Entelektüel gelişimiDin

Theodosius Pechersky

1091 yılında Aziz Theodosius Pechersky kalıntıları Meryem'in Göğe Kabulü kiliseye taşındı. Hatta olaydan önce, 10 yıl Papaz ölümünden sonra müridi Nestor detaylı hayatını yazmıştı ve böylece bellek gelecek yüzyıllarda inananların takip etmek bırakıldı. Theodosius Pechersky - Rus riyazet kurucusu. Tüm Rus keşişler şekilde ayarlanmış kendi yönüne onların ruhsal hayatı yönlendirmek.

çocukluk Theodosius

çocuğun doğumda Presbyter ona demektir Theodosius, bir kehanet adını verdi "Allah'a verilen". Yeryüzünde enkarne zaman İsa yürüdü Filistin kutsal topraklar, erken çocukluk kulu Theodosius çekti. Sonunda, oğlan yabancıların hikayeleri ile cazip, kaçtılar. aşağıdaki gibi girişiminin başarısız oldu. Genel olarak, aziz hayatında, daha başka azizler daha çocukluğunu anlatan büyük hacimli görüyoruz.

gençlik Theodosius tarihinin temeli üç kez kaçmaya çalışan, kendilerine sunulan bir ruhsal arama, işkence, annemle birlikte nazik bir kavga. Çocukluğu Hakkında çocuk, oynadığı sokak oyunları çocuklarla, kilisede çok zaman geçirdiği çocuk şirketleri kaçınmış yazıyor. Theodosius Pechersky bilimde aranan ve hızlı bir şekilde akıl ve bilgelik tarafından sürpriz neden dilbilgisi öğrendik. Bibliyofil çocuk hayatı boyunca kalmış ve manastır kitaplar gece gündüz yazdım o zaman açıkça ortaya konuldu.

"Hudost Reese"

dindarlığın verilen Theodosius, bir çocukluk başka ilginç özelliği yeni bir anlam kazanır, kötü, belâ giysi giymişti. Ebeveynler ona temiz yeni elbiseler verdi ve onu giymek istedi, ancak genç adam dinlemedi tek şey. Ayrıca, görev, o giydiği parlak ve temiz kıyafetler, o birkaç gün fakirlere vererek ağır bir kalp ile onları giydi. O yaşlı ve yamalı giymiş. "İnce elbise" Çocukluğumdan beri onun olağanüstü tevazuyu gösteren keşiş hayatında son yer işgal etmez. Theodosius Crypt çocukluk, Reese hudost sevilen onların yaşam davranış bir parçası yaptılar ve Rus zahitliği genelinde uzattı.

o sahada köle dışarı çıktı ve alçakgönüllülükle böylece onun münzevi marifet gösteren onlarla çalışmak: Babası ölünce, Theodosius aşağılanma ve basitleştirme yeni bir feat seçti.

Theodosius annesinin görüntüsü

Theodosius üçüncü kaçış yapılan o Kiev, Aziz Anthony mağarada idi. Elder gençliğinde öğrencilik yıl sürecek istemedi ve Theodosius eve döndü. Bundan sonra, annesi, hayat dolu gerçeği ile vazgeçilmez bir buluşma oldu. zorba despotizmi Anne sevgisi Theodosius şiddeti ve çekingenlik ve ürkeklik değil. bu mücadelede yenilen ki, o bir kazanan dönüşür. Sonuç olarak, annesine dönmedi ve o Kiev'deki manastırlardan birinde yeminini sürer.

