SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Anjina ile sıcaklık ne kadar? Sıcaklık türleri ve özellikleri

Anjina ile vücut ısısında bir artış pratikte gerekli bir fenomendir. Angina yaygın bir hastalıktır. Patolojik mikrofloranın nazofarenks içine girmesinden kaynaklanır. Çoğunlukla 25-26 yaş arasındaki gençler ve çocuklar. Anjina ile sıcaklık ne kadar? Bunu makalemizde bulacağız.

Stereotip hastalığı dersi

Hastalık birkaç dönemde ortaya çıkar. En zoru ortalamadır. Şu anda, hastalığı tanımlayan bağışıklık hücreleri patojenleriyle savaşmaya başlar ve sonuç olarak sıcaklık yükselir.

Hasta bir kişinin durumunu değerlendirmek için verilen süreyi ve tedavi taktiklerinin doğruluğunu bilmek gereklidir. Sıcaklığın angina ile ne kadar koruduğu bazı koşullara bağlı. Başlıca şeyleri tek tek ele alalım:

 • Bağışıklık sistemi ne kadar güçlü;
 • Hastalığın başlangıcından kaçıp geçmediği;
 • Antibiyotiklerin doğru seçilip seçilmediği.

Anjinalı sıcaklık son kaç gün sürüyor? Doğru seçilmiş ilaçlar söz konusu olduğunda, ikinci gününde azalmaya başlar. Uygun olmayan bir antibiyotik önerilirse veya hasta herhangi bir ilaç almayı reddederse, abseler olgunlaşıncaya kadar sıcaklık yüksek olacaktır.

Bu nedenle, hasta antibiyotikleri ve ilaçları almaya ne kadar erken başlarsa, bezlerin pus olgunlaşmasına karşı temizlenmesinde, iyileşme o kadar yakın olur.

Aynı zamanda, uzmanların sıcaklığı 38 ° C'ye düşürmemesini tavsiye ettiği unutulmamalıdır. Bu durumda bağışıklık sisteminin işleyişinin bir göstergesi olarak hizmet eder.

Sıcaklık semptom olarak

Tıbbi kayıtlara göre, sıcaklık şu şekilde olabilir:

 • Düşük dereceli. Bu 37-38 ̊ї geçmez.
 • Ateşli. 39 ° C'ye ulaşır.
 • Pireticheskaya. Sınırları: 38-39 ̊С.
 • Giperpireticheskaya. Her zaman 40 ° C'nin üstünde

Kendisini farklı şekillerde tezahür eder. Cilt sıcak, kuru ve yıkanırsa (ve bazen ağız mukozasında), o zaman bu kırmızı ateş olarak anılır. Periferik kan damarlarının genişlemesinden kaynaklanır.

Vücudun cildi beyaza dönüşürse, yüz ölümcül soluklaşır, avuç içi ve ayaklar nemli ve soğuk olur, o zaman beyaz bir ateştir. Buna uyuşukluk, uyuşukluk ve güçlü bir soğukluk eşlik eder. Antipiretiklerin derhal alınması gerekir. Anjina ile sıcaklık ne kadar? Daha sonra tartışılacaktır.

Anjina türüne sıcaklığın bağımlılığı

Doktorlar günümüzde angina'yı çeşitli türlere ayırıyor: catarrhal, lacunar, herpes, foliküler ve diğerleri. Bu tiplere ek olarak angina primer ve sekonder (başka bir hastalığın komplikasyonu olarak görülür). Her türün hastalığına çeşitli patojen mikroplar, virüsler veya çeşitli koklar neden olur. Ve her anjin tipinin sıcaklığı farklıdır. Sıcaklığın angina ile ne kadar koruduğu sorusu üzerine, farklı yollarla cevap verebilirsiniz.

Birincil anjina komplikasyonsuzdur, kural olarak kararsızdır, hızlı geçer ve karmaşık tedavi gerektirmez. En fazla üç gün sürer. Sıcaklık 3 günden uzun sürerse veya daha yüksek hale gelirse, muhtemel komplikasyonları ve tedavinin etkisizliğini düşünmelisiniz.

