustalar ile iletişim pozitif duygular ve ilginç birçok bilgi getirecektir.

Eğer Petrykivka boyama icra becerileri kazanmaları istiyor musunuz? Sonra tohum ve çiçek ve yapraklarında onların kombinasyonu ile başlar. Ve başarı önümüzdeki uzun değildi. Resmin tarihi ve diğer ustaların eserlerinin bir çalışma daha da bilgilerini derinleştirecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.