manastır yazıları

O Hayat Feodosiya Pecherskogo yazdığında Nestor, tarif etmek bundan daha fazlasını söylemek sevilen yüzden Theodosius kişisel patlatır ve ruhsal imaj ve hikaye farklı yerlerinde biraz yazın. Bu dağınık gerçekleri birleştiren St. Theodosius münzevi yaşam kavramını yapabilirsiniz. Vücudunun kendini nefsini zorlu kahramanlık Hakkında onun mağara hayatının ilk yıllarında yıllıklarına yazılır. Mezmurlar'dan söylerken Geceleri, etten baştan ile mücadele, açığa Rahip, vücut sivrisinek ve gadflies verir. Vücudun ihmal ettiği için sonradan hayat Theodosius belirgin arzusu içinde. Onun kefaret gizlenmesi, o bir saç gömlek giydi sandalyede oturan uyuduğu geceleri yoğun dua etti. Nispeten küçük sofu Theodosius Pechersky kendi uğraşları devamlılığı için egzersizleri. Çocukluğundan beri, güçlü ve sağlam, kendisi ve başkaları için çalışır. başrahip Barlaam altında manastırda iken, o gece bütün manastır kardeşlik için tahıl biler. Ve daha sonra yine Theodosius Kiev-Pechersk başrahip, sık sık uyumak yerine ya da dinlendiği koçluk kuyusundan yakacak odun veya su parçalamak için balta aldı.

manevi hayat Feodosiya Pecherskogo

aziz Birçok sayfaları oldukça geniş yaşam manevi hayatın feats dengeleme, onun çalışma ve aktif yaşama adanmış. Namaz, o bütün gece verir. Yalnızca namaza Muhterem bir mağarada yalnız geçirdiği, Oruç sırasında verilir. Nestor dua veya tefekkür yüksek herhangi mucizevi özellikleri göstermez. Namaz Theodosius karanlık güçlerin önünde mükemmel korkusuzluk bulmak yardımcı oldu ve gecenin şeytani vizyonları kurtulmak onların öğrencilere yardımcı izin verdi.

Theodosius, Kiev-Pechersk başrahip

Theodosius manevi hayatta onun için çok önemli bir dönüm noktası oldu - o Anthony tabanlı manastır mağaralar, bir son vermek. Barlaam zemin ilk ahşap kilise üzerine kurulmuş abbot sonra Theodosius Anthony ve birkaç münzeviler beklemektedir mağara, yukarıdaki hücreyi koydu. Sessizlik ve tefekkür sıkışık mağara, o ahenk bir tür oluşturmak için çalışma ve kardeşçe yaşamın saki küçümsüyor. ses ve alçakgönüllülük, uysallık, itaat kişisel notlar bu uyum içinde. Nestor olarak Theodosius Crypt tüm ruhsal bilgelik basit aklıydı için notlar. Abbacy sırasında ona eşlik eden "İnce elbise", alay bir sürü getirmek.

muhtaç için Monk birini aldı ve bir at arabadan değiştirme talimatı prensin kulu, hikayesi diyor. Sosyal aşağılama ve sadeleştirme onun kutsallığının özelliklerinden biri çocukluk olmuştur. Manastırın başında yer alan, Theodosius onun doğasını değişmedi. onun tihosti ve kendini abasement ile, o şekil ve muhteva sadeliği ile karakterizedir vaazlarında, çok fazla öğretir. Theodosius da tüm ayrıntılarıyla detaylara manastır düzenlemelere uyun çalışır ve tüm sipariş ve saygıyla göre yapıldığını arzuluyor. Ancak, tüm taleplerini yerine Theodosius ceza başvurmak gibi değildi. Hatta tövbe ile dönen, kaçan edenlere, nazikti. Titizlik sadece belirli yolu manastırın ekonomik işler ile ilgili olarak oldu.

Kutsal Theodosius Pechersky

Nestor manastırın kutsal başrahip farklı ihtiyaçlarına nasıl kurtardığını Fedor cellarer hikayeleri anlatmaktadır. öngörü kabiliyetine birlikte bu mucizeler - kutsal Feodosiy Pechersky oluşturur sadece onlar. Bütün güzellikleri sayesinde Igumen yarın, bu savurgan sadaka hakkında yasağı aziz endişe geçer. zamanda ayini için şarap bulmak için yemek ya da nereye pişirmek ne düşünce ile manastır ekonomisi çaresizlik olarak, bilinmeyen bir hayırsever manastır arabaları şarap ve ekmek getiriyor, Örneğin, harika bir dolum doğal yasalarının sırayla kutuları vardır. aziz yaşam manastırı sadece sadakaların şaşmaz akışı ile mevcut izlenimi verir.