Sekonder anjindaki sıcaklık artışı birincil hastalığa (felç, kızıl, ateş, tularemi, difteri) bağlıdır. Bozulmayı provoke etmemek için battaniyeye ve sıcak giysilere sarılmanıza gerek yoktur. Sokakta veya odada havanın sıcaklığına göre pansuman yapılması gerekmekte ve taslakların olmamasını izlemektedir. Düşüşünden fayda sağlayanlar hafif ısınan suyun silinmesini, özellikle cildin yüzeyine yakın yerlerde büyük arterler veya damarlar olmasını etkileyecektir. Vücudun sıcaklığı aktarmasına yardımcı olmak için iyi bir yol, kademeli olarak su soğutmalı bir banyo. 37 ̊і ile başlamak, kademeli olarak suyu 33-34 dereceye kadar getirmek gerekiyor. Yöntem aşırı ısı kaybına "temas" üzerine kuruludur ve sıcaklığı önemli ölçüde düşürmek için nispeten kısa bir süre sağlar.

İnsan vücudunun sıcaklık artışı reaksiyonu

İnsan vücudundaki bir sıcaklık yükselmesi durumunda, üç adaptif adaptif reaksiyon başlar:

 • İlki davranışsal tepki. Keskin bir yorgunluk var, vücut yorgun, donuyor.
 • İkinci reaksiyon - derinin damarlarının keskin spazmı nedeniyle ısı transferi azalır ve aynı zamanda bakterilerin hayati aktivitesinden gelen toksinlerin aktif etkisi altında ısı oluşumu da artar. Bu toksinler (veya endotoksinler), vücut ısısını arttırma sürecini tetikleyen mekanizma.
 • Üçüncüsü stres reaksiyonudur. Buna bir ısı ve keskin bir güçsüzlük eşlik eder.

Bu reaksiyonlar insan vücudunu aşırı ısınmadan ve genel hayati aktiviteyi istikrarsız hale getirir. Fakat genellikle yeterli değildir, bu nedenle vücut aşırı duyarlılık ve tüm organizmanın termoregülasyon sisteminin ihlalini hisseder. Bu işlemler sonucunda keskin bir sıcaklık sıçraması meydana gelir.

Angina - catarrhal'ın kolay bir formu

Hekimler bu angina ışığı şeklini derler. Sadece mukus bademcikleri etkiler ve kanın yapısını biraz değiştirir. Anjina ile sıcaklık ne kadar? Eğer bu hastalıkta katarrhal bir şekle sahipse, sıcaklık subfebril parametrelere yükselebilir ve birkaç gün sonra herhangi bir tıbbi veya antipiretik ilaç kullanılmadan tamamen kaybolur. Bu süre zarfında, hastalığa neden olan patojen mikroplar yok edilmezse, komplikasyonlar başlar ve doktor, daha şiddetli semptomlarla ortaya çıkan başka bir anjina biçimini teşhis eder.

Pürülan boğaz ağrısı: sıcaklık ne kadardır?

Boğazda püllü boğaz ağrısı altında birkaç hastalık söz konusudur. Ve bunların her birinde benzer belirtiler bulunur; bunların başlıca pürülan ülserler veya plak ve sıcaklık vardır.

Folliküler anjina bademciklerin follikülleri üzerinde pürülan adacıklar şeklinde kendini gösterir.

Angina laküner bademcikler ağızlarında pürülan birikimlerle karakterizedir.

Flegmonous tonsillit, bir taraftan amigdala'nın pürülan bir füzyonudur.

Pürülan boğaz ağrısı ne kadar? Tüm bu pürülan hastalık formlarına 39-40 ° C'ye yükselme eşlik eder ve bu düşüş, alınan ilaçlara bağlıdır. Sıcaklığın artması, vücut zehirlenmesi, kas dokusunda ağrı sendromları, oryantasyon kaybı, beyin spazmları ve vücudun genel zulmünü tetikler. Kan testi, ESR ve lökositler de dahil olmak üzere normal indekslerin önemli ölçüde fazla olduğunu göstermektedir.

Vücuttaki değişiklikler, sıcaklıkta artışa neden olur

Sıcaklığı yüksek tutan bezlerden geçen iltihaplanma sürecidir. Bu, insan bağışıklık sisteminin aktif çalışması ve zararlı virüsler ve patojen bakteriler ile alınan ilaçların mücadelesi anlamına gelir. Angina'da yüksek ateş ne kadar? Tüm enfeksiyon odalarını ortadan kaldırdıktan sonra düşer. Ancak, bademcikler sızlıktan temizlenirse ve enfeksiyon kanla dolaşırsa, sıcaklık düşmeyecektir.

Hastalığın standart seyri ile ateş üç, dört veya beş gün sürebilir. Sonra düşüş başlar ve ancak bir hafta sonra normale döner.

Bu nedenle, düzgün şekilde planlanmış ve zamanında başlatılan tedavi, hızlı sıcaklık düşürme için vazgeçilmez koşullardır. Antibiyotiklerle angina ile sıcaklık ne kadar kalır? Modern ilaçlar bir günde enfeksiyon odalarını yok etme yeteneğine sahiptir ve bu durumda ikinci gününde normalize edilecektir.

Herpangina: sıcaklık özellikleri

Herpesin boğaz ağrısı dikkat çekicidir. Hastalığın bu formu en çok hasta çocuklar. Bulaşıcı bir niteliğe sahiptir, bu nedenle hızla gelişir. Bulaşma oldukça basit: havadaki bir damlacık veya daha nadiren fekal-oral.

Boğaz ağrısı var mı? Sıcaklık kaç gün sürüyor? Hastalık, 40 ̊і'lık artışını provoke ediyor. Ancak hastalık komplikasyonsuz devam ederse, üçüncü gününde sıcaklık azalmaya başlar ve dilin ve gökyüzünün yüzeyinde, pus kabarcıkları bulunur. 3-4 gün sonra açılırlar ve sıcaklık normale döner.

Boğaz ağrısı - nekrotik nadir form

Bu en karmaşık ve kalıcı formdur. Tedavi genellikle en az bir ay sürer. Hasta çok zor hissediyor. Boğazda, yabani bir vücut sürekli hissedilir, dilin içindeki çürümekte olan dokuların tadı ve ağızdan kül eder. Badem bünyesinin yapısı nekroza kadar değişir. Çok tatsız ve tehlikeli bir hastalık nekrotik angina. Bu hastalıkta ne kadar sıcaklık var? Bu durumda vücut sıcaklığı 40 ° C ve üstü iki haftadan daha uzun sürebilir.

Bir çocuğun anjinası: sıcaklığın ne kadar tutulduğu

Çocuklar biraz sıcaklık farklıdır. Çocuğun içinde bulunan Lakunar angina ona keskin bir sıçrama eşlik eder. 5-6 gün içinde düşebilir ve 39 derece üzerinde olmaz. Bu boğaz ağrısı tarafından verilen sıcaklık çoğunlukla çok güçlü yollarla bile devreden çıkarılamaz. Fakat açık bir nedenden ötürü tek başına azaldığı durumlar vardır.

Folliküler bademcik iltihabı bademcik yüzeyini etkiler ve bu nedenle sıcaklık kritik değildir. Sık sık 39 ºC'ye ulaşır ve 4-5 gün sürer.

Çocuklarda Catarrhal anjina lakünara benzer semptomatiktir. Tek istisna, sıcaklığın 38 ° C'yi aşmamasıdır. Bu nedenle, bu tip anjin genellikle kritik değere sıcaklık artışı ile şiddetli komplikasyonlara neden olan iyileşmez.