Kutsal Theodosius yasal yoksulluk hakkında pek umurunda - kelyam erzak, giysi bütün fazlalığı ortadan kaldıran ve fırında bütün yakar. O da nimet olmadan yapılır her şeyi ile geliyor. dan itaatsizlik kaynaklanıyor hangi zaman çok bağışlayan ve nazik başrahip ağırlaştığı ekonomik hesaplama. O failleri cezalandırmak için orada olduğu dikkat çekicidir o inandığı gibi, açgözlülük ve kendini başlama iblis absorbe, sadece maddi malları, yok eder.

Aziz Theodosius rahmeti

Her zaman ve her yerde, mütevazı ve şefkatli Kalan, soymak için yaptığı manastırı veya zayıf ve günahkâr keşişlere geldi soyguncular, için de geçerlidir, Aziz Theodosius Pechersky sadece dünyadan onun manastırı izole değil, aynı zamanda laik toplumla yakın bir bağlantı oluşturulmadı. Bu onun sözleşmelerin Rus keşişlik biridir.

Manastır, kör topal ve St. kilise adına hasta için bir ev inşa edildi civarında Stefan. Imarethane içeriğine manastırın toplam gelirin onda biri oldu. Cumartesi günleri, Theodosius cezaevi nüfusu için kentte ekmek bütün yük gönderdi.

Theodosius günahlarını itiraf geldi prenslerin ve boyarlar dahil olmak üzere birçok meslekten kişilerin, manevi babasıydı. O keşişler arasında seçim manevi babaların gelenek başlattı. O zamandan beri, din adamları insanların ahlaki durumuna daha fazla etkili olmaya başladı.

o istismar bir gerçeği nerede Sessiz ve yumuşak hocası durumlarda sert ve amansız olabilir. Geçen Rasskazov Nestora biri perişan kıyafetler onu tanıyor değil, yardım için ona geldi ve mağdur dul onun şefaat anlatır, onun sıkıntı söz etti.

İfşacılar Aziz Theodosius

çatışmalar sadece hakimleri başrahiple adaletsizlik Hoşgörüsüzlük değil, aynı zamanda prensler ile açar. Prens Svyatoslav, Life resmi olan O'nun manevi yüzleşme Theodosius manevi portresini tamamlar ve Antik Rusya'nın devlete Kilise'nin ilişkisinin bir sembolüdür. İki kardeş kıdemli Kiev taht sınırdışı ve Theophanes şölen şehir adı ele geçirmek için, o reddeder ve Cain ve kardeşi Abel ile prens Svyatoslav karşılaştıran kardeşlere cinayet ve gücün yasadışı oynama günahları azarladı. Sonuç olarak, Prens Svyatoslav öfke gelir. Feodosia sürgünde yaklaşık söylentiler var.

Svyatoslav sadece karşı elini kaldırsın ve sonunda, uzlaştırma girişimi ile Theodosius'a manastıra alçakgönüllülükle gelemedi. Çoğu zaman, salih Theodosius Kiev prensi kalbini ulaşmaya çalışan kardeşi ile barışık Svyatoslav dua için çabaladılar. Manastırın yılında meşru ve sadece ikinci ve Svyatoslav hatırlanması kabul eder tekrarlanan istekleri kardeşlerinin sonra sürgün prens için dua herkese söyler.

Aziz Theodosius Yaşam aziz gerçeği sürgüne ve ölüme gitmek için, hazır aşk ve hayat elverişsizlik Kanunlara uyan göstermektedir. O prensleri talimat bunu görevini kabul edilir ve bunların görev - öğretilerini itaat etmek. Ama Theodosius değil yetkisine sahip olarak, prensler ile ilgili olarak duruyor ve Mesih'in yumuşak gücünün somut olarak. Namaz Theodosius ruh ve bedeniyle, yardım ve şefaat, dindarlık, ülkenin önde gelen partilerinin dindarlığını tereddütsüz gerektirir.

Bu, ruhunun derinliklerinden Mesih'in Işığı dökme, ruhsal yaşam bütünsel Theodosius oldu evanjelik işler ve erdemlerin ölçülü ölçüsüdür. Bu yüzden Rus münzevi belleğinde kalmıştır, bu tür Feodosiya Pecherskogo hayatıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.