Anormal flemonöz tip anjin çocuklar için en ağır olanıdır. Bademciklerin ve çevredeki iltihaplanma tamamen ortadan kalkıncaya kadar sıcaklık yüksek olacaktır. Phlegmonous bademcik iltihabı yalnızca hastanede tedavi edilir, çünkü çoğu zaman pürülan kümelenmelerin ortaya çıkmasına izin vermek için cerrahi müdahaleye başvurulması gerekir.

Boğaz ağrısı olan çocuklarda sıcaklık artışını etkileyen faktörler

Çocuklarda angina vakalarında sıcaklığı arttırmak için birkaç faktör etkilenir.

 • Angina türü. Pürülan formları 39-40 ° C'ye sıçrama yapar 6-7 gün tutunabilir.
 • Yaşı. Küçük çocuklar herhangi bir hastalığı bir yetişkinden daha ağır taşırlar ve bu nedenle sıcaklık daha uzun sürer.
 • Doğru teşhisin kurulması ve doğru seçilmiş taktik ve tedavi yöntemleri.
 • Çocuğun bağışıklık sistemi.

Angina belirtileri olan çocuklarda yüksek sıcaklık, bademcikler ve / veya dil pürülan bir kaplama ile kaplandığı için tutulur. Kaybolur gider edilmez sıcaklık azalır ve çocuğun organizmasının hayati aktivitesi normale döner. Fakat bu, ancak teşhis doğru teşhis edildiğinde ve uygun tedavi reçetelenmişse mümkündür.

Hastalığın ihmali durumunda, yüksek sıcaklık uzun süre korur ve rahatsızlıklar düzgün bir şekilde kronik formun içine akar.

Angina'da yüksek sıcaklık: ortaya çıkış nedenleri ve durumları

Yüksek sıcaklık insan hayatı ve sağlığı için oldukça tehlikeli bir faktördür. Beyindeki güçlü kasılmalar, kusma, sürekli bulantı, hayal kırıklığı, uzayda oryantasyon kaybı ve eklem ağrısı tetikleyebilir. Bazen konvülsiyonlar ve iştah azalır.

Angina ile sıcaklık, aşağıdaki sebeplerden ötürü uzun süre dayanabilir.

 • Hastalığın ciddiyeti. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip insanlarda, ciddi pürülan angina bile hızlı bir şekilde geçer. Ve zaten üçüncü gününde sıcaklık derecede düşüyor ve hastanın yaşamsal faaliyeti normale dönüyor;
 • Hastanın yaş özellikleri. Çocuklar sıcaklıkları yedi güne kadar yüksek tutabilirler.
 • Komplikasyonların ortaya çıkışı.

Ateşe neden olan komplikasyonlar

Herhangi bir sebeple antibiyotik tedavisi yapılmıyorsa, angina örneğin abseye dönüşebilir. O da yüksek sıcaklığın nedeni. Apse kesildikten sonra akut formda veya enfeksiyonda (sepsis) romatizmal ateş başlayabilir ve bu da 41 ° C'ye yükselmesine neden olabilir. Doktorlar tarafından tespit edilen en sık görülen komplikasyonlar, üriner ve kardiyovasküler sistemlerin inflamatuar etyolojisinin hastalıklarıdır. Kardiyovasküler sistemdeki inflamasyon süreçleri endokardit, romatizma ve perikardı tetikleyebilir. Birkaç gün stabilizasyon sonrasında sıcaklığın sürekli artmasına özel dikkat gösterilmelidir. Bu, tıbbi ya da halk ilaçlarına karşı alerjik bir reaksiyonun neden olduğu sıcaklıkta bir komplikasyon ya da ikincil bir artış olabilir. Fakat bu artış, altta yatan hastalığa bağlı olmayacaktır.

Şimdi şu sorunun cevabını biliyorsunuz: "Anjinanın ısısı ne zaman?" Çok uzun sürerse ya da tekrar tekrar bir artış olması durumunda derhal bir doktora görünün. Sağlıklı olun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.